Ierīču noieta krituma dēļ kompānijas Sony mobilo ierīču divīzija cieš zaudējumus. Ņemot vērā pēdējos Sony viedtālruņu saimes flagmaņus – Xperia Z, Z1 un Z2 varētu diezgan droši teikt, ka zaudējumus Sony mobilā divīzija nav pelnījusi. Vai arī kompānijas jaunākais flagmanis ir ieturēts labākajās tradīcijās? To lūkosim noskaidrot šajā Sony Xperia Z3 apskatā!

IMG_7605

Dizains

Nevarētu teikt, ka Sony Xperia Z3, salīdzinājumā ar Z2 būtu piedzīvojis drastikas dizaina līnijas izmaiņas, tomēr izmaiņas ir un, kā jau tam  vajadzētu būt, uz labo pusi.. Sony Xperia Z2 bija 8.2 milimetrus plāns un svēra 163 gramus, kompānijas jaunais flagmanis ir 7.3 milimetrus plāns un sver 152 gramus. Līdzīgi kā iepriekšējos modeļus, Z3 apjož alumīnija rāmis, tiesa ierīces stūri ir veidoti no plastmasas. Kāpēc tā? Pirmkārt, šī plastmasa būs noturīgāka pret buktēm, otrkārt, ierīcei krītot uz stūra, tā spēs slāpēt triecienu un pasargāt kā displeja stiklu, tā arī aizmugurējās daļas stiklu no tā saucamā “zirnekļa”. Protams, arī ar uzlabotajiem stūriem vajadzētu izvairīties no tīšas vai netīšas viedtālruņa nomešanas.

IMG_7613

Metāliskais ierīces ieslēgšanas/izslēgšanas, displeja bloķēšanas/atbloķēšanas taustiņš nav tik uzkrītošs kā Z2 modelī, pateicoties tam, ka Sony likvidējuši rāmi apkārt šim taustiņam. Jāteic, ka arī pieslēgvietu aizbāžņi nu šķiet krietni mazāk uzkrītoši un vairs tik ļoti neizceļas no viedtālruņa kopējā dizaina.

IMG_7607

Kā jau Sony labākajās tradīcijās veidots viedtālruņu saimes flagmanis, Xperia Z3 ir ūdens un putekļu izturīgs – ierīce atbilst IP65/IP68 standartiem. Ko tas nozīmē? Xperia Z3 ir gan noturīgs pret putekļiem, gan zema spiediena ūdens šaltīm, kā arī ierīce var atrasties 1.5 metrus dziļā ūdenī līdz pat 30 minūtēm. Protams, microUSB pieslēgvietas, kā arī SIM un microSD ligzdu vāciņiem jābūt aizvērtiem.

IMG_7606

Pateicoties noapaļotākām sānu malām, kā arī notievēšanai, Xperia Z3 rokā šķiet ērtāks salīdzinājumā ar Xperia Z2.

 Tehniskie parametri, ātrdarbība un veiktspēja

Sony Xperia Z3 ir aprīkots ar:

 • 5.2 collu 1920 x 1080 pikseļu izšķirtspējas displeju
 • Snapdragon 801 četru kodolu procesoru, kurš darbojas 2.5 gigahercu takts frekvencē
 • 3 gigabaitu operatīvo atmiņu
 • 16 gigabaitu iebūvēto atmiņu (paplašināma ar microSD atmiņas kartēm ietilpībā līdz 128 GB)
 • 20.7 megapikseļu aizmugurē novietoto un 2.2 megapikseļu priekšpusē novietoto kameru
 • 3100 miliampērstundu akumulatoru
 • Sīkāks tehnisko parametru izklāsts – ražotāja mājaslapā

Pret ierīces ātrdarbību, kā jau tas augstākās raudzes flagmanim pienākas, nekādu pretenziju nav. Un arī nevajadzētu būt, kā pārbaudīts AnTuTu Benchmark sintētiskajā veiktspējas testā, redzams, ka Sony Xperia Z3 ierindojas starp jaudīgākajām ierīcēm. Jāpiemin gan, ka atšķirība starp Z2 veiktspēju nav tik būtiska, arī Xperia Z2 pēc šī brīža reitingiem ir ļoti spējīgs viedtālrunis.

Displejs

Līdzīgi kā Sony Xperia Z2, arī Z3 ir aprīkots ar 5.2 collu displeju, kurš nodrošina Full HD jeb 1920 x 1080 pikseļu izšķirtspēju, pikseļu blīvums – 424 pikseļi collā. Sony Xperia Z3 displejs ir nedaudz mazāk kā par vienu trešdaļu gaišāks, salīdzinājumā ar tā priekšgājēju, attiecīgi nodrošina jūtami labāku attēlu tiešā saules gaismā, kā arī padara kopējo attēlu košāku. Strauji tuvojoties rudenim un ziemai noderīgs būs cimdu režīms, kas ļaus ierīces skārienjutīgo displeju lietot arī tad, ja rokās ir cimdi. Līdzīgi kā citu ražotāju ierīcēs, arī Sony Xperia Z3 iekļauta iespēja, pamodināt displeju, divas reizes tam pieklauvējot. Kopumā Sony Xperia Z3 displejs ir teicams!

