Apskats: HTC One X – kad jaudai ir nozīme

HTC jaunais flagmanis One X izceļas ar savu dizainu un jaudu. Ko var gaidīt šī telefona īpašnieks? Par to pastāstīšu šajā apskatā.

HTC One X ir One sērijas jaudīgākais un attiecīgi – dārgākais modelis. Tiesa, par spīti šim faktam, telefons ir noformēts ļoti vienkārši un tajā pašā laikā gaumīgi.

One X dizaina veidošanas procesā HTC ir izlēmuši atteikties no jebkāda veida noņemamu korpusu risinājumiem, izveidojot telefona korpusu teju pilnībā viengabalainu. SIM kartes ievietošanai izvēlēts līdzīgs risinājums kā iPhone telefonos izmantotais. SIM kartes turētājs no telefona izņemams iebadot ar saspraudi nelielā atverē blakus pašam SIM turētājam.  Šajā procesā SIM kartes “atvilktnīte” daļēji izbīdās no telefona korpusa un to var izņemt.

Jāņem vērā, ka One X izmanto MicroSIM standarta kartes.

Visticamāk, tieši atsakoties no noņemama (atverama) korpusa, HTC ir izdevies padarīt telefonu ļoti plānu un, lai arī dizainiski vienkāršu, tomēr neierasti pievilcīgu.

Telefona priekšējo daļu aizņem 4,7 collu, 720 x 1280 pikseļu izšķirtspējas ekrāns. Pateicoties ekrāna patiesi lielajam izmēram, vizuāli rodas sajūta, ka malas ap ekrānu ir ļoti niecīgas, lai arī patiesībā, tas nav mazākas, kā vairumam citu HTC telefonu. Zem ekrāna novietotas ierastās 4 3 skārienjutīgas pogas – Back, Home un Multitasking – pēdējo izmantoto aplikāciju saraksta poga. Agrāk ražoto HTC Android viedtālruņu lietotājiem jaunais pogu izkārtojums rada problēmas – galu galā, agrāk pierastā secība bija Home, Menu un Back. Rezultāts – vēloties doties vienu soli atpakaļ, tiek atvērts aplikāciju saraksts, menu funkcijas vietā – sākumekrāns, vai vēlāk, kad sākumekrāna pogas atrašanās vieta labi ielāgota, tiek vērts nesen lietoto aplikāciju saraksts.

Virs ekrāna  novietota 1,3MP priekšējā – videozvanu kamera.

Telefona kreisajā sānā rasta vieta MicroUSB kabeļa pieslēgvietai. Tā, kā jau ierasts HTC, nekādi nav aizvērta vai citādi pasargāta no putekļu un citu svešķermeņu iekļūšanas.

Labajā sānā (laužam tradīcijas?) novietota skaļuma regulēšanas poga. Tā ir gana ērta, ja neskaita tās novietojuma pusi.

Telefona augšpusē atrodas 3,5mm austiņu pieslēgvieta un iepriekš minētais MicroSIM turētājs.

Aizmugurējā daļa noformēta nedaudz interesantāk – nelielais, tomēr pamanāmais izcilnis, kura galā atrodas kameras acs, tā vien sauc “saskrāpējiet kameras stikliņu”. Jācer, ka tas ir gana izturīga materiāla, jo pretēji pierastajam – tas nav ne par milimetru iegremdēts telefona korpusā. Blakus novietots LED gaismeklītis, kas izstaro nedaudz dzeltenīgu gaismu.

Kā jau ierasts redzēt daudziem HTC telefoniem, arī One X aizmugurējo daļu sedz Soft Touch “mīkstais” pārklājums, kas mazina telefona slīdēšanu rokās un ir vienkārši ļoti patīkams taustei.

Lai arī šis telefons nes BeatsAudio logo, tomēr šoreiz par to vēsta vien neliels uzraksts. Ļoti labi, jo lielais sarkanais logo neizbēgami sakropļotu telefona dizainu.

Aizmugurējā skaļruņa sietiņš izveidots mazs, smalks un ļoti neuzkrītošs, tomēr nepamet sajūta, ka tas visai drīz var pilnībā aizpildīties ar putekļiem. Taisnības labad, nedēļas laikā netika novērots neviens reāls pierādījums sajūtas pamatotībai.

Runājot par telefona fiziskajiem dotumiem, jānosauc arī pārējā tā parametru gamma.

