Uzminiet, kurš viedtālruņu ražotājs katru preses relīzi iesāk ar vārdiem: “globālais līderis mobilo inovāciju un dizaina jomā”? Pareizi! Tas pats, kurš vakar nācis klajā ar Android darbinātu iPhone 6 klonu, jeb kā paši to nosaukuši – HTC One A9.

DSC_5999.0

Attēls no The Verge

Citēju:

„HTC ir viedtālruņu pionieris. Mums bija pirmais Android viedtālrunis, pirmais Windows viedtālrunis un pirmais 4G viedtālrunis, kā arī pirmais tālrunis ar metāla vienlaidus korpusu,” stāsta Čera Vanga (Cher Vang), HTC priekšsēdētāja un izpilddirektore. „Šodien mēs šo inovāciju mantojumu paceļam nākamajā līmenī, atklājot tālruni, kas stāv pāri tirgum, kurā pašlaik dominē kompānija, kas kontrolē katru tālruņa aspektu. HTC One A9 izlaužas no šīs tendences, piedāvājot neticamu dizainu, lielisku veiktspēju, satriecošas programmatūras funkcijas un brīvību pašam kontrolēt savu viedtālruņa lietošanas pieredzi.”

Patiešām, HTC savā laikā bija ļoti respektabls augstākās klases viedtālruņu ražotājs, tomēr laikam ejot kompānija vairs ne tuvu nevar konkurēt ar citiem ražotājiem un nu šķiet ķērusies pie pēdējā salmiņa.

Es atceros, ka agrāk aktuāls bija joks par to, ka Samsung ir divi dizaineri – viens tur iPhone, otrs to pārzīmē. Ja par to vēl varētu pastrīdēties, tad man ir grūti iedomāties kādus argumentus HTC varētu paust pret to, ka viņu jaunākais veikums nav acīmredzama Apple iPhone 6 kopija?

ezgif.com-resize-2

Ja runājam par tehnisko pusi, tad HTC One A9 ir aprīkots ar Snapdragon 617 astoņu kodolu procesoru un 2GB operatīvo/16GB iebūvēto vai 3GB operatīvo/32GB iebūvēto atmiņu. Viedtālruņa aizmugurē novietota ar safīra lēcu pārklāta 13 megapikseļu kamera, kurai ir attēla stabilizācijas funkcija, savukārt priekšpusē atrodama HTC Ultrapixel kamera, kura spēj uzņemt Full HD video.

Viedtālruņa piecu collu Full HD jeb 1920 x 1080 pikseļu izšķirtspējas AMOLED displejs ir pārklāts ar Gorilla Glass 4 aizsargstiklu.

HTC parūpējušies par audio sistēmu – viedtālrunī iebūvēts DAC pārveidotājs, kas nodrošinās 24 bitu 192KHz kvalitātes audio, kas ir labāks kā CD formātā.

Ierīci darbina ar HTC Sense lietotāja interfeisu izgreznota Android 6.0 Marshmallow operētājsistēma.

HTC One A9 Baltijas tirgū būs pieejams no novembra sākuma un tiks piedāvāts divās krāsās – oglekļa pelēkā un opāla pelēkā. Viedtālruņa aptuvenā cena būs 590-630 eiro.

* klonu

Komentāri 26

Leave a Reply

 • Bezdievis
  December 20, 2015, 14:51

  aifonam vajadzēja nopirkt to HTC. Tad varētu ar mierīgu sirdi laist ārā Iphone ar iOS, un paralēli HTC ar android un windows. HTC tak tāpat esot lielas finansiālas problēmas, līdz ar to, būtu atrisinātas 2 problēmas ar vienu piegājienu.

 • :P
  October 26, 2015, 10:06

  Man vairāk piedur tas gifs. Ar pirkstu nodzēš Apple logo. Supper. :D Tas varētu būt ļoti tuvu patiesībai, par cik iPhons ir tīrs ķīnietis.

 • bumba
  October 24, 2015, 02:01

  Nu mūsdienās visu viedtelefonu flagmeņus varētu saukt par ‘kloniem’ jo visiem tas korpusa dizains ir vienāds(tik krāsas toņi atšķiras un kameras novietojums) tapēc, ka neko labaku izveidot nevar… Tā kā Apple fanboji var iet padauzīt savu galvu pret sienu!

