Mūzikas tirgū ienāk jauns zīmols DIMD ar pirmo produktu – lampu pastiprinātāju DIMD PP10. Audiofilu iecienītā elektronu lampu pastiprinātāja tehnoloģija, kas ierakstu skanējumam sniedz maksimālu klātbūtnes efektu, šajā ierīcē ir attīstīta augstākajā kvalitātē un apvienota ar unikālu dizainu.

“Mūzika vienmēr ir bijusi Latvijas eksportprece. Tagad Latvijas kā mūzikas lielvalsts stiprināšanā pasaulslavenajiem operdziedātājiem, diriģentiem un komponistiem pievienojas DIMD, kas mūziķu un tās cienītāju aprindās jau ir saņēmis pozitīvas atsauksmes par niansēto ierakstu skanējumu,” stāsta DIMD radītājs un fizikas zinātņu doktors Edgars Spārniņš, kurš pats aizraujas ar mūziku un savulaik spēlējis oboju simfoniskajā orķestrī. Viņam lampu pastiprinātāja ideja radās atklājot, ka sieva, profesionāla vijolniece, mūziku klausās tikai austiņās, jo nepatīk mājas akustiskās sistēmas skanējums. DIMD PP10 ir trīs gadu aizrautīga un intensīva darba rezultāts, ko Edgars veica paralēli zinātnieka darbam Šveicē.

DIMD PP10 ir divtaktu (push-pull) AB klases stereo jaudas pastiprinātājs. Tajā izmantotas tikai pašas augstvērtīgākās komponentes no Eiropas Savienības, Šveices un Japānas. Komponenšu izcilās īpašības apvienojumā ar veiksmīgo tehnisko risinājumu ļauj iegūt kvalitatīvu skanējumu ar ļoti zemu skaņas kropļojumu un trokšņu līmeni. Lai nodrošinātu īsāko audio signāla ceļu, katru pastiprinātāju montē ar rokām point-to-point jeb gaisa montāžas tehnikā.

“Radīts, dizainēts un ražots Latvijā – tie ir vārdi, kas ir iegravēti uz katras DIMD ierīces. Mums ir svarīgi, lai DIMD būtu Latvijas intelektuālā kapitāla vizītkarte. Tāpēc produkta tapšanā pieaicinājām nozaru labākos ražotājus un prātus. Pašlaik strādājam, lai sāktu eksportu uz Eiropu, jo īpaši Skandināvijas, Šveices un Beniluksa valstīm. Pielāgojot produktu attiecīgajam tīkla spriegumam, esam iecerējuši to piedāvāt arī Japānā un Kanādā. Latvijas un ārvalstu tirgus sadalījums iecerēts attiecīgi 10% un 90%,” papildina DIMD dizaina un zīmola radītājs Gusts Rutkis.

PP10 konstrukcijā izmantotas tikai visaugstākās kvalitātes komponentes. Tostarp, piemēram, pašdziedējošie (self-healing) polipropilēna kondensatori, un augstas precizitātes metāla folijas rezistori. Tādēļ pastiprinātāja skanējums tembrāli ir maksimāli pietuvināts dzīvajam mūzikas atskaņojumam. Veiksmīgas projektēšanas un skrupulozas parametru optimizācijas dēļ pastiprinātājam ir tikai 6 dB sekla kopējā negatīvā atgriezeniskā saite. Tas ļauj iegūt optimālu dempinga faktoru, kas savukārt rada izteiktu atskaņojuma klātbūtnes efektu. Lampu pāris priekšpastiprinātājam, kā arī visas četras jaudas pakāpes lampas ir individuāli mērītas un komplektētas katrai ierīcei atsevišķi, tādēļ DIMD PP10 ir raksturīga dzidra, detalizēta un tīra skaņa. Dizainā katrs elements un to izvietojums ir pārdomāts, lai sekmētu pastiprinātāja darbības kvalitāti. Pasvītrojot ilgmūžību, katram pastiprinātājam ir piecu gadu garantija. DIMD var iegādāties www.dimd.eu, un tā cena ir 3450 eiro.