  • Izmēri: 134.4 x 69.9 x 8.9 mm
  • Svars: 130 g
  • Atmiņa: 32 GB (26 GB pieejami lietotāja datiem) , 1 GB RAM
  • Kameras: Aizmugurējā – 8MP, autofokuss. Atbalsta 1080p video ierakstu ar 30fps, attēlu uzņemšanu video uzņemšanas laikā. Priekšējā – 1,3MP
  • CPU: Nvidia Tegra 3 četrkodolu procesors ar 1,5GHz frekvenci
  • Akumulators: Li-Po 1800 mAh

Starp citu, sintētiskajos AnTuTu Benchmark testos, One X uzrāda patiesi lieliskus rezultātus

Protams, dzelzis ir viena lieta, taču ne mazāk būtiska daļa ir softs.

One X ir apgādāts ar Android 4 (ICS), kas pārcietis HTC  Sense plastiskās ķirurģijas procesu.
HTC Sense 4 lietotāja saskarsne ir gana veiksmīgs kokteilis no Android 4 saskarsnes un HTC Sense klasiskajiem stila elementiem. Diemžēl ir visai mananāms fakts, ka jaunais Sense 4 ir zaudējis ne tikai kaudzi Sense 3 traucējošo elementu, bet arī dažus pozitīvos. Par piemēru, izvākta iespēja ekrānus ritināt karuselī – pēdējam vienas puses ekrānam vairs neseko pirmais otras puses ekrāns. Nav skaidrs, kāpēc HTC izlēmuši izvākt arī ērto ātro iestatījumu paneli, kas bija pieejams paziņojumu joslā.

Sekojot ICS labākajām tradīcijām, ļoti daudzi elementi ir samainīti vietām spoguļattēlā. Samainītas vietām par zvana pieņemšanas un atteikšanas pogas. Kā var nojaust, pirmās dienas šis fakts nodrošināja apmēram 90% zvanu “atmešanu” atbildes vietā.

HTC ir pievienojušies Samsung un Sony arī aplikāciju saraksta izvēlnes kārtojuma stila aspektā – programmu saraksts jāpāršķir horizontāli. Saprotams, HTC stilā, šī izvēlne ir sadalīta 3 apakškategorijās – visas aplikācijas, biežāk lietotās aplikācijas un lietotāja uzinstalētās aplikācijas.

Lai ar kaut ko izceltos, HTC izvēlējušies nomainīt iestatījumu izvēlnes dizainu. Un ja jau nomainīt, tad pamatīgi. Standarta krāsu shēma – tumšs fons ar gaišu tekstu, nomainīta uz pretējo. Izveidotas arī acīm tīkamākas statusu slēdžu (ieķeksētu aplīšu un pārbīdītu slēdžu) dizainu formas.

Protams, Sense 4 izskaistinājumiem (un izmainītajiem sistēmas komponentiem) netrūkst pretinieku, taču, šī Sense versija nav nākusi ar moto “skaistums prasa upurus” un tās izstrādē nav upurēta visa iespējamā ierīces funkcionalitāte. Pateicoties tam, šī ir pirmā Sense versija, ko lietojot es neizjutu nepārtrauktu vēlmi iespējami ātrāk nomainīt šo lietotāja saskarsni pret kādu citu – pierastāku un funkcionālāku.

HTC One X ir viennozīmīgi kompānijas flagmaņa vārda cienīgs telefons. Tas ir ērts, izskatīgs un ar jaudas resursu, kam vajadzētu to noturēt konkurētspējīgas ierīces statusā vēl ilgu laiku. Tehniskā specifikācija neizbēgami ietekmē tālruņa cenu, tomēr pašreizējā cena nav nosaucama par astronomisku – interneta veikalos tas maksā nedaudz zem 400 latiem.

Starp citu, vēlos brīdināt visus, kas plāno iegādāties HTC One X viedtālruni – šim izstrādājumam ir divas versijas. Eiropas tirgum paredzēta apskatītā Tegra 3 versija, taču Ziemeļamerikā pārdošanā parādījusies versija ar  Snapdragron S4 divkodolu procesoru. Abu versiju veiktspējas salīdzinājums rāda, Tegra 3 četrkodolu versija ir izteikti jaudīgāka sintētiskajos testos.

Dēļ abu telefonu vizuālās līdzības, ir ļoti liela varbūtība, ka netrūks negodīgu tirgotāju, kas centīsies situāciju izmantot.

