Pagājušās darba nedēļas izskaņā Apple laida klajā ne tikai jaunākos kompānijas planšetdatorus, bet arī “uzprišinātu” iMac viss-vienā tipa datoru. Tā galvenais uzlabojums bija 5K izšķirtspējas displejs, taču to, vai ierīces iekšpusē ir manāmas arī citas pārmaiņās, tiecās noskaidrot iFixit eksperti.

Tieši tā! Arī dārgais un pašlaik grūti iegūstamais Apple iMac dators ar 5K izšķirtspējas displeju ir attapies uz iFixit eksperimentu galda.

Saprotams, ka galvenā intriga ir jautājumā par to, kurš no tehnoloģiju gigantiem ir izstrādājis un piegādājis jaunajos iMac datoros atrodamo 27 collu 5K izšķirtspējas displeju. Atbilde nav tālu jāmeklē – tas ir Dienvidkorejā bāzētais LG. Savukārt vairākas komponentes, kas nepieciešamas, lai displejs varētu veiksmīgi pildīt savu uzdevumu, ir tapušas Texas Instruments ražotnē.

ifixit imac apple 3

Interesanti, ka, lai piekļūtu klāt ierīces dzelžiem, nepieciešams izņemt displeju. Iekšpusē atrodamas gan pilnīgi jaunas detaļas, piemēram, procesors un pamatplate, gan arī tādas detaļas, kas aizgūtas no iepriekšējās paaudzes modeļa un pat MacBook Pro portatīvajiem datoriem.

ifixit imac apple 4

iFixit eksperti gan īpaši izceļ, ka, lai papildinātu operatīvo atmiņu, vai lai nomainītu to, nav nepieciešams atvērt datoru korpusu, jo piekļūt operatīvās atmiņas moduļiem iespējams, patiecoties speciāli izveidotai vietai korpusa aizmugurē.

ifixit imac apple 2

Tāpat izjaukšanas eksperti slavē ierīces modulāro uzbūvi, kas ļauj vairākas komponentes izņemt atsevišķi, nodrošinot ērtāku bojātu detaļu nomaiņu vai esošo detaļu uzlabošanu.

iFixit novērtējuši šīs ierīces uzbūvi ar 5 ballēm no 10 iespējamajām, norādot, ka displeja izņemšana ir visai sarežģīta, it īpaši, ja nepieciešams nodrošināt tādu pašu ierīces izskatu kāds tas bija pirms izjaukšanas procesa uzsākšanas. Tāpat eksperti norāda, ka displeja stikls un pats displejs ir “salīmēti” kopā.

ifixit imac apple

Saistītās tēmas: ifixitimac

Komentāri 5

Leave a Reply

 • janis
  October 21, 2014, 12:22

  pats lietoju macbook pro un aifonu.
  planums un klusums, viss ir jauki, bet tas nozime ka jaudas tur nebūs, tik vienkārši. tas pats attiecas uz bateriju visos aboldatoros, nu nav tur jaudas.. reku es joka paec piemetu pc part pickerī cik man izmaksatu x99 micro sisteema, 16gb ram/2400, pedejais i7 6 kodolu, 980 gtx, liekot visus labos psu utt man summa sanaaca 1800$ + 4k ekraans, ok tur bus vadi, bus ari pavisam neliels troksnis, atkarigs kada kastitee un kadiem faniem. bet ta jauda bus cik reizes lielaaka? es gribetu veikalaa ieiet lai man nodemonstree ka tas i5/8gb rams pavilktu 36mpx raw bildes processingu un ko neko uz 5k ekrana :D

  • Kukuu
   October 22, 2014, 10:26

   Nu ko var muldēt tavu 36Mpx rawu bez problēmām gremo daudz, daudz vecāki dzelži un šitam pamata konfigurācija to darīs ka prieks :) ja jau var 4K video montēt.
   3.5GHz Quad-core Intel Core i5 + AMD Radeon R9 M290X 2GB GDDR5
   Bet ja liekas par īsu tad vari pasūtīt šo iMac arī ar dotajā brīdī ātrāko proci un diezgan monstrozu video karti, vien nieka + $500 un RAM iesparud cik veļies :)
   4.0GHz Quad-core Intel Core i7 + AMD Radeon R9 M295X 4GB GDDR5

 • ...
  October 21, 2014, 10:09

  jāpiekrīt, iedošu tev 250eur, uzmeistaro man 1:1 kaut ko līdzīgu :)

 • asd
  October 21, 2014, 07:14

  Ko tādu varētu sameistarot pats, 10x lētāk.

  • Abolitis
   October 21, 2014, 08:33

   Lūdzu uzmeistaro man, lai arī ir tik plāns, stilīgs un kluss.