DIMD pamats ir pašu ieguldītais intelektuālais kapitāls un zināšanas, kam papildu saviem līdzekļiem piesaistīts attīstības finanšu institūcijas “Altum” atbalsts un, uzvarot konkursā, iegūts Swedbank un Rīgas domes  programmas “Atspēriens” grants.

““Atspēriens” konkursā DIMD bija pārdomāta un izstrādāta ideja; tehnoloģisks risinājums ar augstiem kvalitātes rādītājiem; oriģināls un moderns dizains. DIMD ir visi priekšnosacījumi, lai spētu konkurēt nozarē un iegūtu kvalitātes novērtējumu un atpazīstamību, kas šajā mērķa klientu auditorijā ir ļoti svarīga,” saka Andis Garbars, grantu programmas “Atspēriens” žūrijas loceklis, Swedbank Operāciju izcilības projektu vadītājs.

Komentāri 10

Leave a Reply

 • Feini
  April 15, 2016, 13:11

  Jāpiemeklē tikai tumbeles ar īsto torsionu lauku.

 • Tas pats Jānis
  April 14, 2016, 09:38

  Mārketings gāžas pār malām.
  “Siltā lampu skaņa” rullē… :D

  • Pats Pats Jānis
   April 14, 2016, 18:39

   Patīk tev tas vai nē, bet lampām skaņa patiešām ir “silta”. To nevar paskaidrot, tas ir jādzird pašam. Es visu laiku slēdzu ģitāru pie ‘soild state’ pastprinātāja (tranzistornieks), skan forši, viss ir kārtībā. bet tad es “uzdāvināju” sev uz Z-svētkiem mazu lampu stipreklīti… kopš tās dienas tranzistornieks vairs ne reizi nav ticis ieslēgts.

   • Inspektors_Caps
    April 18, 2016, 22:59

    Izskaidrot “nevar” tikai nejēgas, kuri nerubī fišku. Skaņas siltums ir nekas cits kā skaņas kropļošana ar pāra harmonikām. Tas, starpcitu, nav tik daudz atkarīgs no lampām vai pusvadītājiem, bet gan A vai AB klases topoloģijas.

    Ģitārai tas nav pastiprinātājs bet “kombis” jeb kombinēta apstrādes efektu un pastiprinātāja iekārta. Tās uzdevums ir ne tikai pastiprināt, bet arī apstrādāt jeb mainīt skaņu. Savukārt, tīra pastiprinātāja uzdevums ir tikai pastiprināt un nekādā gadījumā neko nemainīt.

 • zhuupa
  April 13, 2016, 16:05

  Dizains ļoti feins, tāds ziemeļniecisks. Uzbūves kvalitāte ar liekas ok, nu par skrūvju galvām augšējā vākā varbūt varētu vēl diskutēt. Bet nu cena jā, tāda diezgan baisa, niša ir, bet ar ļoti šauru klientu loku.

  • mjā
   April 14, 2016, 11:54

   …tiesa, tās skrūvju galvas rada disonansi harmoniskam baudījumam…

 • Kitajoza
  April 13, 2016, 16:04

  Paši čainīzeri arī izpirks! Viņiem patīk eiropā ar rociņām taisītas mantiņas!

 • April 13, 2016, 14:49

  tad spēs šis izstrādājums konkurēt ar nemaz ne sliktiem un daudz lētākiem ķīniešu lampu pastiprinātājiem ar līdzīgiem parametriem?

  • April 13, 2016, 15:50

   Ar izcilo, nevienam nezināmo “brendu” “dimd”, iegravētajiem vārdiem – “Radīts, dizainēts un ražots Latvijā”, domājams, ka tas nebūs rakstīts svešā valodā, bet tikai un vienīgi latviski un, PROTAMS, ar gana augsto cenu. ;)

 • xxx
  April 13, 2016, 14:37

  Siekala tek skatoties, žēl ka nekad man tāds nebūs.