Jau iepriekš rakstījām, ka Google Krievijā tiks sodīti par to, ka uzinstalējot uz ierīces Google Play servisu, piespiedu kārtā tiek līdzinstalētas arī tādas aplikācijas kā mail, Google Maps, Chrome un citas.

google-headquarters-sign

Sūdzību pa to cēlis Krievijas interneta meklēšanas gigants Yandex, kas Krievijā ir līderis datoru meklētāju dziņos, taču mobilajās ierīcēs šis servisam neiet tik spoži.

Krievijas varas iestādes lēmušas, ka šāda prakse no Google puses nav godīga un mobilās ierīces ražotājam jābūt tiesīgam izvēlēties kādas aplikācijas ierīcē instalēt un kādus servisus izvēlēties.

Google ir laiks līdz 10. novembrim lai atrisinātu šo situāciju, pretējā gadījumā tiek draudēts ar sodu līdz pat 15 procentu apmērā no uzspiesto servisu ienākumiem.

Google pagaidām nav komentējuši radušos situāciju.

Saistītās tēmas: androidgooglekrievijayandex

Komentāri 5

Leave a Reply

 • Tas pats Jānis
  October 6, 2015, 22:26

  Mjā… visādu odnoklasņiku, mail.sru un pārējās šņagas sabāšana krievu telefonos ir normāla lieta. Kā parasti – utainie kasās ne par ko. Nepatīk Google apps? Neliec Google apps! Gribi tikai play market? Taisi pats savu sistēmu!

 • stu
  October 6, 2015, 17:34

  un kā ar iPhone? Tur vispār bez i-softiem neko nevar izdrīt…

  • isofts
   October 6, 2015, 18:07

   Kādi tādi īpaši isofti ir vajadzīgi iOS ierīcēs? Vai viens vienīgais iTunes? Pārējos vari izmantot kādus vēlies.

 • :P
  October 6, 2015, 16:32

  Jau sen bija laiks visām valstīm piespiest Androida OS atļaut liegt procesu darbību pēc lietotāja uzskatiem. Ok, ir tādi kā Cyangenmod, kur tas ir iespējams un vienīgā vieta, kur visi tie procesu killeri arī strādā, bet kāpēc gan lai to pašu neatļaut parastam lietotājam uz plika Android? MS gan sācis iet to pašu ceļu.

  • Tas pats Jānis
   October 6, 2015, 22:28

   Ko tad cienītais savā telefonā nevar atslēgt? Varbūt rokas nesniedzas?