Raspberry Pi ir maza izmēra, vienkāršas uzbūves dators, kas debiju piedzīvoja 2012. gada februārī. Jau no paša sākuma izstrādājums iemantoja visai lielu popularitāti, pārdodot aptuveni 700 ierīces katru sekundi.

Kaut arī ierīces pārdošanas intensitāte ir sarukusi, tā realizācijas apjomi turpina kāpt, tagad sasniedzot 3,8 miljonus pārdotu Raspberry Pi datoru, liecina Raspberry Pi Foundation sniegtā informācija. Turklāt nebūtu pareizi apgalvot, ka tuvojas ierīces norieta laiki, jo laika posmā no šā gada jūlija līdz oktobrim ir pārdoti vairāki simti tūkstošu šo ierīču.

Šāds sasniegums ir pārsteidzis ne tikai tehnoloģiju pasauli, bet arī ierīces izstrādātājus, kuri sākumā cerējuši pārdot līdz 10 tūkstošiem šo ierīču. Tagad izstrādātāji cer, ka ierīces realizācijas apjomi līdz gada beigām sasniegs 4 miljonus eksemplāru.

35 dolārus dārgais dators ir ļāvis entuziastiem izveidot visdažādākos projektus, sākot no savu planšetdatoru un viedtālruņu izveides, beidzot ar privātu mākoņdatošanas servisu un uzvelkamu ierīču izveidi.

Jāatzīmē, ka Raspberry Pi izstrādātāji, laikam ritot, ir attīstījuši savu lolojumu. Nepilnu trīs gadu laikā tas saņēmis dubultotu operatīvās atmiņas apjomu, bet jaunākais uzlabojums ir dubultots USB pieslēgvietu skaits.

Raspberry-Pi-Model-B

Saistītās tēmas: raspberry pi

Komentāri 6

Leave a Reply

 • peteris
  October 15, 2014, 21:22

  nosauciet kaut vienu patiesham jedzigu un noderigulietu ko shii kastiite maak darit ? to ka var uzlikt linux es neuzskatu par neko unikalu

  • BitcoinKing
   October 16, 2014, 01:17

   Uzbūvēt zāles pļāvēju robotu vai izveidot mājas drošības sistēmu. Ja vien nav līkas rokas.

   • Artanis
    October 17, 2014, 04:07

    Es mājas drošību šitam neuzticētu nekad dzīvē. Tā nav industriāla iekārta, un tā mēdz reizi mēnesī vai divos randomā uzkārties pat idlē.

 • modris
  October 15, 2014, 12:45

  “700 ierīces katru sekundi.” – ja nekļūdos ar aprēķinu, tad pēc stundas būtu pārdoti jau 2,5milj… Cik tad sekundes bija minētais 700gb/sek? JEB kādēļ rakstā izmantot faktus, kuri ir maldinoši.
  Pats esmu iegādājies – vai nu neveiksmiigs eksemplaars vai liikas rokas, tomeer peec ~2/3meeneshu lietošanas nogjiibst un ir “metama” SD karte. šī iemesla dēļ arī produkcijas vidē RaspPis netiek.

 • A
  October 15, 2014, 09:18

  Pats nesen iegādājos B+ modeli intereses pēc. Cena ir ļoti pieņemama un diezgan interesanta “spēļmantiņa” sākumā. Labākais jau tas, ka pēc visādas “eksperimentēšanas” ar aveņu pirāgu, beigās to var izmantot reālām vajadzībām, nevis tikai paniekoties.

 • BitcoinKing
  October 15, 2014, 01:44

  O jā Raspberry Pi ir laba lieta. Izmantoju, lai darbinātu savus kriptovalūtas Bitcoin un Scrypt ASIC racējus.