Jau esam vēstījuši par testiem, kuros tiek pārbaudīts personālo asistentu – Google Now un Siri – spēja atbildēt uz visdažādākajiem jautājumiem. Tagad veikts kāds pētījums, pārbaudot, kā digitālie asistenti tiek galā ar visai sarežģītiem jautājumiem, turklāt testā piedalās arī Microsoft izstrādātā Cortana.

Starp grūtajiem jautājumiem bija atrodami tādi, kas tiecas noskaidrot, kādēļ zelts uzskatāms par vērtīgu metālu, un kā iespējams iegūt Alcheimera slimību. Tāpat virtuālajiem asistentiem bija jāuztver un jāatbild uz jautājumiem, kas ietver daudz īpašvārdu un tikai dabīgajam intelektam viegli uztveramus terminus.

Rezultātā jāteic, ka visi trīs virtuālie asistenti veica uzdevumu ļoti slikti, nevienam nespējot pareizi atbildēt pat uz katru otro uzdoto jautājumu. Pēdējo vietu testā ieņēma Microsoft Cortana, kas atbildēja tikai uz nepilniem 12 procentiem jautājumu. Otrajā vietā ierindojās Apple Siri, spējot veiksmīgi atbildēt uz 25,8 procentiem jautājumu, bet testā uzvarēja Google Now, atbildot uz katru trešo jautājumu (33,3 procenti).

Tas liek secināt, ka visiem trim virtuālajiem asistentiem ir plašas izaugsmes iespējas, lai jau tuvākajos gados nodrošinātu krietni kvalitatīvāku un veiksmīgāku atbildēšanu uz lietotāju uzdotajiem jautājumiem.

Google-Now-vs.-Apple’s-Siri

Saistītās tēmas: applegooglemicrosoftsiriviedtālruņi

Komentāri 6

Leave a Reply

 • Cibins
  November 13, 2014, 17:59

  What is the special ability of the Pokemon Scrafty? :D

 • Vārds
  November 4, 2014, 00:56

  Pelmeni, nu jau noblatoji pārāk traki, nomierinies! ….
  Nav pārāk grūti? Tu vispār tos jautājumus izlasīji? :D
  Ne uz vienu Tu nevari atbildēt manuprāt, turklāt par zeltu atbilde jau varētu teikt ir galīgi garām..

 • Pelmenis
  November 3, 2014, 23:45

  Nu nezinu gan, tie jautājumi pat bez interneta nav pārāk grūti, piem zelts ir vērtīgs, jo viņam piemīt labas fizikālās īpašības, ko var izmantot elektronikā.

  • janis
   November 4, 2014, 15:10

   droši vien uz nevienu jautājumu nespēj atbildēt

  • Alex
   November 4, 2014, 09:32

   Christoph Kolumbus savā laikā par zeltu pirka pelmeņus, tie bija vērtīgāki.

 • comboboxis
  November 3, 2014, 14:11

  Redzot šos jautājumus ir skaidrs, ka virtuālie asistenti ir spējuši atbildēt uz daudz vairāk jautājumiem, nekā to spētu izdarīt vidusmēra cilvēks (ieskaitot mani) pat ar brīvu pieeju internetam un saprātīgu laiku atbildes sagatavošanai.