Tele2 mazumtirdzniecības departamenta direktore Dace Škrabe saka, ka pat tikko iegādāts mobilais telefons vien pēc dažām lietošanas nedēļām var sākt darboties lēnāk, un sniedz ieteikumus, ko iesākt, lai ierīce atkal strādātu tikpat ātri kā iepriekš.

Viedtelefoni_1

1. Pārstartējiet telefonu, kas nozīmē pilnībā to izslēgt un ieslēgt. Viedtelefons – tas ir neliels dators, kuram ik pa laikam nepieciešama pārstartēšana. Vēlams, ne retāk kā reizi nedēļā.

2. Izdzēsiet nevajadzīgās lietotnes jeb aplikācijas. Telefons darbojas lēni, ja tā atmiņa ir pilna. Izdzēsiet lietotnes, kuras neizmantojiet, kā arī pārvietojiet foto un video failus no telefona uz datoru, mākoni vai ārējo cieto disku.

“Android” telefonu lietotāji var apskatīt izmantotās atmiņas stāvokli šādi: Settings> General Settings> Storage.

“Apple” operētājsistēmas telefonu lietotāji: Settings> General> Usage> Manage Storage.

“Windows Phone” lietotāji var uzzināt brīvās atmiņas apjomu, izmantojot lietotni ’’Storage Sense’”.

3. Attīriet telefonu no vīrusiem, kuri labākajā gadījumā vien palēnina telefona darbību, bet sliktākajā – zog jūsu privāto informāciju. Tieši tāpat kā datoram, arī telefonam iesaku obligāti izmantot pieejamās antivīrusa programmas. “Tele2” sadarbībā ar “Kaspersky Lab” piedāvā aizsardzības risinājumu viedtelefoniem un planšetdatoriem ar Android operētājsistēmu, kas ļauj pasargāt ierīcēs esošo privāto informāciju zādzību, vīrusu programmu, ļaundabīgu īsziņu un citos gadījumos. Šī programma ir pieejama: www.tele2.lv/papildu-pakalpojumi/

4. Atjauniniet telefona operētājsistēmu – tas uzlabos iekārtas drošību un bieži vien arī tās darbības ātrumu.

“Android” telefonā pēdējo versiju iespējams lejupielādēt šādi: Settings> General Settings > About device > Software update.

“iPhone” telefonā – šādi: Settings> General Settings> About device> Software update.

5. Jauns sākums. Ja iepriekšminētie ieteikumi nepalīdz, telefonu iespējams pilnībā attīrīt, atjaunojot sākotnējos iestatījumus. Pirms visa telefona satura izdzēšanas, pārliecinieties, ka viss nepieciešamais ir saglabāts – kontakti, foto, video, faili utt.

Lai atjaunotu sākotnējos iestatījumus “Android” operētājsistēmā: Settings> General Settings> Backup and settings> Factory data reset.

Sākotnējo iestatījumu atjaunošana “iPhone” operētājsistēmā: Settings> General> Reset> Erase All Content and Settings.

“Windows” telefona pilnīga attīrīšana: Settings> About> Reset to default settings.

Komentāri 7

Leave a Reply

 • Hackey
  November 23, 2015, 15:52

  Te gan bērnu murgi sabliezti,
  1. punkts taisnība, bet ne risinājums
  2. punkts taisnība, bet kurš normāls cilvēks tur nevajadzīgās lietotnes?
  3. punkts hmm, esmu daunis vai kā, kurš ir kādreiz uz andra norāvis vīrusu? :D
  4. punkts muļķības, vismaz andris paliek lēnāks, nekad neesmu redzējis kad andris paliktu ātrāks no update :D varbūt ābols paliek, tur varbūt vairāk par optimizāciju domā. Un visi OS tiek būvēti no senseniem laikiem – pamati veci sapuvuši, nekas piešpaktelē un iet, un ka kkas nav vajadzīgs tos neaizvāc, ja kko vajaga ļepī klāt, bet no jauna uztaisīt slinkums, viss kods šiem būs jāpārstrādā, tur tak šiem traģēdija sāksies. .. tā varētu rakstīt un rakstīt. sākumā andris neko nesvēra tagad n-tie GB WTF?
  100% saderu ja ne 50% tad nu 20% varētu ravēt ārā pārstrādāt un optimizēt, bet kāpēc to darīt, dzelži tak paliek jaudīgāki un veco smārtu lietotāji lai sprāgst nost un pērk jaunu
  un cisbeidzot 5. punkts Tas gan būtu pats pirmais kas jāizdara, uzreiz jutīsies ka paliek ātrāks.
  Es vēl varētu paironizēt par China puikām kas mēģina mūs iemācīt kā iphonam palielināt atmiņu. kā visi mēs zinām, flash atmiņas salīdzinoši ātri nolietojas – rakstīšanas/lasīšanas ātrumi zūd. Tad ņemam kā mūsu draugi lodējam nost veco un liekam vietā jauno, tad gan vēl ātrāks paliks smārts :D

  • plate
   November 23, 2015, 16:39

   tik vēl to 5. punktu vēlams atkārtot katras pāris nedēļas, lai uzturētu telefona atmiņu kā jaunu XD

 • Setup
  November 23, 2015, 12:52

  Jau vairāk nekā piecus gadus, telefoniem lietotāja saskarsme ir pieejama latviešu valodā. Varēja jau pacensties, un padomus dot ar latviešu saskarsmi.

  • Anonymous
   November 23, 2015, 14:46

   Protams,PIEKRĪTU,vai LŪDZU varētu latviešu valodā?Angliski es nesaprotu,man ir Android telefons.Gaidīšu.

   • Anonymous
    November 23, 2015, 15:03

    Protams,PIEKRĪTU,vai LŪDZU varētu latviešu valodā?Angliski es nesaprotu,man ir Android telefons.Gaidīšu.Arī man,lapa nav atrasta….

 • as
  November 23, 2015, 11:28

  Diemžēl pārliecinājos, ka arī ābols vairs nebūs tas pats ābols, kas jauns, jo vecs modelis jaunu softu vienkārši nevelk un kļūst tracinoši lēns! Konkrēti Iphone apple 4s ar 9.02 IOS neattaisnoja cerības, ka būs labāk, kā ar 8.2 iOS

 • Smiekli
  November 23, 2015, 10:30