Sony Mobile veikuši diezgan pārsteidzošas izmaiņas saistībā ar saviem ūdensizturīgajiem viedtālruņiem. Lai arī viens no galvenajiem šo ierīču mārketinga stūrakmeņiem ir tieši ūdensizturība, uzņēmums nolēmis, ka ierīces lietot zem ūdens nav atļauts.

Papildināts: esam saņēmuši Sony Mobile viedokli

Sony mājaslapā, kurā aprakstīta ierīču putekļu un ūdens noturība,  iekļauti tādi teikumi, kā “nelietot ierīci zem ūdens” un “IP reitings pārbaudīts laboratorijas apstākļos, gaidīšanas režīmā, tātad jums nevajadzētu viedtālruni izmantot zem ūdens, piemēram, uzņemot attēlus”. Jāteic, ka šī informācija parādījās jau maijā, Xperia Z3+ ziedu laikos, un cerējām, ka tas būs saistīts tikai ar konkrēto ierīci, tomēr kā izrādās šāda ir jaunā uzņēmuma ūdensizturīgo viedtālruņu politika.

Paši Sony to skaidro, ar to, ka laboratorijā ierīce tiek maigi ielikta ūdens traukā un no tā izņemta, netiek testēta kustība, kuras rezultātā arī var mainīties ūdens spiediens, attiecīgi uzņēmums nerekomendē Xperia Z5 sērijas ierīces iemērkt ūdenī.

Interesanti ir tas, ka reklamējot Xperia Z3 un vecākas ierīces Sony īpaši uzsvēruši to spēju zem ūdens uzņemt attēlus:

Xperia-Z3-640x426

Saistītās tēmas: mobilie tālruņimobilie telefonisonyviedtālruņi

Komentāri 7

Leave a Reply

 • Sony Mobile
  September 16, 2015, 11:52

  Piekrītu, ka Sony maina komunikāciju par ūdens drošām ierīcēm, lai tās kļūtu vēl tuvākas lietotājam un iespējams radītu pareizāku izpratni par ikdienas situācijām!

  Galvenā ziņa un mierinājums visiem Sony esošajiem un topošajiem lietotājiem ir tā, ka nekas nemainās Sony Xperia ūdens drošo telefonu garantijas nosacījumos.

  Ierīcēm ir IP sertifikācija, kura nodrošina gan klasei atbilstošu ūdens drošību, gan putekļu izturību. Ja lietotājs izturas rūpīgi pret ierīci un apzināti to nebojā tad nekādām problēmām nav jābūt.

  Jeb kurā gadījumā Sony Mobile katru garantijas gadījumu izskata kā unikālu gadījumu un sertificētiem tehniķiem ir gan iespēja noteikt bojājuma cēloni, gan veikt dažādus testus, lai būtu pārliecināti par kvalitatīvu garantijas remontu.

  Svarīgi zināt, ka Latvijā vēl aizvien ir tikai viens autorizēts servisa centrs, kas ir MTTC.lv, kuram ir pieejami visi nepieciešamie instrumenti un zināšanas ūdens drošu telefonu remontam!

  • gp
   September 16, 2015, 18:58

   Hmm, manu slīkoni pirms 2 gadiem MTTC gan sūtīja ekspertīzi veikt uz Lietuvu, bet Rīga funkcionēja kā pieņemšanas punkts Sony telefoniem, vismaz manā gadījumā, a leiši konstatēja, ka usb lādētāja nosegvāciņam ir bojāts vāciņa blīvums un pats esmu pie visa vainīgs. bija ļoti “obidno”. Par cik tel bija pirkts uz jur. pers. tad nekāds kašķis caur patērētājiem nesanāca. rakstīju uz sonymobile, tie mani pie operatora, operators pie MTTC, MTTc sūtīja leišiem tie mani pa skuju taku.

 • Kviesis
  September 11, 2015, 18:40

  Starpcitu, IP 68 klase, kurai Z5 atbilst, atļauj tālruni iegremdēt.
  Jāskatās ISO standartā pārbaudes procedūras, kas atbilst šai IP 68.

 • Kviesis
  September 11, 2015, 18:37

  Esmu savu Xperia Acro S metis ar plašu vēzienu jūrā vismaz 30 m, pēc tam to gāju meklēt. Esmu viņu n-reizes mazgājis izlietnē.
  Nebija ne vainas. Viss darbojās.
  Tagadējais Z2 arī izskatās salīdzinoši monolīts, lai ar to peldētos.
  Par Z3 .. Z5 neko nezinu. Varbūt pašiem viņiem slikta pieredze. Būtu jau mainījuši atpakaļ, kā Samsungs ar savu politiku.

 • gp
  September 11, 2015, 16:04

  esmu sony marketinga upuris. man ir 2 beigti ūdensdrošie. ar 1. nopeldējos jūrā ar otru izbraucu laivu braucienā. lielisks pavērsiens, beidzot viņi atzīst ka biznesa klases telefons nav savietojams ar normalu ūdensizturību. m-kas.

  • :)
   September 11, 2015, 17:23

   tev nepaveicas, man ar mitrumu pēdējiem 3 sony nav bijusi problēma, lai gan lietoti arī ūdeņos…

   • gp
    September 16, 2015, 19:16

    Pasākumā laivu brauciens z3 compact saplaisāja stikliņš aizmugurē un ierija ūdeni un nosprāga.
    Doma par to ka Biznesa klases telefoni nav īpaši izturīgi pret ārējas vides ietekmi, un man bojājas pie aktīvas/sportiskas lietošanas, pretenzija tik pret sevi, bet sony not durable in extreme conditions, diemžēl.
    Pasākumā jūra xperia v ierāva ūdeni pa usb un nosprāga, garantiju atteica.