  • spt-
   November 3, 2015, 10:58

   Tiešām nevar? S6edge ir unikāls dizains. Sūc uz šo, mazais :D

  • asd
   October 24, 2015, 12:36

   Neko labāku izveidot nevar? :D

 • krabis
  October 23, 2015, 11:13

  Rakstos par tēmām kuras skar dažu indivīdu reliģisko piederību vajag liegt komentāru iespējas. Īpaši lieliem faniem => http://www.gsmarena.com/htc_exec_on_one_a9s_iphonelike_design_its_actually_apple_who_copied_us-news-14637.php

 • Meh
  October 22, 2015, 10:06

  Kaut kas nav īsti labi, kad tehnikas portāls sāk publicēt kaimiņu Annas teikto par tehnoloģijām un dizainu. Šādus subjektīvus un neinformētus viedokļus autoram vajadzētu paturēt savos sociālajos tīklos, tur cilvēki mazāk kritiski pret slinku žurnālistiku. Neliela izpēte HTC un Apple dizaiznu vēsturē ātri parādītu, vai ir kāds pamats šādam “rakstam” vispār tapt. Tikmēr ziņas par to, ka Apple zaudējis tiesas prāvu zagtu čipa dizainu dēļ, BOOTā nekur neparādās. Tikai muļķi noliegs, ka Apple ražo kvalitatīvas ierīces, bet fanbojismu der atstāt ārpus savas profesionālās dzīves.

 • hehe
  October 22, 2015, 09:52

  Izskatās, ka fanbojiem parādās nervu trīce par katru dizaina elementu uz cita telefona, kas mazliet līdzinās iphone – nesaprotu, vai viņi baidās, ka viņu ‘svētumam’ nedrīkst nekas līdzināties, jo tas apgānīs viņu pielūgsmes objektu? Diez kāpēc citu telefonu lietotājiem nav tādu kompleksu?

 • Māris
  October 22, 2015, 09:34

  Pārlīmē pāri HTC lielāku ābolu un zbis :D

 • Tas pats Jānis
  October 21, 2015, 20:25

  HTC malači – dizainu nokopē no Apple, audio traktu no Xiaomi un nosauc par revolucionāru… Mazliet tikai par vēlu…

  • Zutis
   October 21, 2015, 20:51

   Kur Tu redzi kopiju? Pat horizontālas līnijas, kurās saskata līdzību ar āboliem nav simetriski izvietotas, nerunājot par korpusa noapaļojuma rādiusiem, OS, UI un pārējam, kas atšķiras.

   • asd
    October 21, 2015, 22:05

    Pašam neliekas smieklīgi, ka tev sanāk meklēt nevis līdzības, bet atšķirības? :D

 • asd
  October 21, 2015, 15:42

  Un jūs gribat teikt, ka nav kopēts?
  HTC aizbraucis jumts.

  • wild
   October 21, 2015, 17:14

   Haha smieklīgi, ka ir kas aizstāv HTC. Sen jau daudzi ražotāji tā dara, ka kopē tekošo Apple telefonu trendus, lai tie mazliet atgādina šo kulta produktu, sauktu par iPhone. Man šķiet tur apakšā sēž parasta psiholoģija, ka nokopējot šo jauno Apple telefonu dizaina iezīmes mazāk zinošam pircējam kam naudiņa līdz Ābolam nesniedzas, nedaudz liksies ka ir nopircis kautko līdzvērtīgu. Citiem, kas pērk telefonu dēļ performances / fīchām protams ir pie kājas vai izskatās līdzīgi ābolam. Es principa pēc nepirktu šādu Copy Cat shitu. Ir papilnam jēdzīgu Android telefonu ,kas neizskatās pēc iphone. Kautvai Nexus piem.

   • asd
    October 21, 2015, 19:41

    Tas A9 izskatās briesmīgi, turpretī M7, manuprāt, ir visglītākais Android viedtālrunis. Tas, protams, subjektīvi.

   • dzenis
    October 21, 2015, 19:38

    fanbojiem bez nozīmes, vai ābols nokopējis no kāda vai kāds no ābola. I-diagnoze pāri visam.

  • dzenis
   October 21, 2015, 15:54

   izlasi iepriekšējos komentārus, ābols nelecas, jo viņš ļoti labi zin kurš no kura ir dizainu nozadzis, citādi jau sen tiesātos, apple neko citu neprot kā tikai tiesāties.

   • asd
    October 21, 2015, 16:04

    Nezinu gan. Vienīgais, kas One M7 un iPhone 6 bija līdzīgs, ir tās 2 horizontālās līnijas aizmugurē.

    • dzenis
     October 21, 2015, 16:14

     par tām līnijām jau te dažiem ir tas cepiens, tā ka nav vērts muti dzisināt. Ja būtu plaģiāts, būtu tiesas process. Tēma izsmelta

 • hmm
  October 21, 2015, 13:44

  Teksta autors āboļu fans? Nav kauns likts tādu virsrakstu?