Kamēr iOS un Android viedtālruņi kopā var lepoties, aizņemot 97.8 procentus no visiem šī gada trešajā ceturksnī pārdotajiem viedtālruņiem, tikmēr Windows Phone rādītājs sarucis līdz 1.7 procentiem.

fgd

No šī gada trešajā ceturksnī pārdotajiem viedtālruņiem, iOS aizņem 13.1 procentus un nepārprotams līderis ir Android operētājsistēma, kas var lepoties ar 84.7 procentiem

Microsoft radītajai Windows Phone platformai šis rezultāts, salīdzinājumā ar identisku laika periodu 2014. gadā sarucis teju uz pusi – no trim līdz 1.7 procentiem. Lai arī drīzumā gaidāmas jaunas Lumia sērijas ierīces Microsoft izpildījumā, kuras darbinās Windows Phone platforma, analītiķi no Gartner paredz, ka tas neuzlabos skumjās Microsoft pozīcijas viedtālruņu tirgū.

Jāpiezīmē, ka Blackberry rādītāji ir vēl bēdīgāki – šīs operētājsistēmas pārdoto viedtālruņu apjoms krities no 0.8 līdz 0.3 procentiem. Iespējams, pievēršanās Android operētājsistēmai spēs uzlabot Blackberry uzņēmuma tirgus pozīciju un finansiālo stāvokli.

Komentāri 40

Leave a Reply

 • nokia is dead
  January 21, 2016, 13:34

  protams kuram gan vajag šo mēslu

 • Johnny
  January 9, 2016, 11:35

  es teikshu taa, ka man lietojot Lumia 640 nu jau kaadu nepilnu gadu, nav bijushi nekaadi gljuki.Vienu reizi tikai bija palicis malziet leenaak,bet nu tas ari bija saistits ar neuzliktu update.
  Ja saliidzina ar androidu,kaads man ir bijis pirms tam, tad kvalitaate ir pat ljoti okei! Ja ir veelme iegadaaties kaut ko no ”budzetniekiem”, tad Lumia Wind.Phone ir ljoti sakariigs aparaats.Baterija tur stabiili 3 dienas,ja cauru dienu neseezu internetaa.

  • nokia is dead
   January 21, 2016, 13:35

   nu citiem Lada ar ir laba mašīna

 • marss
  December 26, 2015, 14:05

  Lai arī kā negribētos daudziem ticēt, tirgu dala patreiz 2 operētājsistēmas
  ios un androids … pārējais viss ir izmirstošs

  • geek
   December 27, 2015, 15:17

   Tieši tā!

  • Anonymous
   December 26, 2015, 20:46

   Virsraksts jālasa pareizi. Pārdoto!
   Bet, starp citu, lietoto ierīču skaits šajā posmā WP ir rekordaugsts – 3,14%

  • shadow118
   December 26, 2015, 14:49

   Pēdējā laikā redzu arvien vairāk Lumias brīvā dabā

 • Rom
  December 10, 2015, 15:59

  Tie niecīgie procenti pasaules mērogā lielā mērā ir ASV, Ķīnas un Indijas (kur Windows Phone ir ļoti nepopulārs) iespaidā. Eiropā aina ir pavisam cita. Vairākās valstīs WP telefoni ir >10%.

  Kurš zina cik % Windows Phone ir Latvijā?

  • trollis
   December 18, 2015, 11:29

   WP aplikāciju skaits pat uz šodienu ir jūtami mazāks, mazfunkcionālas, jeb vispār gļukainas(draugiem.lv). Elementāra lieta kā izlaisto zvanu notifikācijas aplikācija neeksistē vispār, ne maksas ne bezmaksas WP store lapā cilvēki jau kopš 2012 gada sūdzas par šo Bonusu, bet tāpat nekas netiek darīts. Bloķējamais sākumekrāns praktiski vispār bez kustomizācijas iespējām, analogais pulkstenis, laika ziņas vai vienkārši bilde. Ja WP nemainīs attieksmi tad sēdēt viņiem tajos 10% mūžīgi.

   • .
    December 18, 2015, 15:31

    Kā saprast ” izlaisto zvanu notifikācijas aplikācija neeksistē vispār”?

