Pēc šī raksta publicēšanas, saņēmu daudzus lūgumus publicēt aprakstu HTC Incredible S 3. pušu veidoto programmatūras būvējumu uzstādīšanas procesam. Kā jau ierasts šādu rakstu ievadā, atgādinu:

Šis raksts ir informatīva satura, tāpēc ne es, ne BOOT.Lv neuzņemas nekādu atbildību gadījumā, ja sekojot šajā rakstā publicētajai informācijai anulēsi ierīces garantiju vai sabojāsi telefonu.

Ievads

Šajā rakstā aprakstītās darbības tiek veiktas ar HTC Incredible S viedtālruni, taču process citu HTC modeļu gadījumā ir ļoti līdzīgs.

Veicot telefona Bootloader atbloķēšanu automātiski tiek iegūti divi nepievilcīgi blakus efekti – telefons automātiski un neatgriezeniski zaudē garantiju, kā arī tiek dzēsti visi telefonā esošie dati. Šo iemeslu dēļ, nav jēgas atbloķēt telefonu “tā pat vien, ja nu kaut kad noder”. Šo soli veic tad, ja ir nopietns plāns sākt iepazīt 3. pušu Android būvējumu pasauli.

Lai arī pēc visiem eksperimentiem ir iespējams uzstādīt HTC oriģinālo Android būvējumu un atkal aizbloķēt Bootloader, tas neatjaunos telefona garantiju – tikai atjaunos oriģinālo funkcionalitāti, kādu to paredzējuši un izveidojuši HTC.

Nepieciešamie rīki

Telefona Bootloader atbloķēšanai un programmatūras būvējumu instalēšanai, nepieciešamas dažas lietas un daži programmatūras risinājumi.

Ja lietas noteikti jau ir pa rokai – telefona USB kabelis un atmiņas karte, tad programmatūru visticamāk nāksies lejupielādēt no HTC un Android interneta vietnēm.

HTC telefona atbloķēšanas procedūras veikšanai nepieciešamas trīs aplikācijas:

 1. HTC Sync (http://www.htc.com/www/help/). 153 mb un tikai dēļ draiveriem… 
 2. Java (http://java.com/en/)
 3. Google Android SDK (http://developer.android.com/sdk/index.html) (pēc instalēšanas jāatver, lai lejupielādētu nepieciešamos failus)

Kamēr visi 3 rīki lejupielādējas un instalējas, laiks reģistrēties www.htcdev.com tīmekļa vietnē. Nav jēgas šim pasākumam izmantot viltotu e-pasta adresi, jo telefona atbloķēšanai nepieciešamo failu sūtīs kā e-pasta pielikumu uz reģistrācijā norādīto adresi.

Nākamais solis ir izvēlēties (un lejupielādēt) telefona jauno Recovery sistēmu – līdzekli, kas būs vitāli svarīgs telefona programmatūras būvējumu uzstādīšanā. Jau ilgu laiku kā viens no maniem iecienītākajiem risinājumiem ir ClockworkMod ROM Manager, taču katrs var izvēlēties sev tīkamāko.

Daudz sarežģītāka izvēle ir telefonā uzstādāmais Android būvējums. XDA-Developers forumā ir izveidots gana ērti pārskatāms būvējumu saraksts. Noteikti jāpatērē savu laiku izlasot katra aprakstu un trūkumus. Jāņem vērā,ka daļai būvējumu nedarbojas kāda funkcija (piemēram WiFi hotspot izveide). Informācija par to atrodama būvējuma aprakstā un komentāros.

Šī raksta sagatavošanai izvēlējos CoolDroid Revolution S būvējumu.

Sagatavošanās darbi

Telefona Bootloader atbloķēšana izdzēsīs visus telefonā esošos datus, tāpēc laiks veikt rezerves kopēšanu. Ievērojama daļa aplikāciju ir apgādātas ar saviem rezerves kopiju veidošanas risinājumiem, saglabājot datu kopijas uz atmiņas kartes.

Dīvainā kārtā, visvieglāk ir veikt zvanu saraksta un SMS kopēšanu. Lai arī SMS kopēšanai HTC ir iekļāvuši savu risinājumu, es ieteiktu izvēlēties 3. pušu rīkus, kas spēs atjaunot zvanu sarakstus un SMS arī būvējumos, kas nav bāzēti uz HTC risinājumiem. Varu ieteikt izmantot Call Logs Backup & Restore un SMS Backup & Restore aplikācijas – pagaidām tās ne reizi nav pievīlušas.