Citas ziņasBOOT.Lv sākumlapa

Jau tagad iespējams pasūtīt ar zeltu vai platīnu apklātu Apple iPhone 6

Jau tagad iespējams pasūtīt ar zeltu vai platīnu apklātu Apple iPhone 6(0)

Kaut arī Apple iPhone 6 dizains un specifikācija vēl joprojām atrodas vien pretrunīgu baumu līmenī, kāds luksus ierīču izstrādātājs piedāvā iespēju iegādāties apzeltītu iPhone 6. Kaut arī izstrādājuma debija tiek gaidīta vien septembrī, kompānija Brikk jau tagad piedāvā iegādāties iPhone 6 viedtālruni, kas apgādāts ar 24 karātu dzelteno vai rozā zeltu. Tāpat būs pieejama tīra

Microsoft izveidojis jaunu reklāmu, kurā salīdzina Cortana ar Siri

Microsoft izveidojis jaunu reklāmu, kurā salīdzina Cortana ar Siri(0)

Pagājušajā nedēļā vēstījām par pētījumu, kas salīdzināja populārākos mobilos asistentus – Siri un Google Now. Pētījuma veicēji pat nepieminēja trešo virtuālo asistentu, kura izstrādātājs ir Microsoft. Acīmredzot tādēļ kompānija ir laidusi klajā jaunu reklāmu, kurā pašrocīgi veic salīdzināšanu. Microsoft laidis klajā video, kurā Apple izstrādātajam Siri pretī liek Cortana. Microsoft gan nekautrējas salīdzināšanu veikt subjektīvi,

Jauna aplikācija ļauj Android ierīces padarīt par Windows spēļu kontrolieriem

Jauna aplikācija ļauj Android ierīces padarīt par Windows spēļu kontrolieriem(4)

Ja esi aktīvs datorspēļu entuziasts, taču tev apnikusi spēlīšu “dzenāšana”, par galvenajiem instrumentiem izmantojot jau vairākus gadu desmitus zināmo “peli” un klaviatūru, tad kompānijas Ideum jaunākais izstrādājums ir paredzēts tieši tev. GestureWorks Gameplay ir aplikācija, kas sniegs iespēju izmantot Android viedtālruni vai planšetdatoru kā savdabīgu bezvadu kontrolieri. Citiem vārdiem sakot, tā vietā, lai iegādātos fizisku kontrolieri,

Samsung iesaistīts divos jaunos viedtālruņu aizdegšanās gadījumos, HTC izmanto situāciju

Samsung iesaistīts divos jaunos viedtālruņu aizdegšanās gadījumos, HTC izmanto situāciju(2)

Gadījumi, kad viedtālruņu baterija eksplodē vai aizdegas nav nekas jauns, taču pēdējā mēneša laikā ir parādījušies divi jauni gadījumi, kuros ir iesaistīta viena un tā pati ierīce – Galaxy S4. Interesantākais, ka HTC nav vilcinājies izmantot Samsung nepatīkamo stāvokli, lai atgādinātu par sevi un One M8 flagmani. Pirmais gadījums noticis dažas dienas atpakaļ Teksasas štatā.

Lenovo izstrādā viedo briļļu prototipu, cerot konkurēt ar Google Glass

Lenovo izstrādā viedo briļļu prototipu, cerot konkurēt ar Google Glass(0)

Google jau ilgāku laiku cenšas sabiedrībā iedibināt ideju par viedajām brillēm. Šajā gadījumā kompānijas izstrādātais Glass ir saņēmis vairākus dizaina variantus un uzlabojumus. Taču, kamēr Google cenšas šo produktu novest līdz “publikai”, Lenovo ir izstrādājis savu versiju par viedajām brillēm. Ķīnā bāzētā kompānija izstrādājusi viedās brilles, kuru nosaukums ir C1. Tiesa, tās dizaina ziņā ir

Reklāmas izvietošana

Tehnoloģiju portāls BOOT.Lv ir vadošais šīs nozares interneta medijs Latvijā, kas katru dienu nodrošina lasītājus ar jaunākajām tehnikas, auto, spēļu un izklaides ziņām.

Portāls BOOT.Lv ir atvērts nestandarta reklāmas kampaņu risinājumiem.

Sociālie tīkli un saziņa

Populārākās sadaļas

© 2001 - 2014 BOOT.Lv Visas tiesības aizsargātas. Jebkādas informācijas pārpublicēšana pieļaujama tikai ar BOOT.Lv rakstisku atļauju.