Aktuāls

Kas ir A1 kategorija un A2 kategorija, un kā tās atšķiras no A kategorijas vadītāja apliecības?

Auto, Moto

Kas ir akciju tirgus indeksu tirdzniecība?

Bizness

Ko gaidīt no azartspēļu tirgus nākotnē?

Datori, IT, bizness

Top 6 mobilie telefoni senioriem 2018. gadā

Tālruņi, mobilās ierīces

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Latvijas uzņēmuma Just5 piedāvātais Spacer viedtālrunis radīja gluži vai apvērsumu Latvijas tirgū un ātri vien iemantoja ļoti plašu popularitāti, kas pat nedaudz lika satraukties lielo ražotāju pārstāvjiem. Lai arī uzņēmums pats šo ierīci neražo, un ļoti līdzīgus produktus, dažādās ārzemju vietnēs iespējams atrast nedaudz lētāk, Just5 Spacer ir ļoti būtisks pluss – divu gadu garantija Latvijā, ātrs garantijas serviss, kā arī ierīci iespējams iegādāties uzreiz, negaidot piegādi pār trejdeviņām jūrām.

Spacer2_Pic

Jau rītdien tirgū nonāks jaunākais Just5 veikums – Spacer 2 viedtālrunis. Mums bija iespēja ierīci testēt vēl pirms tās tirdzniecības uzsākšanas un esam sagatavojuši viedtālruņa apskatu.

Komplektācija

Just5 Spacer 2 komplektācijā, līdzīgi kā iepriekšējam ierīces modelim iekļauti divi aizmugurējie vāciņi – melns un balts. Komplektācija papildināta ar silikona maciņu, kas, pateicoties pāris milimetrus augstākajām malām, pasargās arī displeju no skrāpējumiem, kā arī in-ear austiņām (parasto vietā). Austiņas joprojām skan diezgan vāji, taču krietni labāk salīdzinot ar pirmā Spacer oriģinālajām austiņām.

Dizains

Just5 Spacer 2 piedzīvojis mazas, bet tomēr pamanāmas vizuālās pārmaiņas. Pirmkārt, atsvaidzināti ierīces izmēri, ja pirmā modeļa parametri bija 144×71.5×9.4 mm, tad jaunākais modelis ir nedaudz plānāks, kā arī īsāks, tomēr mazliet pieņēmies platumā. Just5 Spacer 2 izmēri ir 141.7x73x9.0 mm. Svara ziņā jaunā ierīce ir nedaudz smagāka – tā sver 170 gramus, pirmais Just5 viedtālruņa modelis bija par 14 gramiem vieglāks. Displeja diagonāles garums abām ierīcēm ir vienāds – 5 collas.

Viedtālruņa priekšējā plaknē pārmaiņas manāmas gan skaļrunī, gan arī skārienjutīgo taustiņu ikonās, kas ir vairāk izceltas.

Fizisko taustiņu izkārtojums abām ierīcēm līdzīgs – labajā malā novietots viedtālruņa ieslēgšanas/izslēgšanas, displeja bloķēšanas/atbloķēšanas taustiņi, savukārt kreisajā malā atrodami skaļuma regulēšanas taustiņi. Spacer 2 gan arī ieguvis kādu jaunu fizisko taustiņu, kas atrodas zem skaļuma regulēšanai paredzētajiem, jaunais taustiņš atbild par SIM karšu pārslēgšanu (gan Spacer, gan Spacer 2 atbalsta 2 SIM kartes).

Pārmaiņas piedzīvojis arī viedtālruņa aizmugurējais panelis. Skaļruņu režģis ir krietni mazāks un novietots labajā stūrī. Kameras un zibspuldzes acis ir iestrādātas no metāla veidotā detaļā, kā arī tagad zibspuldze un fotokamera ir viena otrai blakus, tālrunim atrodoties vertikālā stāvoklī.

Displejs

Kā jau minējām, Spacer 2 ir aprīkots ar piecu collu displeju, tā izšķirtspēja ir 960×540 pikseļi. Salīdzinājumā ar iepriekšējo ierīces modeli, displejs aizmugurgaismojums ir nedaudz spilgtāks, attiecīgi, tas nodrošina labāku attēlotās informācijas redzamību, atrodoties tiešā saules gaismā. Ņemot vērā ierīces cenu kategoriju, displejs uzskatāms par labu.

Tehniskie parametri, veiktspēja, ātrdarbība

Just5 Spacer 2 galvenie tehniskie parametri:

  • Četru kodolu 1.3GHz Cortex-A7 procesors, MTK6582 mikroshēmojums
  • Viena gigabaita operatīvā atmiņa
  • 5” IPS 960*540px displejs
  • Android 4.4.2 operētājsistēma
  • 13 megapikseļu aizmugurē novietotā un piecu megapikseļu priekšpusē novietotā kamera
  • 4 gigabaitu iebūvētā atmiņa, paplašināma ar microSD atmiņas kartēm līdz 32GB
  • 2000 miliampērstundu akumulators
  • Sīkāks tehnisko parametru izklāsts atrodams šajā PDF dokumentā

Līdzīgi kā Spacer, arī Spacer 2 ir aprīkots ar viena gigabaita operatīvo atmiņu. Ja Spacer bija aprīkots ar MTK6852M mikroshēmojumu, tad Spacer 2 aprīkots ar MTK6582. Atšķirība starp abiem mikroshēmojumiem ir grafiskajā procesorā, atbalstīto izšķirtspēju ziņā. Procesori abās platformās ir vienādi – četru kodolu 1.3GHz Cortex-A7.