Kad ir rūpīgi pārskatīts viss telefona saturs, pārbaudīts, vai korekti darbojas sinhronizācija ar Google (ja nu telefonam gluži nejauši atslēgt kontaktu sinhronizācija un visi pēdējo mēnešu laikā pievienotie ieraksti pazūd?), var ķerties pie telefona Bootloader atbloķēšanas procesa.

Bootloader atbloķēšana

Šī darbība padarīs telefonu “uzņēmīgu” pret 3. pušu Android būvējumiem (kā arī modifikācijām HTC būvējumā). Bootloader atbloķēšana ir tas solis, kurā pirmo reizi nākas šķirties no visiem telefonā esošajiem datiem, kā arī tiek anulēta telefona garantija.

www.htcdev.com vietnes labajā pusē pieejamas 3 funkciju ikonas – šajā reizē, saprotams, nepieciešama Unlock Bootloader.

 • Pēc klikšķa uz ikonas, jāapstiprina savu mērķi atbloķēt telefonu. Ierīču sarakstā jāatrod savu telefonu (manā gadījumā Incredible S WWE (WWE nozīmē World Wide English vai vienkārši sakot – starptautiskā versija)) un pēc tā izvēles, jāspiež Begin Unlock Bootloader. Kārtējo reizi jāapstiprina, ka zini, ko dari un uzņemies visu atbildību.
 • Sekojot detalizētajām instrukcijām, kas papildinātas ar attēliem, jāveic šādas darbības:
 • Jāizņem un atkal jāievieto telefonā akumulatoru.
 • Turot nospiestu skaļuma samazināšanas taustiņu, pieturēt ieslēgšanas pogu līdz telefons ieslēdzas.
 • Ar skaļuma regulēšanas pogu palīdzību ekrānā redzamajā izvēlnē atzīmē Fastboot un apstiprina izvēli ar ieslēgšanas pogu.
 • Pievieno telefonu datoram ar USB kabeli.
 • Datorā izveido mapi, no kuras darbināsi nepieciešamās aplikācijas. Ērtības labad, iesaku izvēlēties vienkāršu atrašanās vietu un mapes nosaukumu (piemēram c:\a).
 • Iekopē izveidotajā mapē šādus failus: adb.exe, AdbWinApi.dll un fastboot.exe. Šos failus var atrast C:\Program Files\Android\android-sdk\platform-tools (ja uzstādīji Android SDK noklusētajā mapē)
 • Aktivizē komandrindu (Windows taustiņš jānospiež kopā ar “R”, Run lodziņā ieraksta cmd, spiež Enter)
 • Norāda ceļu uz izveidoto “darba mapi”. Manā piemērā – c:\a. Lai norādītu ceļu, jāraksta “cd c:\a” (bez pēdiņām)
 • Atbilstoši instrukcijai, ieraksta komandu fastboot oem get_identifier_token un nospiež Enter
 • Nokopē iegūto kodu un ievieto tam paredzētajā vietā HTCDev lapā.
 • Pēc koda nosūtīšanas, dažu minūšu laikā e-pastā saņemsi failu un instrukcijas, kā to pielietot.
 • Atbilstoši instrukcijām, iekopē failu “darba mapē”
 • Ievada komandu “fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin” (bez pēdiņām)
 • Telefonā parādās izvēlne. Ar skaļuma regulēšanas taustiņu augšup izvēlas “Yes” un spiež ieslēgšanas/ekrāna bloķēšanas pogu, lai apstiprinātu.

Telefona Bootloader ir atbloķēts. Telefons pārstartējas un uzsāk sākotnēju iestatīšanu, kā tikko iegādāts. Var uz mirkli izņemt bateriju, to atkal ievietot un ķerties pie telefona sagatavošanas ērtai 3. pušu Android būvējumu uzstādīšanai.