    • trollis
     December 18, 2015, 15:53

     elementāra skaņas, jeb diodes mirgošana kad nav atbildēts zvans jeb neizlasīta īsziņa(jā, cilvēki neslēdz ekrānu iekšā katras piecas minūtes lai paskatītos vai kāds nav zvanījis kamēr biji pīpēt). Tāda funkcija ir pat 15eur vērtiem podziņtelefoniem. Ļoti ērta lieta, pirmā ko uzliku uz sava lagdroīda.

     • .
      December 18, 2015, 17:20

      Ja tālrunim ir diode paziņojumiem, tad tā arī un strādās. Par sms u.c. paziņojumiem tiek atskaņots signāls, turklāt WP katrai programmai var uzlikt savu signālu. Ja tu domāji signālu, kas atskaņojas ik pēc 5 min, tad tādas funkcijas nav nevienam, tā ir kaitinoša aizvēsture.

 • lumia
  December 4, 2015, 18:18

  Es lietoju teiksim lētā gala Nokia Lumia 520 ar 8.1 Denim sacīšu labāks aparāts par to sūda Andrīti .Lietoju jau 2. gadus un bez nekādiem gļukiem un bremzēšas .Nākotnē ja pirktu nākamo telefonu tad stabili izvēlētos Lumiju .Zinu vienu cilvēku kuram pilnīgi jauns Androīd telefons nobruka nepilnu 3 mēnešu laikā .

 • Guru
  November 26, 2015, 23:31

  True that… windows iet auzās.. windows phone ir daļēji lietojams un uz tā ir dažas aplikācijas, bet problēma ir faktā, ka windows phone api patiesībā sūkā – smagi atpaliek no iOS un Android. Ko tas nozīmē? To, ka developeri nevar izstrādāt priekš WP tik pat foršas un sarežģītas aplikācijas kā priekš iOS vai Android. Ok… Windows phone būs biznesa telefons, kuru nevar uzlauzt un kuram uzticas kompānijas… fair enough.. lūdzu jums arī biznesa telefona tirgus – 1.7 procenti… apsveicu – Microsoft.. job well done! Es tikai minu, pēc cik gadiem consumer tirgus būs galēji atteicies no Windows. Tas, kas tagad notiek ar windows.. tas no patērētāja skata punkta man ir nesaprotami… Principā – windows ir pakāsis savu consumer tirgu – parastajam lietotājam vairs nav īsti nekāds iemesls izvēlēties windows pār OS X. Windows paliks izstrādātājiem, valsts sektorā strādājošajiem un lūzeriem… un es to rakstu kā windows phone lietotājs, bet .. ar katru dienu izstrādājot softu gan uz windows gan OS X es saprotu šo vienkāršo patiesību.

 • he
  November 22, 2015, 10:38

  Man jau otrais telefons ar Windows OS un esmu ļoti apmierināts. OK pašā sākumā bija kaut kādi gļuciņi (tā saku, jo tiešām nekas traks), bet tas, man šķiet, vēl bija Windows Phone 7, ja nekļūdos. Sākot no 8. versijas viss OK, tika ieviestas arī lietas, kas sākotnēji nebija, piemēram, VPN. Mans bijušais Windows telefons ir Lumia 920, tagad ir Lumia 930. Nevaru neko sliktu teikt par nevienu no viņiem, Lumia 930 vispār ideāls telefons. Bet ir viens bet – visi Windows tālruņi, kas man bijuši ir dārgais gals (jaudīgākie modeļi), varbūt tāpēc viss tik labi strādā. Tiesa, esmu paspaidījis arī Lumiu lēto galu, arī nevaru neko baigi teikt par bremzēšanu un gļukiem, bet tomēr ir atšķirība, piemēram, ekrāns nav tik labs, mazāk jūtīgs utml. Tā kā visi, kas te kaut ko saka, ka Windows tālruņu OS ir štrunts, būtu labi, ja Jūs konkrēti uzrakstītu lietas, kas Jums nepatīk, nevis bārstītos ar apvainojumiem.

