Nanjangas Tehnoloģiju universitātes (Singapūra) izstrādājuši jauna tipa baterijas, kas lepojas ar iespaidīgiem rādītajiem. Pirmkārt, ir nepieciešamas vien divas minūtes ilgs uzlādes process, lai baterijas enerģijas līmenis sasniegtu 70 procentus.

Otrkārt, šī baterijas darbosies vairāk nekā divdesmit gadus. Izstrādātāji norāda, ka tās spējīgas izturēt aptuveni 10 tūkstošus uzlādes ciklus. Salīdzinājumam jāmin, ka mūsdienu baterijas iztur vien 500 lādēšanas ciklus.

Pēc būtības šīs baterijas ir ļoti līdzīgas jau esošajām litija jonu baterijām, taču šajās grafītu (anoda materiāls) aizstāj titāna dioksīda gēls, kurā titāna dioksīds atrodas nanocaurulīšu veidā. Anoda nanostruktūra ļauj būtiski paātrināt baterijā notiekošās ķīmiskās reakcijas, nodrošinot neticami ātru uzlādes procesu.

Tiesa, ne viss ir tik jauki kā izklausās. Pagaidām izstrādātais prototips ir neliela izmēra, tādēļ zinātnieku nākamais solis ir lielāka prototipa izstrādi. Kā pozitīvs fakts jāmin, ka tehnoloģija jau ir patentēta, bet līdz masveida ražošanas konveijeram tā varētu nonākt aptuveni divu gadu laikā.

Turklāt nav pamata satraukties, ka šādas tehnoloģijas baterijas būtiski sadārdzinātu ierīces. Jau pieminētā titāna gēla izstrāde ir visai elementāra, tādēļ akumulatoru izgatavotājiem nebūtu lielas problēmas pielāgot ražošanas iekārtas šī tipa bateriju izveidei.

Nobeigumā jāmin, ka, kaut arī tehnoloģija pavērtu plašas iespējas mobilo ierīču lauciņā, vislielākais ieguvums no šīs tehnoloģijas baterijām būs elektromobiļiem, kam beidzot ir cerība cenas un veicamās distances rādītajos sastādīt konkurenci iekšdedzes spēkratiem.

NTU ultrafast rechargable batteries

Saistītās tēmas: baterijaselektromobīļi

Komentāri 7

Leave a Reply

 • Uzvārds
  November 10, 2014, 16:49

  Un kād būs baterija kura spēs mūsdienīgu telefonu noturēt vairāk par 1 – 2 dienām ?

 • viglbaldins
  November 10, 2014, 08:42

  Ņemot vērā titāna cenu, titāna gēla izmaksas nebūs mazas….

 • Raimonds
  November 10, 2014, 03:09

  Par ko te visi satraucas, vakar savu Teslu uzlādēju 20 min nobraukt 450km! man viss pietiek! Cerams arīi LV driiz parādīsies supercharger stacijas!

 • frii
  November 9, 2014, 11:23

  Bla bla bla…
  Man liekas reizi gadā kāds izgudro ātri lādējamās baterijas. Joprojām lietojam tās pašas.

 • Ivans Griščuks
  November 8, 2014, 21:02

  Jau sen ir patentētas daudz un dažādas bateriju tehnoloģijas, arī dažas, kurās tiek izmantota nanocaurulīšu tehnoloģija, bet līdz šim neviena šāda tipa baterija nav nonākusi pārdošanā pat par super augstām cenām. Daudz kas jau sen mums ir pieejams, vienīgi tas nav pieejams mums, jo daudzas no šīm tehnoloģijām nav izdevīgas viedo ierīču un arī daudzu citu ierīču ražotājiem. Bizness paliek bizness.

  • :P
   November 8, 2014, 22:02

   Gan jau katra no tām tehnoloģijām nobeidzas ar rakstu, kurā virsraksts: “nezināmu apstākļu dēļ miris…”. :)

 • SS
  November 8, 2014, 19:29

  Bla bla bla