Apskats: HTC One X – kad jaudai ir nozīme

HTC jaunais flagmanis One X izceļas ar savu dizainu un jaudu. Ko var gaidīt šī telefona īpašnieks? Par to pastāstīšu šajā apskatā.

HTC One X ir One sērijas jaudīgākais un attiecīgi – dārgākais modelis. Tiesa, par spīti šim faktam, telefons ir noformēts ļoti vienkārši un tajā pašā laikā gaumīgi.

One X dizaina veidošanas procesā HTC ir izlēmuši atteikties no jebkāda veida noņemamu korpusu risinājumiem, izveidojot telefona korpusu teju pilnībā viengabalainu. SIM kartes ievietošanai izvēlēts līdzīgs risinājums kā iPhone telefonos izmantotais. SIM kartes turētājs no telefona izņemams iebadot ar saspraudi nelielā atverē blakus pašam SIM turētājam.  Šajā procesā SIM kartes “atvilktnīte” daļēji izbīdās no telefona korpusa un to var izņemt.

Jāņem vērā, ka One X izmanto MicroSIM standarta kartes.

Visticamāk, tieši atsakoties no noņemama (atverama) korpusa, HTC ir izdevies padarīt telefonu ļoti plānu un, lai arī dizainiski vienkāršu, tomēr neierasti pievilcīgu.

Telefona priekšējo daļu aizņem 4,7 collu, 720 x 1280 pikseļu izšķirtspējas ekrāns. Pateicoties ekrāna patiesi lielajam izmēram, vizuāli rodas sajūta, ka malas ap ekrānu ir ļoti niecīgas, lai arī patiesībā, tas nav mazākas, kā vairumam citu HTC telefonu. Zem ekrāna novietotas ierastās 4 3 skārienjutīgas pogas – Back, Home un Multitasking – pēdējo izmantoto aplikāciju saraksta poga. Agrāk ražoto HTC Android viedtālruņu lietotājiem jaunais pogu izkārtojums rada problēmas – galu galā, agrāk pierastā secība bija Home, Menu un Back. Rezultāts – vēloties doties vienu soli atpakaļ, tiek atvērts aplikāciju saraksts, menu funkcijas vietā – sākumekrāns, vai vēlāk, kad sākumekrāna pogas atrašanās vieta labi ielāgota, tiek vērts nesen lietoto aplikāciju saraksts.

Virs ekrāna  novietota 1,3MP priekšējā – videozvanu kamera.

Telefona kreisajā sānā rasta vieta MicroUSB kabeļa pieslēgvietai. Tā, kā jau ierasts HTC, nekādi nav aizvērta vai citādi pasargāta no putekļu un citu svešķermeņu iekļūšanas.

Labajā sānā (laužam tradīcijas?) novietota skaļuma regulēšanas poga. Tā ir gana ērta, ja neskaita tās novietojuma pusi.

Telefona augšpusē atrodas 3,5mm austiņu pieslēgvieta un iepriekš minētais MicroSIM turētājs.

Aizmugurējā daļa noformēta nedaudz interesantāk – nelielais, tomēr pamanāmais izcilnis, kura galā atrodas kameras acs, tā vien sauc “saskrāpējiet kameras stikliņu”. Jācer, ka tas ir gana izturīga materiāla, jo pretēji pierastajam – tas nav ne par milimetru iegremdēts telefona korpusā. Blakus novietots LED gaismeklītis, kas izstaro nedaudz dzeltenīgu gaismu.

Kā jau ierasts redzēt daudziem HTC telefoniem, arī One X aizmugurējo daļu sedz Soft Touch “mīkstais” pārklājums, kas mazina telefona slīdēšanu rokās un ir vienkārši ļoti patīkams taustei.

Lai arī šis telefons nes BeatsAudio logo, tomēr šoreiz par to vēsta vien neliels uzraksts. Ļoti labi, jo lielais sarkanais logo neizbēgami sakropļotu telefona dizainu.

Aizmugurējā skaļruņa sietiņš izveidots mazs, smalks un ļoti neuzkrītošs, tomēr nepamet sajūta, ka tas visai drīz var pilnībā aizpildīties ar putekļiem. Taisnības labad, nedēļas laikā netika novērots neviens reāls pierādījums sajūtas pamatotībai.

Runājot par telefona fiziskajiem dotumiem, jānosauc arī pārējā tā parametru gamma.