Recovery uzstādīšana

 • Telefonu atkārtoti pārslēdz Fastboot režīmā (ieslēdz turot nospiestu skaļuma regulatoru uz leju, izvēlnē izvēlas Fastboot un apstiprina ar ieslēgšanas pogu).
 • “Darba mapē” iekopē izvēlēto Recovery failu. Manā gadījumā tas ir recovery-clockwork-5.0.2.0-vivo.img
 • Vēl aizvien atvērtajā komandrindā ieraksta komandu “fastboot flash recovery recovery.img” (bez pēdiņām). “recovery.img” vietā raksta izvēlētā Recovery rīka nosaukumu (manā gadījumā komanda ir “fastboot flash recovery recovery-clockwork-5.0.2.0-vivo.img”).
Android būvējuma uzstādīšana
 • Atver izvēlētā 3. pušu būvējuma ZIP arhīvu un izkopē no tā boot.img failu, ievietojot to “darba mapē”
 • Ievada komandu “fastboot flash boot boot.img” (bez pēdiņām).
 • Telefona ekrānā esošajā izvēlnē izvēlas Bootloader un apstiprina izvēli ar ieslēgšanas pogu
 • Telefona ekrānā esošajā izvēlnē izvēlas Recovery un apstiprina ar ieslēgšanas pogu

Ja izvēlējies ClockworkMod, pārvietošanos pa izvēlnēm veic ar skaļuma regulēšanas pogām, apstiprinājumus – ar ieslēgšanas pogu. Veic šādas darbības:

 1. mounts and storage
 2. mount USB storage (dators atpazīst telefona atmiņas karti kā Mass Storage device)
 3. iekopē atmiņas kartē izvēlēto Android būvējuma ZIP arhīvu
 4. unmount
 5. Go Back
 6. Wipe Data/Factory Reset
 7. Yes
 8. Advanced
 9. Wipe Dalvik Cache
 10. Yes
 11. Go Back
 12. install zip from sdcard
 13. chose zip from sdcard (izvēlas Android būvējuma ZIP arhīvu)
 14. Yes – Install [zip nosaukums]

Sākas būvējuma instalācija. Atkarībā no būvējuma un tajā iekļautās instalācijas mehānikas, var būt nepieciešams izvēlēties instalējamos komponentus.

Pēc būvējuma uzstādīšanas, telefonam būtu jāatgriežas Recovery. Tajā jāveic atkārtotu WipeData/Factory Reset un Wipe Dalvik Cache procedūru. Lai arī šis pēdējais solis nav obligāts, tomēr nereti tas uzlabo ierīces ātrdarbību un stabilitāti pēc jauna Android būvējuma uzstādīšanas.

Var pārstartēt telefonu un gaidīt tā pamošanos ar jauno Android būvējumu. Pirmā ielāde pēc programmatūras būvējuma maiņas mēdz ilgt nepierasti ilgi, taču par neveiksmīgu telefona jaunināšanu ir jēga uztraukties tikai tad, ja pēc vairāk, nekā 10 minūtēm telefons vēl aizvien demonstrē ielādes animāciju/logo.

Jāpiekrīt, ka viss telefona Android būvējuma nomaiņas process izlasot aprakstu šķiet ilgs un mokošs, realitātē tas neprasa daudz laika. Tajā pašā laikā, nevar noliegt, ka HTC ir parūpējušies par procesa pamatīgu sarežģīšanu.

Saistītās tēmas: CyanogenModhtc

Komentāri 18

Leave a Reply

 • Didzis
  September 14, 2012, 22:18

  Es izdarīju visu, kā norādīts šajā rakstā, bet man līdz galam nesanāk! Brīdī, kad ir jāpalaiž recovery, telefons(htc wildfire s) uzkaras! Es izņemu bateriju, vienkārši ieslēdzu…pazūd htc logo un aptumšojas ekrāns, un nekas nenotiek! Vai vispār ir varianti kā man atgriez pie dzīvības telefonu?

 • Didzis
  September 14, 2012, 19:18

  Es izdarīju visu, kā norādīts šajā rakstā, bet man līdz galam nesanāk! Brīdī, kad ir jāpalaiž recovery, telefons(htc wildfire s) uzkaras! Es izņemu bateriju, vienkārši ieslēdzu…pazūd htc logo un aptumšojas ekrāns, un nekas nenotiek! Vai vispār ir varianti kā man atgriez pie dzīvības telefonu?

