Aktuāls

Kompānija IDC ir veikusi jaunu viedtālruņu tirgus pētījumu, kurā atklājies, ka šo tirgu vēl joprojām pārvalda divi grandi – Android un iOS. Tāpat noskaidrojies, ka šā gada otrajā ceturksnī ir sasniegs jauns rekords – piegādāti vairāk nekā 300 miljoni viedtelefonu.

Analītiķu veiktie aprēķini vēsta, ka Apple iOS un Google Android ir darbina absolūto vairākumu (96,4 procentus) no otrajā ceturksnī piegādātajām ierīcēm. Citiem vārdiem sakot, iepriekšējos trīs mēnešos ir piegādāti 255,3 miljoni Android viedtālruņu (85,7 procenti) un 35,2 miljoni iPhone viedtālruņu (11,7 procenti).

Tikmēr Windows Phone darbina vien 2,5 procentus no otrajā ceturksnī piegādātajiem tālruņiem, kas ir aptuveni 7,4 miljoni ierīču. Ja salīdzina ar šo pašu laika periodu pirms gada, ir novērojams tirgus daļas kritums par nepilnu procentu. Jāmin gan, ka Windows Phone tirgus daļas samazināšanos ietekmē ne tikai Android un iOS viedtālruņu labie realizācijas rādītāji, bet arī Windows Phone ierīču noieta samazināšanās.

Savukārt problēmu nomāktais BlackBerry laika posmā no aprīļa līdz jūlija sākumam ir piegādājis 1,5 miljonus ierīču jeb 0,5 procentus no kopējā tirgus.

Kopumā viedtālruņu tirgū turpinās izaugsme, bet tās galvenais dzinējspēks ir Android budžeta klases tālruņi, kuru cena ir zem 200 ASV dolāriem. IDC eksperti prognozē, ka izaugsme turpināsies, taču tad to nodrošinās Android ierīces, kuru cena ir zem 100 ASV dolāriem.

smartphones_rect

Saistītās tēmas: viedtālruņi

Izsaki savu viedokli