Kamera

IMG_7612

Arī Sony Xperia Z3 kamera, salīdzinājumā ar Z2 ir piedzīvojusi mazas pārmaiņas. Aizmugurējais kamerai ir nedaudz platāka leņķa lēca, kas tai ļauj redzēt plašāk. Tāpat arī paaugstināts ISO gaismjutības līmenis, kas nu ir līdz pat 12800. Tas ļauj uzņemt attēlus arī ļoti vājā apgaismojumā, tiesa jārēķinās, ka pie augstiem ISO  jūtami zūda attēla kvalitāte. Labā un vidējā apgaismojumā Sony Xperia Z3 uzņemt ļoti labas kvalitātes attēlus un video. Arī kameras ātrdarbība ir ļoti patīkama. Līdzīgi kā Xperia Z2, arī Z3 spēj uzņemt 4K video, no kā pagaidām, godīgi sakot, jēga ir maza.

Ar Sony Xperia Z3 uzņemtie attēli:

Programmatūra

Sony Xperia Z3 darbina operētājsistēmas Android 4.4.4 versija, kuru Sony pielāgojuši pēc savas gaumes. Par laimi Sony nav no tiem ražotājiem, kam labpatīkas pārpildīt ierīci ar nevajadzīgu programmatūru, tomēr šis tas metams atrodams arī šajā ierīcē. PlayStation 4 īpašniekiem noteikti patiks iespēja straumēt spēles no savas konsoles uz Sony Xperia Z3 displeja izmantojot Remote Play. Diemžēl, Xperia Z3 testa brīdī mums nebija pieejama jaunā Sony spēļu konsole tāpēc nevaram komentēt šīs funkcijas darbību. Zemāk pievienots Remote Play reklāmas video:

Kopumā Sony Xperia lietotāja interfeiss nav piedzīvojis būtiskas pārmaiņas, mums tas šķiet viens no labākajiem ierīču ražotāju pielāgotajiem Android interfeisiem. Ekrānšāviņi no Sony Xperia Z3 lietotāja interfeisa pievienoti zemāk.

Akumulators

Diezgan liels pārsteigums bija Sony Xperia Z3 akumulators, tā ietilpība ir 3100 miliampērstundas, kas ir par 100 milampērstundām mazāk nekā iepriekšējam Sony flagmanim, tomēr Z3 pamanās nodrošināt ilgāku darbības laiku ar vienu uzlādes reizi. Šis fakts gan norādīts tehniskajos parametros, gan arī jūtams dzīvē. Vidēji aktīvi lietojot ierīci, Sony Xperia Z3 ar vienu uzlādes reizi spēj izdzīvot līdz pat divām dienām, kas ir patiešām lielisks rādītājs šādu parametru viedtālrunim. Ražotājs sola 16 stundu sarunu laiku, 920 stundu darbību gaidīšanas režīmā, 130 stundu mūzikas vai 10 stundu video atskaņošanu ar vienu uzlādes reizi.

IMG_7609

Kopsavilkums

Testējot Sony Xperia Z3 var secināt, ka kompānija nav pelnījusi ciest mobilo ierīču divīzijas radītus zaudējumus. Pēdējo pāris gadu laikā Sony spējuši piedāvāt patiešām lieliskus viedtālruņus un Z3 nav izņēmums. Tas var lepoties ar lielisku akumulatora darbības laiku ar vienu uzlādes reizi, ļoti labu fotokameru, teicamu displeju, kā arī, manuprāt, ļoti būtisku ekstru viedtālrunim – ūdensizturību. Vai Xperia Z2 lietotājiem būtu vērts iegādāties Z3? Es domāju ka nē, Xperia Z2 joprojām tehniski ir aktuāla ierīce un flagmaņa izlaišana divas reizes gadā šķiet par traku. Tomēr, ja esi Xperia Z1, Z vai vēl kādas vecāka Sony viedtālruņa lietotājs, tad investēšana Z3 varētu būt tieši laikā. Tāpat arī citiem, kas meklē jaunu augstākā plaukta viedtālruni, noteikti būtu vērts apsvērt Sony Xperia Z3 iegādi.

Sony Xperia Z3 tirdzniecību mobilie operatori uzsāks nākamās nedēļas laikā. Piemēram pie BITE ierīces cena, pērkot uz nomaksu, būs 790 eiro – pirmā iemaksa 70 eiro, ikmēneša maksājums, attiecīgi 60 vai 30 eiro, slēdzot nomaksas līgumu uz gadu vai diviem gadiem.

