Iegādājoties Android ierīci, tai jau ir uzinstalētas Google aplikācjas un servisi, kā piemēram Gmail, Google Maps, Chrome un citas.

Krievijā ar to nav mierā lokālais interneta gigants Yandex, kurš šādu aplikāciju instalēšanu jaunām ierīcēm uzskata par monopolizāciju. Yandex pirms kāda laika par to iesniedza sūdzību Krievijas varas iestādēm, kuras arīdzan uzskata, ka Google aplikāciju instalēšana, kas ir obligāta, ja ražotājs vēlas Play Store, ir prettiesiska.

IMG_5684

Līdz ar šo lēmumu Google tiks uzlikts sods, kura apjomu paredzēts noteikt tuvāko nedēļu laikā, tāpat arī Google brīdināti, ka tiks sodīti arī turpmāk, ja nepārtrauks šādu praksi. Ar šo lēmumu ļoti apmierināti ir Yandex, kas uzskata, ka šādi viņiem izdosies mobilajā tirgū atjaunot konkurenci. Jāpiemin, ka tīmekļa meklētājprogrammu ziņā Krievijā līderis ir tieši Yandex.

Google Mobile Services līgums paredz, ka ražotājiem, kas vēlas nodrošināt savām ierīcēm piekļuvi Google Play līdz ar to automātiski jāinstalē tīmekļa giganta aplikācijas, piemēram, Gmail, Google Search, Maps un citas.

Google pagaidām nav snieguši komentārus.

Saistītās tēmas: googlegoogle appsgoogle play storeplay storeyandex

Komentāri 2

Leave a Reply

  • Tas pats Jānis
    September 18, 2015, 09:50

    Vot tupie Vaņkas… viņuprāt viedtālrunī, kura Os izstrādā Google, Gmail ir garām, bet visāda draza, viņu nolāpītajos Fly viedtālruņos (Odnoglazņiki, Mail.sru) ir absolūti normāli.

  • D.D.D.
    September 15, 2015, 15:50

    Googlei ir tikai Nexus sērijas telefoni, pārējie telefoni un OS ir citu komersantu problēma.