Pagājušajā gadā Apple pirmo reizi kompānijas vēsturē laida klajā divus viedtālruņus vienlaicīgi. iPhone 5S bija tā laika flagmanis, savukārt iPhone 5C tika pozicionēts kā kompānijas “lētais” viedtālrunis.

iPhone 5C debitēja pagājušā gada septembrī līdztekus iPhone 5S viedtālruni. Tiesa, iPhone 5C, kas būtībā ir plastmasas korpusā ietērpts iPhone 5, jau no sākta gala ir atradies “lielā brāļa” ēnā un uz to norādīja arī ierīces realizācijas rādītāji.

Vienlaikus gan jāatzīmē, ka, lai arī krietni apliekot no tā laika flagmaņa, iPhone 5C uzstādīja relatīvi labus pārdošanas apjomus atsevišķos reģionos, pārspējot dažus Samsung “augstā gala” viedtālruņu noieta rādītājus. Neskatoties uz to, ierīce tomēr nespēja sasniegt to mērķi, ko bija uzstādījušas Apple vadošās personas.

Rezultātā, kā vēsta Taivānā bāzētais laikraksts, iPhone 5C modeļa ražošana tiks apturēta jau nākamā gada vidū. Apple gan dotajā brīdī nav sniedzis paziņojumu, par to kāds ir ražošanas apturēšanas oficiālais iemesls.

Nobeigumā gan jāmin, ka Apple centieni izdabāt investoriem un radīt “lētu” iPhone viedtālruni izgāzās. Salīdzinot ar iPhone 5S, tālrunis bija saņēmis vājākus tehniskos parametrus un plastmasas korpusu, savukārt tā cena bija tikai par 100 dolāriem zemāka.

iphone5c-header

Saistītās tēmas: appleiphone

Komentāri 6

Leave a Reply

 • Resnais
  December 1, 2014, 11:11

  “Tiesa, iPhone 5C, kas būtībā ir plastmasas korpusā ietērpts iPhone 5” un “Salīdzinot ar iPhone 5S, tālrunis bija saņēmis vājākus tehniskos parametrus”. Kā tad īsti ir?

 • Iponts
  November 28, 2014, 10:30

  Brīnos ka vispār kāds pērk to draņķi! :)

 • Aplis
  November 28, 2014, 09:50

  Ar to vajadzēja sākt. Un nemaz neuzsākt to neglīto sniega lāpstu (aka iPhone 6) ražošanu.

 • User
  November 28, 2014, 09:29

  Pareizi vien ir… tagad jau 5s salīdzinoši lēts, nav vērts ražot divus līdzīgus telefonus. iPhone5 ražošana tika pārtraukta vēl ātrāk – ar 5c iznākšanu… Tagad paliks ražošanā 3 izmēru iPhone telefoni – visi ar 64bit arhitektūras procesoriem, un arī tas iespējams ir iemesls – Apple pāriet tikai uz 64bitiem…