  No manas lietošanas pieredzes varu izcelt šādas pozitīvās un negatīvās lietas:

  + OS ir stabila, ātra, negļuko.
  + Nav nevajadzīgu OS rīku, kā Androīdam, kas strādātu fonā, lieki tērētu enerģiju un aizņemtu vietu.
  + Ir MS Office, OneDrive integrācija, iestatījumu, kontaktpersonu sinhronizācija ar Windows (caur Microsoft kontu) – sākot ar Windows 10 Phone, klāt nāks vēl labas lietas.
  + Digitālais asistents Cortana – pagaidām gan nav pieejams LV reģionam un valodai, bet ja ļoti gribās lietot jau tagad, nomainot reģionu un valodu, daudzas funkcijas jau strādā pat ļoti labi.
  + Ir latviešu valoda
  + Sākot no Windows 10 Phone (Lumia 950 un Lumia 950XL), izmantojot īpašu dokstaciju, telefonu varēs izmantot kā pilnvērtīgu datoru – nu šis nav nevienam no konkurentiem. Ja šis strādās labi, tā būs liela priekšrocība.

  – Iestatījumu izvēlne nav sakārtota alfabētiskā secībā, kā programmas (bet šis tūlīt atrisināsies ar Windows 10 Phone).
  – Aplikācijas ir pietiekami daudz, taču, protams, to ir mazāk kā IOS un Android. Šeit gan iemesls ir tas, ka Windows Phone ir jaunāka OS, laikā gaitā aplikāciju skaits pieaugs. Bet svarīgākās aplikācijas ir jau tagad. Aplikāciju skaits palielināsies arī, kad Microsoft palaidīs projektu, kas paredz, ka IOS un Android aplikācijas varēs darbināt uz Windows Phone. Lasīju, ka saistībā ar Android šis projekts esot nedaudz iestrēdzis, bet pie IOS aplikāciju darbināšanas, darbi notiek pilnā sparā.

  • geek
   November 22, 2015, 16:02

   “…nevis bārstītos ar apvainojumiem.” – nabadziņš, tu uztver M$ mobilās “operētājsistēmas” pārāk daudzos trūkumus personīgi. Aizej pie mammas, paraudi. :D

   Pirmais, kas man (un daudziem) totāli riebjas ir nenormāli pretīgais interfeiss. Plakans, neinformatīvs un neinteresants. Nav uzkrītošu neatbildēto zvanu, jauno text vai mail indikatoru, tās plakanās ikoniņas vienkārši pazūd uz tās plakanības un pelēcības fona.
   Mani reāli apgrūtina jebkādas WiFi pritnēšanas neesamība, es ikdienā diezgan bieži lietoju AirPrint, tāpēc tā ir lieka neērtība, ja nevaru saņemto e-pasta pielikumu izprintēt pa taisno, bet tas jāpārsūta uz iPhone vai iPad, lai izmantotu AirPrint.
   Pārāk klusi atgādinājumu signāli – nu to nekādi NEVAR sadzirdēt atrodoties ārpus klusām telpām. Ne ar iPhone, ne zaļo miskasti tādu problēmu nav.
   Ļoti samudžināta istatījumu sadaļa – tur ir pilnīgs bardaks, kā jau windozei. Lai visu sakārtotu kā nākas, paiet krietns laiks.
   Nereāli kaitina, ka izslēgtam telefonam pieslēdzot lādētāju tas IESLĒDZAS – WTF!? Ja es gribu to dzelzi pirms darba nedēļas sākuma uzlādēt, kāda mārrutka pēc man tas būtu jāieslēdz?!
   Un galvenais, kas tracina – ir ārkārtīgi nestabilā “OS” darbība. 3 mēnešu laikā man nācies taisīt jau 2(!!!) hard reset. MURGS! Ja zaļo miskasti esmu resetējis reizes 3, 4 gadu laikā un tikai 1 reizi resetējis iPhone 4 dagu laikā, un arī tikai tāpēc, ka bija aizdomas par nekorektu darbību.
   Tā kā man tas apatāts ir TIKAI darba vajadzībām, tad, dabiski, uz tā praktiski nekas nav uzinstalēts. Ticu, ka ar lielāku aplikāciju skaitu, es to mēslu resetētu katru nedēļu.
   Vēl vienu lietu es atklāju diezgan nesen – nav iespējas uztaisīt backup uz datora, viss tikai ‘mākonī’. Man tas ne pārāk patīk, jo gribu backup arī datorā.
   Jebkurā gaīdjumā SEV es neņemtu windozes foni pat par velti. Tad jau labāk android.
   Gan jau ka ir vēl daudz trūkumu, bet es tos netiecos izzināt, mani windoze pilnīgi nemaz neinteresē.

