Pagājušajā nedēļā ziņojām, ka iFixit eksperti pamanījušies savā īpašumā iegūt iPhone 6 viedtālruņus un izjaukt tos, noskaidrojot kas tad lācītim vēderā. Tagad, balstoties uz ierīcēs atrastajām komponentēm, analītiķi veikuši aprēķinus, atklājot abu viedtālruņu ražošanas izmaksas.

Kā vēsta tirgus izpētes kompānijas IHS analītiķu sniegtā informācija, iPhone 6, kas apgādāts ar 16 GB iebūvēto atmiņu, detaļu un ražošanas izmaksas sastāda tikai 200 ASV dolārus, savukārt šī paša modeļa 128 GB versijas izveidošana Apple izmaksā 247 dolārus. iPhone 6 Plus gadījumā 16 GB viedtālruņa detaļas un tā salikšana maksā 216 dolārus, bet 128 GB versija ir par 47 dolāriem dārgāka, lēš analītiķi.

Dārgākā komponente abos izstrādājumos ir to displeji, ko izgatavo LG Display un Japan Display. iPhone 6 viedtālrunī atrodamais 4,7 collu displejs maksā 45 dolārus, savukārt iPhone 6 Plus atrodamais 5,5 collu displejs maksā 52,5 dolārus. Abi displeji apgādāti ar Corning izgatavoto Gorilla Glass 3 pārklājumu.

Apple A8 procesors, kas veidots 20 nm tehnoloģijā, kopā ar palīgprocesoru maksā vien 20 dolārus. Atšķirībā no citiem “A” sērijas procesoriem, šo ražo TSMC nevis Samsung.

Eksperti norāda, ka viedtālruņi ir apgādāti ar vairākiem sensoriem, turklāt daži no tiem pilda identiskas funkcijas, lai nodrošinātu labāku un precīzāku rezultātu. Visi tālrunī atrodamie sensori un NFC čips kopā maksā 22 dolārus.

Eksperti lēš, ka katrs iPhone 6 un iPhone 6 Plus modelis kompānijai ienes peļņu aptuveni 70 procentu apmērā no ierīces cenas. Apple jau iepriekš ir izcēlušies ar spēju gūt iespaidīgu peļņu no saviem produktiem, taču jaunie modeļi uzstāda jaunus rekordus šajā ziņā. Pagājušajā gadā tika lēsts, ka katrs iPhone 5S modelis kompānijas budžetā ienes peļņu 55 procentu apmērā no tā pārdošanas cenas.

Nobeigumā gan jāatzīmē, ka detaļu izmaksas nav vienīgie Apple izdevumi. Kompānijai zināma daļa līdzekļu jāiegulda dažādos pētījumos, tehnoloģiju attīstībā un arī mārketinga kampaņās.

ifixit iphone 6

Saistītās tēmas: iphone 6iphone 6 plus

Komentāri 12

Leave a Reply

 • hihi
  September 26, 2014, 21:01

  Lielāko daļu sastāda izmaksas, kas saistītas ar smadzeņu skalošanu un zombēšanu, lai vientiešiem iestāstītu,ka tas ir vienīgais un pats krutākais risinājums. Kā rādās, tas izdodas.

  • Karlis
   September 29, 2014, 21:18

   Kā Tu domā, vai glaunos restorānos arī galvenais ir smadzeņu skalošana? Vai varbūt tomēr nāk klāt vienkārši statuss, lai “augstāka ranga” cilvēkiem nebūtu jāsatiekas ar tiem, kuriem nesanāk vai kuri gribētu bet tikai gandrīz to var atļauties…

 • Karlis
  September 26, 2014, 11:36

  Nez vai kleitu sieva modes namā arī var dabūt par auduma un diegu cenu?
  Nobeigumā jāpiebilst vēl, ka šuvējai arī jāmaksā. Tomērt dizainera darbs, zīmols un iespēja pierādīt savu maksātspēju nāk dāvanā…

 • ..
  September 25, 2014, 08:41

  Cilvēkiem kas stellē, algas arī jāmaksā un visiem testētājiem, pārbaudītājiem, pārvadātājiem, veikalam jāpelna, par elektrībām un citām lietām arī jāmaksā, tad jau ceļas tā cena

 • laimīgais
  September 25, 2014, 00:06

  Es esmu viens no laimīgajiem kas tika pie jaunā telefona, tādēļ skatoties pēc pircēja statusa,jā,es nopirku statusu,no finaciālā viedokļa es iztērēju 1053€ un jau nožēloju jau tagad, jo tele2 man nepiedāvāja maciņu.Rezūltātā man displejs jau ir ieplīsis darot mājas darbus,un tele2 man nepiedāvā apmainīt,iespējams būšot pēc 2 menešiem…šajā laika posmā staigāšu ar sasistu telefonu,par kura cenu es varētu dzīvot 2 mēnešus cepuri kūldams… neuzķerieties uz āķa,var smagi norakties.

  • Anonymous
   September 25, 2014, 07:47

   Nuja tele 2 vainiiigs ka tev rokas no dirsas aug jo tu saplesi stiklinju , pasham jabuut smadzeneem un japadomaa par macinju

 • cxv
  September 24, 2014, 16:41

  Faktiski abols maksa tik pat cik samsungs un iespejams vel stipri letak par htc ;) … viela pardomam

  • #3
   September 24, 2014, 22:12

   Padalīsies ar to, ko tu pīpē?

 • +
  September 24, 2014, 13:37

  nu un plus vēl iOS un tā programmēšana.

  • Bum
   September 24, 2014, 14:25

   Pieņemot ka iOS izstrāde ir izmaksājusi 100miljonus, tad jau šobrīd ir pārdoti 10miljoni iphone, kas nozīmē ka katrai ierīcei tas izmaksātu 10$

   • Artanis
    September 24, 2014, 22:31

    Tu joko? Mums šepat Latvijā radīti loģistikas un materiālu analīzes softi ir izmaksājuši izstrādē pāri par miljonu katrs. iOS kopš tā izstrādes ir izmaksājis kā minimums miljardu dolāru ja ne vairāk, pieskaitot patentus un visu pārējo…

    • Neha
     October 15, 2014, 05:06

     I as well as my guys appeared to be chenikcg out the great techniques located on your web site then unexpectedly I got an awful feeling I had not expressed respect to the blog owner for those tips. The ladies were definitely certainly stimulated to see all of them and have now in truth been tapping into those things. I appreciate you for turning out to be so accommodating and for opting for variety of smart tips millions of individuals are really wanting to understand about. My very own honest apologies for not expressing gratitude to you sooner.