 • aaa
  August 30, 2012, 10:26

  Izmēģināju, jo manam Incredible nebija LV valodas (nebija LV pirkts, kā arī gribējās jaunāku un skaistāku). Ātruma problēmas nebija ar ISC 4 un Sense 3.6
  Sākumā uzliku [19 july][ROM][Port]CoolDroid_Revolution_S_ICS_4.0.3_Sense4.0_Themed. Ļoti kārās, bremzēja, kamerai nevar nofotografēt, uzreiz uzkārās, filmējot nav skaņas, kā arī nevar pielāgot normāli ekrānus, ja ko uzliec uz ekrāna, vairs nevar dabūt nost.
  Pārliku uz Nik Project X v4 By Nikhil007 a.k.a Nikhil Dhayatkar. Cita lieta. Ir jau standarta pielāgojumi un programmas virsū. Strādā ātri, kamera iet. Ir mazāk Sense4 funkciju, bet tas laikam ātrdarbībai upurēts. Šobrīd lietoju. Facebook tikai ir uzkāries šad tad, bet citādi strādā labi.

 • aaa
  August 30, 2012, 07:26

  Izmēģināju, jo manam Incredible nebija LV valodas (nebija LV pirkts, kā arī gribējās jaunāku un skaistāku). Ātruma problēmas nebija ar ISC 4 un Sense 3.6
  Sākumā uzliku [19 july][ROM][Port]CoolDroid_Revolution_S_ICS_4.0.3_Sense4.0_Themed. Ļoti kārās, bremzēja, kamerai nevar nofotografēt, uzreiz uzkārās, filmējot nav skaņas, kā arī nevar pielāgot normāli ekrānus, ja ko uzliec uz ekrāna, vairs nevar dabūt nost.
  Pārliku uz Nik Project X v4 By Nikhil007 a.k.a Nikhil Dhayatkar. Cita lieta. Ir jau standarta pielāgojumi un programmas virsū. Strādā ātri, kamera iet. Ir mazāk Sense4 funkciju, bet tas laikam ātrdarbībai upurēts. Šobrīd lietoju. Facebook tikai ir uzkāries šad tad, bet citādi strādā labi.

 • abc
  August 28, 2012, 15:41

  Kā ar sensation xe beats audio?

 • abc
  August 28, 2012, 12:41

  Kā ar sensation xe beats audio?

 • Pāvels Remigoļskis
  August 22, 2012, 12:01

  Kā jau tika vairākkārt norādīts – telefona garantiju anulēja Bootloader atbloķēšanas fakts. Ja vēlies atjaunot HTC būvējumu un bootloader loku, vari izmantot RUU (http://www.filefactory.com/f/e45d6fe3dcf51228/). Ja iepriekš telefonam jau bija uzstādīts HTC ICS ROM, jāizmanto RUU_VIVO_ICS_35_S_HTC_WWE_4.10.405.1_Radio_20.74.30.0833U_3831.18.00.11_M_release_266013_signed.exe
  Telefonu jāielādē Fastboot un pēc tam jāpieslēdz datoram ar kabeli, jāizpilda komanda Fastboot OEM Lock un jāpalaiž RUU. RUU parasti var palaist arī ja telefons ir ieslēgts un aktivizēts USB debuging

 • čau
  August 22, 2012, 11:46

  Aizmirsu pateikt LIELS PALDIES AUTOR, par šo pamācību :)

 • čau
  August 22, 2012, 11:40

  Visu izdarīju, ka pamacībā uztaisīju backup orģinālajam romam,
  uzzinstalēju šo romu We_Want_Ics_v4_By_Nikhil007,
  bet ir jautājums kā lai atgriež atpakaļ visu sāktonējo?
  Ja garantijas nolūkos telefonu vajag aizvest uz servisu?

 • Pāvels Remigoļskis
  August 22, 2012, 09:01

  Kā jau tika vairākkārt norādīts – telefona garantiju anulēja Bootloader atbloķēšanas fakts. Ja vēlies atjaunot HTC būvējumu un bootloader loku, vari izmantot RUU (http://www.filefactory.com/f/e45d6fe3dcf51228/). Ja iepriekš telefonam jau bija uzstādīts HTC ICS ROM, jāizmanto RUU_VIVO_ICS_35_S_HTC_WWE_4.10.405.1_Radio_20.74.30.0833U_3831.18.00.11_M_release_266013_signed.exe
  Telefonu jāielādē Fastboot un pēc tam jāpieslēdz datoram ar kabeli, jāizpilda komanda Fastboot OEM Lock un jāpalaiž RUU. RUU parasti var palaist arī ja telefons ir ieslēgts un aktivizēts USB debuging