   • lupo
    December 3, 2015, 07:51

    man savukārt interfeis patīk,visas ikonas kas man vajadzīgas ietilpst vienā sķrīnā.patīk tas ka ekrāns ir melns un un visu labi var redzēt.Vienīgais kas nepatīk ir tas ka nevar nolokot ekrānu tā lai visu varētu lietot horizontālā veidā kā tas ir planšetei.Nepatīk lietot telefonu vertikāli.

   • geek
    November 23, 2015, 01:23

    Tā jau domāju. Kritiku windows freeki nepieņem. :)
    Jā, 2(!!!) hard reset 3 mēnešu laikā, un nav ne brāķis, nekas, vienkārši tā “os” ir mēsls, ka jebkura windoze. Ne jau dzelzī ir problēma, bet pašā windozē.
    Ko tad tur diži var personalizēt? Mainīt to neglīto flīžu krāsu? Un? No tā interfeiss pārskatāmāks nekļūst. “notifications” patiešām ir nemanāmi, vismaz es neblenžu uz to aparātu 24/7. Kad piefiksēju jaunumu, tad tas jau ir par vēlu.
    Eh, ko tur cepties? Tas ir darba telefons, un man ir vienalga. Varu arī resetēt to sūdu brīdi pa brīdim. Man ta’ kas? Kad apniks, paprasīšu jaunu. :)

    • ss
     November 23, 2015, 19:16

     geek, aizej paraudi spilvenā, jeb nomaini darba telefonu pret sev vēlamo, ceru ka darba devējs ar varu neliek to tālruni nēsāt?

     • geek
      November 25, 2015, 22:08

      to ytui

      Nevajag īdēt un skaust. Arī tu vari emigrēt un iet strādāt par servisa inženieri. Tad arī tev būs dienesta smartfons, laptops, pilns instrumentu komplekts, dienesta auto un paša plānots darba laiks. Arī tu varēsi palaiskoties, kad nebūs garīgā strādāt. ;)
      Saprotu, ka tev škrobe, ka nākas maxima kasē sēdēt pamperos 7 dienas nedēļā. Tā jau gan ir tava paša vaina…

     • ytui
      November 25, 2015, 00:22

      un šitādiem p1deriem darba devējs vēl pērk telefonu.Dzīt tādus kafijas strēbējus ar sūda1nu koku

     • geek
      November 23, 2015, 19:52

      Man nekur nav jāraud.Man pašam ir iPhone.
      Man pie kājas tas darba telefons, man jo labāk, ka tas ir windozes sūds, ja man nav garīgais strādāt, bet gribas kādu papildus stundiņu pasēdēt un pastrebt kafiju, es to mēslu vienkārši izslēdzu un nogrūžu vainu uz M$ gļukiem – par to neviens nebrīnas. :D

    • he
     November 23, 2015, 07:06

     Redzi, es jau tev oponēju tāpēc, ka man nav bijušas nekādas problēmas ar šo OS, īsti nezinu nevienu citu, kam arī. Tāpēc man tas šķiet maigi izsakoties neticami. Zinu ka pašā sākumā kolēģim bija kaut kāds HTC ar windows, tas gan gļukoja. Bet tas bija pats pirmais tel. ar windows. Un starp citu es esmu cilvēks, kas nevar ciest, ka tehnika nestrādā kā vajag un tāpēc, ja Windows Phone būtu gļukains, es toch tev neoponētu. :D

     • geek
      November 23, 2015, 18:51

      Vari jau neticēt, to tā fakts nemainās.
      Šodien pat – pēkšņi visi skaņu signāli bija NEdzirdami – ir tikai vibrācija. Tas man ir gadījies nu jau reizes 8. Tie atkal sāk skanēt tikai pēc restarta. :D Labs! Man patīk. Galvenais varenuzticami. :)
      Arī weather.app daržeiz rāda konkrēto vietu, dažreiz nerāda, varenais Bils tikai zina kāpēc.
      Pēdējā laikā (pēc 2.hard reset) viena lieta pagaidām neatkārtojas – neaktivējas “guiet hours” dienas vidū.
      WiFi tīklam gan slēdzas klāt kad ir labs noskaņojums, to pat 2.restets nav izārstējis. Cik palasījos forumos, tā esot Lumia extra, tipa, lai nekļūst garlaicīgi.

