Aktuāls

Oracle: gatavība vispārējās datu aizsardzības regulas ieviešanai ir zema

IT sasniegumi, bizness

”Tele2” grupa izziņo jaunu IT stratēģiju, piesaistot partnerus

Sakaru pakalpojumi

Microsoft vienojas par sadarbību ar starptautisku riska kapitāla fondu

IT sasniegumi, bizness

“Tele2” 2017. gadā pārdevis rekordlielu telefonu skaitu

Sakaru pakalpojumi

LG un ”HERE Technologies” uzsāk sadarbību pašbraucošo automašīnu jomā

Auto, Moto

”Huawei Mate 10 Pro” atzīts par 2017. gada iemīļotāko viedtālruni

Tālruņi, mobilās ierīces

“Tele2” apvieno spēkus ar “Deutsche Telekom”

Sakaru pakalpojumi

Ilgu laiku lētākās viedās ierīces darbināja Android operētājsistēma, taču kopš Microsoft paziņoja, ka neiekasēs licencēšanas maksu par ierīcēm, kuru ekrāna izmērs ir mazāks par 8 collām, šajā tirgus segmentā parādījusies nopietna konkurence no Windows ierīču puses.

Jaunākais un lētākais budžeta klases Windows planšetdators tika atrādīts HKTDC (Hong Kong Trade Development Council) tehnoloģiju izstādē Honkongā. Planšetdatora nosaukums ir Emdoor EM-I8170 un tas lepojas ar ļoti draudzīgu cenu – 65 ASV dolāri.

Jāmin, ka ierīce ir apgādāta ar četru kodolu Intel Z3735G Bay Trail procesoru, ko papildina 1 GB operatīvā atmiņa. Iebūvētās atmiņās apjoms sasniedz 16 GB, taču operētājsistēmas funkcijas pilda Windows 8.1. Ierīce aprīkota ar 7 collu IPS displeju, kas nodrošina 1024×600 pikseļu izšķirtspēju, savukārt akumulators ar vienu uzlādes reizi spēj nodrošināt ierīces darbību līdz pat 6 stundām.

Apskatot cenas un teorētiskās veiktspējas attiecību, kļūst skaidrs, kādēļ jau pāris dienu laikā ražotājs ir saņēmis vairāk nekā 50 tūkstošus pasūtījumu. Diemžēl dotajā brīdī nav zināms, vai lētā ierīce būs pieejama arī ārpus Ķīnas robežām.

Iepriekš lētākā Windows planšetdatora tituls piederēja 99 ASV dolārus dārgajam HP Stream 7 planšetdatoram, kas apgādāts ar identisku tehnisko specifikāciju kā jau pieminētais Emdoor ražojums.

Emdoor-EM-I8170

Saistītās tēmas: planšetdatoriwindows

Izsaki savu viedokli