Windows Phone mobilo ierīču operētājsistēmu būtu grūti nodēvēt par veiksmīgo Microsoft projektu. Jau tā mazā Windows Phone ierīču tirgus daļa turpina dramatiski kristies.

windows-phone-home

Jaunākie Gartner dati liecina, ka šī gada pirmajā ceturksnī pārdoti 2.4 miljoni Windows Phone operētājsistēmas darbinātu viedtālruņu, kas atbilst 0.7 procentiem viedtālruņu tirgus. Ja salīdzinām ar 2015. gada pirmo ceturksni, tad kritums ir visai ievērojams, jo tad šo ierīču tirgus daļa bija 2.5 procenti.

Iespējams, ka Windows Phone pozīcijas spēs uzlabot Microsoft Surface viedtālrunis, pie kura šobrīd uzņēmums strādā. Paredzams, ka Surface Phone varētu tikt prezentēts 2017. gadā.

Komentāri 7

Leave a Reply

 • Kom
  May 25, 2016, 09:58

  Mammai ir Windows Phone 535. Nožēloju, ka ieteicu. Pirmkārt pati OS gļučī. Šad tad sastingst, pieskārieni gļučī. Gribu spiest uz viena burta, bet nospiežas cits burts. Ne tā pieskaries kaut kur tā uzreiz kāds cits logs atveras vai tml. Bīdīšanai pa ekrānu arī jābūt izveicīgai. Ja lēni bīdīsi, tad nebīdīsies, bet uz kaut kā uzspiedīsies. Es savam Moto G varu ļoti lēni bīdīt, bet 535 nevar. Tad otrs ir programmas. Tās gandrīz vispār nav. Piemēram interneta pārlūks (IE) ir tik stulbs, ka nespēj attēlot Gmail mobilo versiju. Turpretī uz Android viss smuki attēlojas. Alternatīvi populāri pārlūki vnk nav. Ir kaut kādi šķībie, kuri nav par IE labāki. Apgreidojos uz WP 10. Liku lielas cerības uz to, bet velti. Jaunais Edge pārlūks tāds pats sūds, OS funkcionalitāte nedaudz uzlabota, bet dizainiski sačakarēta. W8.1 smuki lieli burti, ērti pārlūkot, bet uz W10 mazi miniatūri burtiņi. Google atbalsts ir apaļa nulle.

  • geek
   May 25, 2016, 20:48

   Mums pagājušajā gadā darbā visiem iedeva Lumia 635. Iesākumā likās baigi interesanti. Kad pēc nepilniem 2 mēnešiem lietošanas mana windozfouna ekrāns pēkšņi rādīja tikai baltu fonu, biju vairāk kā nepatīkami pārsteigts. Nācās taisīt “hard reset”, burtiski 25 minūtes pirms konferences zvana. Izdevās to atdzīvināt, bet pēc 3 mēnešiem tas mēsls atkal totāli iekārās. Jāsaka, ka iepriekš ne ar lētu android, ne blackberry tik nepatīkamu problēmu nebija. Un tad vēl tā spītīgā NEslēgšanās pie wifi tīkliem. Pieslēdzās tikai pēc restarta. Daudzu ierastu fīču trūkums, piemēram, neiespējami drukāt uz wifi printeri, dīvaina bilžu pievienošana epastam, pretīgais plakanais UI, neprecīzā klaviatūra. Tagad mums izdalīja samsung xcover 3, tas ir krietni labāks. Dabiski, kā jau kārtīgam samsūdam, baterija tur knapi 2 dienas, nezinkāpēc kategoriski nestrādājoša ģeotag fīča bildējot. Bet nu jebkurā gadījumā, ar visiem saviem samsūda gļukiem tas ir 100000000000x reizes labāks, nekā windozfouns. Pilnīgi noteikti.

 • Grosfaaters
  May 24, 2016, 23:58

  Tautai patīk skaitas lietas nevis raibi kluči

 • Māris
  May 24, 2016, 13:34

  Tirgus daļa nevar palikt nemainīga vai palielināties, ja netiek izlaisti jauni telefoni.

 • Kams
  May 24, 2016, 13:33

  Microsoft paši šauj pa šīs platformas reputāciju gadu no gada ar savu neizpildīto solījumu stratēģiju OS jauninājumu jomā. Tai OS jau tā nav daudz ar ko lepoties…

  • srs
   May 24, 2016, 14:10

   WP10 jau divas reizes apdeitots trīs mēnešu laikā, OS savdabīga, vienkāršam(omēm) lietotājam draudzīga, ir savi kaitinoši mīnusi. Ja programmu izstrādātāji neignorētu platformu, varbūt arī tirgus daļu atkarotu.

   • Kams
    May 25, 2016, 10:41

    WP10 saņem apdeitus, toties liela daļa WP8.1 ierīču, kam tika solīts apdeits uz WP10, tā arī palika uz WP8