   • he
    November 22, 2015, 22:45

    3 mēnešu laikā 2 hard reset?? Nezinu nevienu ar Windows Phone, kam tāda problēma būtu bijusi un OS darbība ir pat ļoti stabila, nekad nav bijušas problēmas, ne kāršanās, ne gļuku nekas, bez muldēšanas. Vnk draudzenei Android, ir ar ko salīdzināt. Nu varbūt, ka brāķis tev vnk tas telefons gadījies, Nu interfeiss ir gaumes jautājums, par to nestrīdas, iestatījumu izvēlne tiks sakārota ar 10. versiju. Nu par tiem zvana signāliem, varbūt arī gaumes jautājums, bet varu teikt droši, ka vienmēr esmu telefonu visur dzirdējis, klausoties cik skaļi zvana iPhone vai Android, nekādas starpības neredzu. Par tiem paziņojumiem par neatbildētajiem zvaniem, vispār rādās viņi diezgan uzkrītoši. Ar Windows Phone ir tā – lai visas fīčas izbaudītu, nedaudz tā tomēr ir jāpersonalizē, domāju, tad daudzas no Tavām problēmām izzustu. Bet par to backupu, kāda Tev starpība, datorā vai mākonī, mākonī ērtāk, tā tāda šizofrēnija nedaudz.

   • Anonymous
    November 22, 2015, 22:33

    Nabadziņš. Ne tikai nemāk personalizēt sistēmu savām vajadzībām, vai ir daltoniķis, jo viskrāsainākā OS tirgū liekas pelēka, bet arī neprot runāt ar darba devēju vai to, kurš darba vajadzībām iegādājies tev tālruni, ka tam ir nepieciešams garantijas remonts, jo nevienai WP ierīcei NEKAD un PILNĪGI NEKAD nav jābūt kaut kādiem bugiem vai vēl sazin kas tev tur darās. Brāķētu hardwāri tev iesmērējuši.

  • shadow118
   November 22, 2015, 13:46

   piekrītu, un par lēto galu varu teikt, ka arī tur viss notikās salīdzinoši raiti (iepriekš 2 gadus lietoju Lumia 620) protams, bij pa kādai bremzei un kamera diezgan lēni vērās vaļā, bet citādi ir ok.
   Par iestatījumu izvēlni – svaigākajā 8.1 versijā viņa jau ir sakārtota pa kategorijām, līdzīgi kā W10M. Iepriekš gan tur toč bij bardaks :D Pats tagad lietoju Lumia 830 ar W10M Build 10586

 • Jānis
  November 21, 2015, 13:19

  Nav īsti skaidrs vai tas ir ASV vai pasaules tirgus, jo vel nesen bija ziņas par to ka lielā daļā Eiropas WP ir lielāka tirgusdaļa kā iOS. Bet nu jebkurā gadījumā nepārsteidz – 2 gadus nav iznācis nemaz neviens augstā gala telefons ar WP, agad tikai decembrī būs 950.

 • THE
  November 20, 2015, 20:07

  Es ari gaidu jaunos lumia modeļu bet neiespējami sagidīt.

  • ss
   November 23, 2015, 12:52

   nekas jau vairāk par 950 un 950xl nav paredzēts. Es nepirktu tāluni par 500…600 eur, microsoft derētu midrange klāsts, tāds kā lumia 735 bija.

  • Ruqe
   November 20, 2015, 20:17

   Atsūtīja e-pastā ziņu, ka notiks Insaideru pasākums, kurā varēs nopirkt jaunos viedtālruņus. 2. decembris, nav nemaz vairs tik ilgi.
   Windows 10 Insider event

   ◾ Wednesday 2nd December
   ◾ 6pm
   ◾ London and Manchester

 • Pēteris
  November 20, 2015, 14:38

  Vienkārši visi gaida jaunos 950 un 950XL modeļus ar continuum.