  • Izmēri: 134.4 x 69.9 x 8.9 mm
  • Svars: 130 g
  • Atmiņa: 32 GB (26 GB pieejami lietotāja datiem) , 1 GB RAM
  • Kameras: Aizmugurējā – 8MP, autofokuss. Atbalsta 1080p video ierakstu ar 30fps, attēlu uzņemšanu video uzņemšanas laikā. Priekšējā – 1,3MP
  • CPU: Nvidia Tegra 3 četrkodolu procesors ar 1,5GHz frekvenci
  • Akumulators: Li-Po 1800 mAh

Starp citu, sintētiskajos AnTuTu Benchmark testos, One X uzrāda patiesi lieliskus rezultātus

Protams, dzelzis ir viena lieta, taču ne mazāk būtiska daļa ir softs.

One X ir apgādāts ar Android 4 (ICS), kas pārcietis HTC  Sense plastiskās ķirurģijas procesu.
HTC Sense 4 lietotāja saskarsne ir gana veiksmīgs kokteilis no Android 4 saskarsnes un HTC Sense klasiskajiem stila elementiem. Diemžēl ir visai mananāms fakts, ka jaunais Sense 4 ir zaudējis ne tikai kaudzi Sense 3 traucējošo elementu, bet arī dažus pozitīvos. Par piemēru, izvākta iespēja ekrānus ritināt karuselī – pēdējam vienas puses ekrānam vairs neseko pirmais otras puses ekrāns. Nav skaidrs, kāpēc HTC izlēmuši izvākt arī ērto ātro iestatījumu paneli, kas bija pieejams paziņojumu joslā.

Sekojot ICS labākajām tradīcijām, ļoti daudzi elementi ir samainīti vietām spoguļattēlā. Samainītas vietām par zvana pieņemšanas un atteikšanas pogas. Kā var nojaust, pirmās dienas šis fakts nodrošināja apmēram 90% zvanu “atmešanu” atbildes vietā.

HTC ir pievienojušies Samsung un Sony arī aplikāciju saraksta izvēlnes kārtojuma stila aspektā – programmu saraksts jāpāršķir horizontāli. Saprotams, HTC stilā, šī izvēlne ir sadalīta 3 apakškategorijās – visas aplikācijas, biežāk lietotās aplikācijas un lietotāja uzinstalētās aplikācijas.

Lai ar kaut ko izceltos, HTC izvēlējušies nomainīt iestatījumu izvēlnes dizainu. Un ja jau nomainīt, tad pamatīgi. Standarta krāsu shēma – tumšs fons ar gaišu tekstu, nomainīta uz pretējo. Izveidotas arī acīm tīkamākas statusu slēdžu (ieķeksētu aplīšu un pārbīdītu slēdžu) dizainu formas.

Protams, Sense 4 izskaistinājumiem (un izmainītajiem sistēmas komponentiem) netrūkst pretinieku, taču, šī Sense versija nav nākusi ar moto “skaistums prasa upurus” un tās izstrādē nav upurēta visa iespējamā ierīces funkcionalitāte. Pateicoties tam, šī ir pirmā Sense versija, ko lietojot es neizjutu nepārtrauktu vēlmi iespējami ātrāk nomainīt šo lietotāja saskarsni pret kādu citu – pierastāku un funkcionālāku.

HTC One X ir viennozīmīgi kompānijas flagmaņa vārda cienīgs telefons. Tas ir ērts, izskatīgs un ar jaudas resursu, kam vajadzētu to noturēt konkurētspējīgas ierīces statusā vēl ilgu laiku. Tehniskā specifikācija neizbēgami ietekmē tālruņa cenu, tomēr pašreizējā cena nav nosaucama par astronomisku – interneta veikalos tas maksā nedaudz zem 400 latiem.

Starp citu, vēlos brīdināt visus, kas plāno iegādāties HTC One X viedtālruni – šim izstrādājumam ir divas versijas. Eiropas tirgum paredzēta apskatītā Tegra 3 versija, taču Ziemeļamerikā pārdošanā parādījusies versija ar  Snapdragron S4 divkodolu procesoru. Abu versiju veiktspējas salīdzinājums rāda, Tegra 3 četrkodolu versija ir izteikti jaudīgāka sintētiskajos testos.

Dēļ abu telefonu vizuālās līdzības, ir ļoti liela varbūtība, ka netrūks negodīgu tirgotāju, kas centīsies situāciju izmantot.