Komentāri 14

Leave a Reply

 • BOBA
  October 13, 2014, 21:17

  Lietoju sony z2 viss labakais mob kuru esmu lietojhis , s5 un lg3 un noti visi un HTC netur lidzi :) Vsp nelago dizains telefonam izcils :)

 • aigi
  September 30, 2014, 10:29

  Eh, nepārliecināja. Pagaidīšu Huawei Ascent Mate 7.

 • deardevil
  September 26, 2014, 19:32

  Nu serviss ir tikai LV slikts Sony, un gan jau parejiem ari.

 • vm
  September 25, 2014, 23:52

  Nu nezinu kas pietrukst… lietoju jau treso xperia un vienigais ko varetu veleties ir topa modeli ar 4-4,5″ ekraniem… viss parejais pilniba apmierina…

  Sievai ir samsungs, pats paris nedelas lietoju samsungu.. nu ne, paldies..

  Un tas ko vini ir izveidojusi saistiba ar akumulatora vadibu ir tas ko samsungs laikam tikai sava s5 ieviesa… 1,5 dienas aktivi lietojot, nevis no 8-17 kas bija viens no samsunga atras nomainisas/atdosanas iemesliem..

  • Uldis
   September 30, 2014, 21:21

   Vakar kā reiz paņēmu Xperia Z1 Compact. Priecē ka nav lāpsta bet normāls 4.3″ ekrāns. Pēc DesireHD neteiktu ka kautkas būtiski mainītos, telefons kā telefons, pa 315 eur.

   • rabarberuruberoids
    October 6, 2014, 22:05

    Par Xperia Z1 Compact varu teikt to labāko ,domājams,ka vēl diez gan ilgu laiku nevajadzēs skatīties uz jauniem aparātiem ,jo pagaidām nekur nebremzē un pārējais vairāk kā apmierina :)

 • Pieredze ar sony
  September 25, 2014, 23:49

  Bija man ar Z1, pat divi tie aparāti, pirku ineta veikalā, pirmais gļučīja, ekrāns aizmiga un kamēr baterija nenosēdās, nevarēju ne ieslēgs ne izslēgt, 4 reizes pārinstalēju softu, pirmo pats , pēc tam kaut kādā oficiālajā servisā lietuvā pa pusotrai nedēļai, gala rezultātā izkaucu citu divaisu…tas viss vilkās 2 mēnešus. Iedeva man jaunu ineta veikals ar tekstu, ka serviss problēmu neredzot, bet viņi labi. Jaunais akal gļučīja..wifi strādāja kā viņam pašam prātā ienāca..tad bija, tad nebija..arī 3 mēnešus čakarējos, pārinstalēju softu un kamēr gāja pārdevu. Rezumē-nebrīnos, ka bizis neiet, jo aparāti gļuko un serviss slikts.

 • zemais
  September 25, 2014, 16:22

  Sveiki spečuki!
  Vēlos nedaudz padalīties ar savu pieredzi par Sony telefoniem.
  Nedaudz vairāk nekā divus gadus atpakaļ paņēmu Sony Xperia S no LMT uz 2.gadu līgumu. Divus gadus lietoju telefonu “uz pilnu klapi” un telefons strādāja bez problēmām. Pagāja divi gadi…un nākāmā mēnesī pēc līguma izbeigšanās, telefons “nomira” – sāk pats restartēties un…vairs nevar ieslēgt. Kā Jūs domajat – vai tas ir ražotāja apzināts solis kaut ko iestrādāt softā?

  • Edgars
   September 26, 2014, 09:59

   Protams, ka nē. Tās visas runas, ka kkas darbojas tikai garantijas laikā ir izdomājuši idioti.
   Man pilnīgi nekas, nekad nav salūzis pat lietojot 10+ gadus. Ja par to domā, tad tā arī notiek.

 • r.ed
  September 25, 2014, 13:54

  Lietoju jau gadu Xperia Z – telefons pats par sevi protams foršs, bet šaubos par ražotāja atbalstu. Katrs apdeits telefonu padara mazāk lietojamu. Lietojot waze automašīnā – telefonu nav iespējams uzlādēt, pat ar oriģinālo lādētāju un vadu, akomulatora līmenis krītās, sākumā tā nebija. Pēc kitkat baterijas laiks no 48h nokritās uz 10h – ieteikums no sony: gaidīt ielāpu un tikmēr atslēgt google sinhronizāciju, gps, backup u.c. Ielāps bija jāgaida kādi 3-4 mēneši. Žēl, jo telefons pats patīk.

  • ...
   September 25, 2014, 16:21

   Tieši tas pats ar Xperia S

 • ercre
  September 25, 2014, 13:15

  sony kaa vienmeer kkaa pietruukst,tikai hvz kas…samsungs pat ir pievilciigaaks un liekas inovativaaks

 • xcc
  September 25, 2014, 12:22

  visi celi ved uz Samsung …

 • deardevil
  September 25, 2014, 11:29

  Ražotājs nesola ka telefons mirs naktīs ka iepriekšējās Z xperias? :D