Nīderlandes patērētāju tiesību aizsardzības centrs uzsācis tiesvedību pret Samsung, saistībā ar to, ka ražotājs ļoti slinki piedāvā Android jauninājumus.

samsung-headquarters

Pirms iesūdzēšanas, šai problēmai mēģināts rasts risinājumu sarunās ar ražotāju, diemžēl tās pie produktīva iznākuma nav novedušas. Samsung tiek apsūdzēti par negodīgu tirdzniecības praksi, nenorādot cik ilgi viedtālruņi saņems jauninājumus, kā arī nav pieejama informācija par drošības jauninājumiem. Lai arī šādi uzvedās praktiski visi Android viedtālruņu ražotāju, pirmie iesūdzēti Samsung, jo tiem Nīderlandē pieder lielākā tirgus daļa.

Tiek norādīts, ka 82 procenti no Samsung viedtālruņiem nesaņem Android jauninājumus divu gadu periodā, kāds ir ierīču garantijas laiks. Šajā prāvā Nīderlandes patērētāju tiesību aizsardzības centrs vēlas panākt, lai viedtālruņiem tiktu piedāvātas jaunākās Android versijas tik ilgi, kamēr tiem ir garantija, tas ir, divu gadu periodā kopš iegādes brīža. Tāpat arī jaunākajam Android jauninājumam jābūt sagatavotam ne vēlāk kā četrās nedēļās kopš to izlaiž Google.

Komentāri 10

Leave a Reply

 • Es
  January 26, 2016, 00:47

  Ne visai sapratu par kādiem atjauninājumiem iet runa?
  Man abi samsungi visu laiku paši kaut ko atjaunina, jau apnicis!
  Es manuāli ieeju katrā programmā un pilnīgi visus atjauninājumus izdzēšu! Pretējā gadījumā visas tās atjaunināšanas ļoti īsā laikā piedzen pilnu telefona atmiņu. 4GB un 8 GB otram.
  Pāris reizes esmu idzēsis, vai apstādinājis kàdu programmu par daudz, bet pie nākamās darbības telefons pats piedāvā visu atjaunināt.
  Principā man gandrīz pilnīgi visām programmām izdzēsti atjauninājumi un uzlikts manuāli, lai neatjauno!
  A par ko te cepties, ka neatjauno?

  • romax
   January 26, 2016, 16:28

   Runa iet nevis par aplikāciju(programmu) atjauninājumiem bet pašas Android OS atjaunināšanu.

 • jonis
  January 22, 2016, 10:21

  htc izlaiz aautrāk jaunās versijas.

 • Zeps
  January 21, 2016, 16:33

  Malači ! Automašīnas un citas preces atsauc, ja tās kļūst to bīstamas lietotājam. Beigās gan jau Samsungs kaut kā atpirksies, taču žēl, ka mūsējie nejēdz nopelnīt.

  • Alex
   January 22, 2016, 10:01

   Izlasīju rakstu uzmanīgi vēlreiz. Pārmetumi Sungsungam NAV par bīstamu lietotājiem viedtelefonu neatsaukšanu!

 • Alex
  January 21, 2016, 15:32

  Tā arī nesapratu, kas ir TAS, kas noteicis, ka kāda ierīces programmatūra obligāti būtu jāapgādā ar kaut kādām izmaiņām! Kad sāks sūdzēt tiesā automašīnu, veļasmašīnu un sazin vēl ko, kur programmas ko darbina, ražotājus?

  • Tas pats Jānis
   January 21, 2016, 20:22

   Veļasmašīnas netiek izmestas plauktos ar nepabeigtu programmatūru, bet Samsungam tā ir ikdiena.

   • Alex
    January 22, 2016, 09:59

    Ķipa Sungsungs vainīgs, ka Google nespēj un nespēj pabeigt Andrīti?

    • SweeC
     January 23, 2016, 12:11

     Nepļuti, uz Nexus 5 man sen jau andris atjauninats uz 6.01, un tas nak pa tainso no googles,

 • Tas pats Jānis
  January 21, 2016, 14:55

  Nevajag teikt “praktiski visi”, ja patiesībā ir jāsaka “praktiski visi flagmaņi”. Liela daļa ķīniešu ražotāju jauninājumus izlaiž reizi mēnesī un turpina vismaz 2-3 gadus katram tālruņa modelim.