Saistībā ar neseno FBI lūgumu atbloķēt kāda aizdomās turētā iPhone, kuru Apple noraidījuši, tehnoloģiju gigants publicējis atklātu vēstuli saviem klientiem, kuru parakstījis uzņēmuma vadītājs Tims Kuks.

passcode_ios_7_iphone_hero

Kā Apple norāda savā vēstulē, tad viņi snieguši izmeklētājiem visu informāciju, ko varējuši, nepārkāpjot lietotāja privātumu. FBI vēlas, lai Apple izstrādā iOS versiju, kas ļauju apiet aizdomās turētā iPhone viedtālruņa drošības sistēmu un ļautu izmeklētājiem iegūt datus, kas varētu palīdzēt lietas atrisināšanā. Apple uzskata, ka ar šo prasību varas iestādes ir aizgājušas par tālu, norādot ka ar šādu programmatūras versiju varas iestādes varētu piekļūt ne tikai konkrētajiem viedtālrunim, bet arī citām iOS ierīcēm. Tims Kuks uzskata, ka šāds instruments būtu pārāk bīstams.

Tajā pašā laikā Apple norāda, ka sēro par notikušo apšaudi, kuras rezultātā izmeklētāji vērsušies pie viņiem un nekādā mērā neatbalsta terora aktus, tomēr šādu lūgumu viņi nevar izpildīt.

iOS ierīces sargā ne tikai tikai pieejas kods (ja tāds ir uzstādīts), bet arī aktivizējama sistēma, kas automātiski izdzēš ierīces saturu pēc 10 neveiksmīgiem koda uzminēšanas mēģinājumiem.

Komentāri 12

Leave a Reply

 • cilveeks
  February 19, 2016, 20:19

  Un tagad visi sākat ticēt ka pie jūsu datiem netiek vīri kuriem to vajag :)

 • dsg
  February 19, 2016, 18:40

  kārtējais Apple PR

 • Smaragds
  February 19, 2016, 10:23

  Apgaismoshu veelreiz trolljus, kas neprot konstruktiivi uznjemt informaaciju. Ja kaads “gudrinieks” buutu palasiijis mazliet info no mlapas, tad saprastu par ko iet runa, bet kkaadu iemeslu deelj, tas nav izdevies. Jau sen valstis peerk botu tiiklus, lai vareetu kontroleet savus iedziivotaajus – nav svariigi kaadu platformu esi piesleedzis internetam, taapat iespeejams ieguut trafiku. Taa arii izpauzhas Kiberkarsh, kam vairaak boti, no taa vairaak jaabaidaas.

  • Alex
   February 19, 2016, 11:02

   Labs mēģinājums, pastāsti mums visiem, kādu infu vāc win 10 uz saviem serveriem, trafiks novērots gana liels!

 • andrusha13
  February 18, 2016, 22:11

  Malači, Apple! :)

 • abra
  February 18, 2016, 18:39

  Tupie FBI, ja lieta svarīga, lai konfiscē paša apple serverus un tur esošās paroles, likt spieķus izmeklēšanas dienestam ASV? Galīgi jau sviestā sagājuši. Tie vispirms šauj un tad skatās vai ierocis nav rotaļlieta.

  • Leo
   February 18, 2016, 19:46

   A ko tie FBI darīs ar tiem serveriem? Kraus kaudzītē viņus? Paroles sen jau visi kriptē tāka arī paši Apple viņas nezin…

   • Alex
    February 19, 2016, 09:33

    Nav jau svarīgi, var vai nevar, ja negrib sadarboties, var vismaz kaut kā viņus papurināt.

 • Hahha
  February 18, 2016, 18:00

  Nu malacītis, aizsūti šo info FBI speciālistiem, parādi pirmklasniekiem, ka esi īsts hakeris un vari atbloķēt viņu iphone, nešaubos tev iedos 1”000’000$ naudas balvu par veiksmīgu mēģinājumu.

 • Smaragds
  February 18, 2016, 17:49

  Pff, nepatiesa informaacija. Kas grib, jau sen var tikt androiidos un iphonos. Sheit plashaaks info:
  http://www.hackingteam.it/

  • FBI
   February 18, 2016, 18:22

   Vai man dieniņ! Paldies, paldies, paldies! Ak mēs mazie muļķīši, mēs nekā paši nezinam un nespējam atrast. Labi ka esi tu “smaragdiņ”. Uzsauksim tev lielu jo lielu bigmaku un lielu, lielu krūzi kokakolas par to!

   • Smarags
    February 19, 2016, 10:15

    Nav gruuti apgaismot apdaliitos :)