Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Šodien viedtālruņi ir iemantojuši iespaidīgu popularitāti un tie vairs nav nekāds retums. Iespējams iegādāties vairākus simtus modeļu, turklāt to cenas sāks no dažiem desmitiem eiro. Tikmēr tikai retais aizdomājas par to, kurš tad bija pirmais viedtālrunis pasaulē un kad tas nonāca pārdošanā.

Kaut arī termins “viedtālrunis” vēl joprojām nav saņēmis viennozīmīgu definīciju, daudzi uzskata, ka pasaules pirmais “gudrais” tālrunis bija 1994. gada 16. augustā debitējušais IBM Simon Personal Communicator.

Tas nozīmē, ka pirms pāris dienām pasaules pirmais viedtālrunis svinēja 20. dzimšanas dienu.

IBM_Simon2

Jānorāda gan, ka toreiz IBM ražojumu neviens nedēvēja par viedtālruni. Priekš tā laika tehnoloģijām tas bija ļoti attīstīts tālrunis, kas varēja lepoties ar zaļu LCD skārienjutīgu displeju, irbuli un vairākām aplikācijām, piemēram, kalendāru, e-pastu, kā arī opciju, kas ļauj tālruni savienot ar faksa aparātu.

Puskilogramu smagais tālrunis bija visnotaļ iecienīts biznesmeņu aprindās. Iespējams tādēļ, ka vien retais varēja to atļauties. Toreiz ierīces cena bija 900 ASV dolāri, kas tagad, ņemot vērā inflāciju, būtu vairāk nekā 1400 dolāri.

Tiesa, IBM Simon tā arī nekļuva par bestselleru, tiekot pārdots aptuveni 50 tūkstošos eksemplāru. Lielākais ierīces sasniegums bija citu ražotāju iedvesmošana. Jau drīz vien ražotāji sāka ņemt piemēru dizaina ziņā un ietilpināt arvien vairāk funkcijas nākamajos tālruņos.

ibm-simon

Saistītās tēmas: viedtālruņi

Izsaki savu viedokli