Citas ziņasBOOT.Lv sākumlapa

Arī Huawei plāno apgādāt viedtālruņus ar pirkstu nospiedumu lasītājiem

Arī Huawei plāno apgādāt viedtālruņus ar pirkstu nospiedumu lasītājiem(0)

Dotajā brīdī pircējiem ir pieejami vien daži viedtālruņi, kas spējīgi nolasīt pirkstu nospiedumus, izmantojot to kā paroļu aizstājēju. Jaunākā informācija vēsta, ka šim šaurajam ražotāju lokam plāno pievienoties arī Ķīnā bāzētais Huawei. Huawei tiecas sastādīt konkurenci pasaules lielākajiem viedtālruņu ražotājiem, cenšoties iekarot patērētāju simpātijas ne tikai ar elegantu dizainu, jaudīgiem “dzelžiem”, bet arī ar noderīgām

Google patentē krietni elegantāku viedo briļļu dizainu

Google patentē krietni elegantāku viedo briļļu dizainu(1)

Jāteic, ka, kaut arī Google Glass viedās brilles izceļas citu “gadžetu” vidū, tās tā arī nav spējušas iemantot popularitāti vai atzinību sabiedrībā. Galvenokārt tādēļ, ka tās pieejamas vien dažiem tūkstošiem cilvēkiem un tādēļ, ka to dizains ir pa prātam vēl mazākam skaitam potenciālo pircēju. Tiesa, kā norāda jauns Google patenta pieteikums, jau drīzumā šī tendence

LG iepazīstina ar diviem jauniem, izskatīgiem budžeta klases viedtālruņiem

LG iepazīstina ar diviem jauniem, izskatīgiem budžeta klases viedtālruņiem(0)

LG ir paziņojis, ka jau IFA 2014 tehnoloģiju izstādē prezentēs divus jaunus budžeta klases viedtālruņus. Tiesa, jau tagad kompānija laidusi klajā ierīču attēlus un tehnisko specifikāciju. Izstrādājumi var lepoties ar LG G3 iedibinātajām dizaina iezīmēm, ko papildina vidējai klasei atbilstoši tehniskie parametri. Ierīču cenas tiks atklātas oficiālajā prezentācijas pasākumā, taču jau tagad zināms, ka viedtālruņi būs

LG atrāda inovatīvu mājas audio sistēmu – Music Flow

LG atrāda inovatīvu mājas audio sistēmu – Music Flow(0)

LG ir laidis klajā visnotaļ interesantu un pat inovatīvu mājas audio sistēmu. Music Flow skaļruņi paredzēti izvietošanai dzīvojamās telpās, lai vienkārši un ērti nodrošinātu mūzikas atskaņošanu brīžos, kad lietotājs pārvietojas no vienas istabas citā.  Audio sistēmas pamatā ir trīs lietas. Vispirms jau lietotāja tālrunis vai planšetdators, kas spējīgs straumēt mūziku. Otrkārt tie ir LG Music

Sharp uzstāda jaunus dizaina standartus ar Aquos sērijas viedtālruņiem

Sharp uzstāda jaunus dizaina standartus ar Aquos sērijas viedtālruņiem(0)

Pirms laika vēstījām par kādu Sharp izstrādātu Aquos sērijas tālruni, kas varēja lepoties ar neticami šaurām displeja rāmja malām. Kompānija ir pieturējusies pie šīs tradīcijas un laidusi klajā divus jaunus viedtālruņus, kas uz konkurentu fona izceļas ar visnotaļ interesantu priekšējā paneļa dizainu. Viedtālruņu ražotāji arvien cenšas samazināt displeja rāmja malas, šādi panākot futūristiskāku izskatu un

Reklāmas izvietošana

Tehnoloģiju portāls BOOT.Lv ir vadošais šīs nozares interneta medijs Latvijā, kas katru dienu nodrošina lasītājus ar jaunākajām tehnikas, auto, spēļu un izklaides ziņām.

Portāls BOOT.Lv ir atvērts nestandarta reklāmas kampaņu risinājumiem.

Sociālie tīkli un saziņa

Populārākās sadaļas

© 2001 - 2014 BOOT.Lv Visas tiesības aizsargātas. Jebkādas informācijas pārpublicēšana pieļaujama tikai ar BOOT.Lv rakstisku atļauju.