Isi pēc iPhone 6 un iPhone 6 Plus debijas vēstījām, ka abi viedtālruņi, raugoties no  tehniskās specifikācijas iezīmēm, krietni atpaliek no saviem konkurentiem. Taču tehnikas apskatnieki un testu veicēji, kas tikuši pie šīm ierīcēm, norāda, ka patiesībā ierīces ir daudz kokurētspējīgākas nekā varētu šķist sākumā.

Vispirms jāmin DxOMark veiktais attēlu uzņemšanas tests, kurā abi iPhone viedtālruņi uzstādīja “zelta standartu” viedtālruņu klasē. Gan iPhone 6, gan iPhone 6 Plus saņēma 82 punktus, krietni apsteidzot savus konkurentus un uzstādot lieliskus rezultātus visdažādākajās disciplīnās, sākot no attēloto krāsu precizitātes, autofokusa ātruma, zibspuldzes snieguma un beidzot ar zemu trokšņu līmeni bildēs un izcilu sniegumu vāja apgaismojuma apstākļos.

iphone 6 camera test

Jāmin, ka starp abām ierīcēm iPhone 6 Plus uzstādīja nedaudz labākus rezultātus, pateicoties faktam, ka tā kamera ir apgādāta ar optisko attēlu stabilizācijas funkciju.

Nobeigumā DxOMark testu veicēji norāda, ka iPhone 6 un iPhone 6 Plus lepojas ar labākajām kamerām viedtālruņu klasē.

dxomax camera test all

Tikmēr vietnes DisplayMate eksperti veikuši vairākus testus ar abu ierīču displejiem un, lai arī tie uz konkurentu fona neizceļas ar neticami augstu izšķirtspēju, saņemtais vērtējums ir krietni augstāks nekā konkurentiem.

DisplayMate, balstoties uz plašiem un komplicētiem testiem, secinājis, ka iPhone 6 Plus ir apgādāts ar labāko LCD displeju, kas atrodams viedtālruņos. Turklāt Apple planšettelefons ir tikai otrā ierīce, kas saņēmusi lielisku rezultātu “draudzīgs videi” kategorijā.

Nedaudz mazāk komplimentus DisplayMate eksperti velta iPhone 6 viedtālrunim. Viņi norāda, ka viedtālruņa pikseļi blīvums nav “augstākās klases”, nodrošinot tos pašus rezultātus ar kādiem lepojās 2010. gadā prezentētais iPhone 4. Taču attiecībā uz pašu displeja paneli, attēloto krāsu precizitāti un citiem parametriem, abi viedtālruņi uzstādījuši ļoti labus rezultātus.

Nobeigumā vēl jāmin bloga Lookout veiktais tests, kura rezultātā izdarīts secinājums, ka Apple krietni uzlabojis iPhone 6 atrodamo TouchID pirkstu nospiedumu lasītāju. Pārbaudē viņš izmantojis “kopētu” pirkstu nospiedumu. Ar šādu metodi bija iespējams “apmānīt” gan iPhone 5S, gan cito mobilo ierīču pirkstu nospiedumu lasītājus.

Testā noskaidrojies, ka iPhone 6 un iPhone 6 Plus var lepoties ar augstākas izšķirtspējas nospiedumu skeneri, kas ir daudz jutīgāks un spēj uztvert plašāku laukumu, rezultātā testu veicējam šos divus viedtālruņus ar standarta metodi “apmuļķot” neizdevās.

iphone 6 un iphone 6 plus apple

Saistītās tēmas: iphone 6iphone 6 plus

Komentāri 21

Leave a Reply

 • didis
  October 1, 2014, 09:58

  Kāpēc DisplayMate savos plašajos un komplicētajos testos salīdzina jaunākos Iphone ar citu ražotāju vecajiem modeļiem vai arī vienkārši ignorē citu ražotāju flagmaņus?

  Kur grafikā ir kaut vai LG G3, kur tik ļoti populāgie Google Nexus sērijas produkti? Nav atšifrēti modeļu tehniskie dati, jo zem viena nosaukuma var slēpties ierīces ar vairākām dzelžu konfigurācijām.

  Veicot salīdzinošos pētījumus tomēr jāpieturas pie kaut kādas metodoloģijas.

 • didis
  October 1, 2014, 09:58

  Kāpēc DisplayMatesavos plašajos un komplicētajos testos salīdzina jaunākos Iphone ar citu ražotāju vecajiem modeļiem vai arī vienkārši ignorē citu ražotāju flagmaņus?

  Kur grafikā ir kaut vai LG G3, kur tik ļoti populāgie Google Nexus sērijas produkti? Nav atšifrēti modeļu tehniskie dati, jo zem viena nosaukuma var slēpties ierīces ar vairākām dzelžu konfigurācijām.

  Veicot salīdzinošos pētījumus tomēr jāpieturas pie kaut kādas metodoloģijas.

 • MMM
  September 30, 2014, 21:09

  Mana lumija 930 vispār netika testā . :D

 • Dr.No
  September 30, 2014, 19:46

  Skumji lasīt kompleksainos komentārus, bet ko citu var sagaidīt – ja nevar nopirkt, tad vismaz var apriet.

 • Frants
  September 30, 2014, 10:26

  Sifonistiem atkal sacēlās, citādi jau nabadziņi krita panikā, bet nu ,labi,ka tā – varēs vismaz fotogrāfēt …

 • Applefans
  September 30, 2014, 09:42

  Esmu vīlies, ka Iphone nesaņēma 110 punktus no 100. :(
  Un vispār, kas tas par rezultātu 82!?

 • Okaoka
  September 30, 2014, 00:12

  Kristapu bacovu lielie zeeni draazh aanuusaa un blauj lai sasprindzina dirsu, ka nevar pist tuksu gaisu!!!!

 • ololosh
  September 29, 2014, 16:15

  skumji ka mans Note kabatā nelokās :(
  tūlīt aizsvilšos :(

  • egeg
   September 29, 2014, 22:54

   ugu,notes nelokaas,vnk displeji kabataas saplaisaa,tad jau labaak buutu lociijushies…

   • ololosh
    September 30, 2014, 19:38

    pēc pārmērīgas sīvā lietošanas nevajag krist uz vecrīgas bruģa, tad arī displejs kabatā neplaisās :)

 • iphone
  September 29, 2014, 13:25

  nu, tgd android lietotāji var sākt aizsvilties un aizrīties.

  • Janis
   September 29, 2014, 20:23

   Man kā aizvēsturiska iPhone lietotājam arī šie testi nešķiet ticami. Testētas divas lietas, kurās vērtējums ir tikai subjektīvs un viena, kura ir tikai pāris telefoniem. Tajā pašā laikā aizmirstas 100 lietas, kurās specifikācija ir ar skaitļiem salīdzināma un galīgi nav iPhone par labu vai pieminētas tehnoloģijas, kuras būs tikai iPhone 8 15″. Nav iemesla iespringt, bet arī ņemt daudz maz nopietni šos testus nevajadzētu.

  • Ous
   September 29, 2014, 13:57

   tā kā tavi brāļii un māsas ikdienā?

   • iphone
    September 29, 2014, 22:13

    zini, man īstenībā ir pilnīgi vienalga. :)

 • agris
  September 29, 2014, 12:25

  Apple iegādājies testetaju simpātijas . par pāris K EUR ES būtu apzveret ka mans Sids ir pats labākais un krutakais ……