Ņemot vērā iepriekšminēto, kā arī to, ka abām ierīcēm ir identiskas izšķirtspējas displeji, tad atšķirībām ātrdarbībā nevajadzētu būt dramatiskām. Protams, nevar neņemt vērā, ka Spacer darbina Android 4.2.2, savukārt Spacer 2 – Android 4.4.2. Ikdienas lietošanā Spacer 2 darbojas diezgan žiperīgi, protams brīžiem ir manāma kāda aizture, tomēr kopumā priekš savas cenu klases ierīce ir diezgan spējīga. Sintētiskajos veiktspējas testos Spacer 2 nedaudz iepaliek pirmajam Just5 viedtālrunim, tomēr atšķirība ir minimāla un lietošanā tā praktiski vispār nav jūtama. Zemāk pievienojam ekrānšāviņus no AnTuTU Benchmark un Vellamo veiktspējas testu rezutātiem:

Kā varam redzēt zemāk pievienotajā attēlā, Just5 Spacer 2 ir pieslēgvietas, lai pievienotu aizmugurējo vāciņu ar NFC antenu un bezvadu uzlādes tinumu. Šobrīd gan ierīce neatbalsta nedz NFC, nedz bezvadu uzlādi.

IMG_7631

Just5 pārstāvja komentārs:

Pašlaik NFC un bezvadu uzlāde ir atspējoti, bet NFC, iespējams, nedaudz tālākā nākotnē pievienosim.

Fotokamera

Fotokamera ir piedzīvojusi diezgan lielas pārmaiņas. Ja Spacer bija aprīkots ar 8 megapikseļu fotokameru, kas nodrošināja vājas kvalitātes attēlus, tad Spacer 2 jau ir aprīkots ar 13 megapikseļu aizmugurē novietoto fotokameru. Jaunā fotokamera nodrošina krietni kvalitātīvākus attēlus, arī vājā apgaismojumā. Jāsaka, ka kameras uzlabojums bija tieši tas ko daudzi gaidīja no jaunā Spacer 2 un tas noteikti Just5 ļaus iekarot vēl vairāk patērētāju sirdis. Pozitīvas pārmaiņas iekļautas arī selfiju cienītājiem – priekšā novietotā kamera izaugusi no diviem līdz pieciem megapikseļiem.

Ar Just5 Spacer uzņemtie attēli:

Akumulators

Spacer 2 akumulators, salīdzinājumā ar Spacer ir izaudzis par 200 miliampērstundām un nu tā ietilpība ir 2000 miliampērstundas. Akumulatora darbības laiks būs nedaudz mazāk par dienu, ļoti aktīvas lietošanas režīmā, savukārt mazāk aktīvākiem ierīces lietotājiem to būs jālādē reizi pusotrā līdz reizi divās dienās.

Programmatūra

Just5 Spacer 2 darbina Android KitKat 4.4.2 operētājsistēma, kura nav piedzīvojusi būtiskas pārmaiņas nedz interfeisā, nedz citos aspektos. Zemāk pievienojam ekrānšāviņus:

Kopsavilkums

Just5 iet pareizā virzienā. Būtiski uzlabota ierīces fotokamera, kas arī ir lielākā pārmaiņa, salīdzinot Spacer un Spacer 2. Tāpat arī pozitīvas pārmaiņas piedzīvojusi ierīces komplektācija – silikona maciņš, kā arī in-ear austiņas, kas joprojām nav perfektas, tomēr nodrošina ievērojami labāku skanējumu, salīdzinājumā ar Spacer pirmā modeļa komplektācijā iekļautajām. Līdz ar veiktajiem uzlabojumiem pieaugusi arī ierīces cena, Just5 sola to tirgot par 169 eiro, kas joprojām ir diezgan pieņemama par konkrēto viedtālruni. Spacer 2 būs piemērots tiem, kas meklē budžeta/vidējās cenu klases ierīci, kā arī noderēs iesācējiem, lai iepazītos ar viedtālruņu pasauli, neiztērējot kaudzi naudas. Vai Spacer lietotājiem būtu vērts iegādāties Spacer 2? Ja ir svarīga kameras veiktspēja, tad noteikti, citādi gan neredzu būtisku iemeslu.

Kā jau rakstījām, Just5 sola uzsākt Spacer 2 tirdzniecību jau rīt. Spacer 2 tavā īpašumā nonāks par 169 eiro.

Izsaki savu viedokli