Aktuāls

Oracle: gatavība vispārējās datu aizsardzības regulas ieviešanai ir zema

IT sasniegumi, bizness

”Tele2” grupa izziņo jaunu IT stratēģiju, piesaistot partnerus

Sakaru pakalpojumi

Microsoft vienojas par sadarbību ar starptautisku riska kapitāla fondu

IT sasniegumi, bizness

“Tele2” 2017. gadā pārdevis rekordlielu telefonu skaitu

Sakaru pakalpojumi

LG un ”HERE Technologies” uzsāk sadarbību pašbraucošo automašīnu jomā

Auto, Moto

”Huawei Mate 10 Pro” atzīts par 2017. gada iemīļotāko viedtālruni

Tālruņi, mobilās ierīces

“Tele2” apvieno spēkus ar “Deutsche Telekom”

Sakaru pakalpojumi

Vai spēji iedomāties, ka iPad 2 un tā Smart Cover var kļūt par cilvēka nāves iemeslu? 14 gadus jauna skolniece Gianna Chien atklājusi negaidītu šo ierīču radīto risku.

magnetiProblēmas sakne ir magnēti.

Izrādās, ka drošības nolūkos, kardiostimulatori, ko zem savas ādas nēsā visai liels skaits cilvēku, ir apgādāti ar avārijas izslēgšanas funkciju. Vienkāršības labad, šo funkciju aktivizē ar… magnētu.

Atklājies, ka iPad 2 Smart Cover stiprinājumā izmantotie magnēti ir pietiekami spēcīgi, lai novietojot planšetdatoru uz kardiostimulatora, liktu tam izslēgties.

Reālajos izmēģinājumos atklājies, ka kardiostimulatoru izslēgšanās notiek vien aptuveni 30% gadījumu, tomēr šis ir pat ļoti vērā ņemams skaits.

Šī izslēgšanās fakta riskus cilvēka dzīvībai palielina fakts, ka daļa kardiostimulatoru neatsāk darbu pēc tam, kad magnēti ir aizvākti no to tuvuma.

Protams, rodas loģisks jautājums, kurš cilvēks, jebkādu motīvu vadīts, liks uz sava kardiostimulatoru kādu elektroierīci (visi kardiostimulatoru lietotāji ir brīdināti, ka tiem nedrīkst tuvināt mobilos telefonus un tamlīdzīgas ierīces). Atbilde ir vienkārša: cilvēks lietojot iPad var aizmigt un šajā procesā “uzlikt” planšetdatoru tieši uz kardiostimulatora.

Stāsta morāle? Ja esi apgādāts ar kardiostimulatoru, nenes iPad 2 ar Smart Cover piespiestu pie krūtīm un nelieto to vietās, kur vari iesnausties un nejauši uzlikt to uz sava kardiostimulatora!

Saistītās tēmas: ipad

Izsaki savu viedokli