iPad Air 2 pie pirmajiem pircējiem nonāks šīs nedēļas nogalē, taču tas nav traucējis iFixit ekspertiem iegūt ierīci savā īpašumā, izjaukt un pavēstīt tās uzbūves īpatnības vēl pirms izstrādājums paspējis nonākt veikalu plauktos.

Protams, ierīce uz konkurentu fona izceļas ar savu plāno korpusu, kas ir tikai 6,1 mm biezs. Tiesa, šāds izsmalcināts un elegants dizains atstājis negatīvu iespaidu uz ierīces uzbūvi, vēsta iFixit ziņojums.

ifixit ipad air 2.2

Interesanti, ka iPad Air 2 korpusa ārpusē nav atrodamas skrūves. Tas nozīmē, ka korpusa atvēršanai nepieciešamas zināšanas un speciāli rīki. Kā jau tas ierasts šāda veida ierīcēs, korpuss tiek atvērts noņemot displeja priekšējo paneli. Lai to veiksmīgi paveiktu, nepieciešams “sildīt” korpusa priekšpusi, lai izkausētu līmi, kas to tur vietā. Šāds risinājums, protams, padara izjaukšanu laikietilpīgu, sarežģītu un riskantu.

Ierīces iekšpusē iFixit eksperti atrada jau daudz aprunāto Apple A8X trīs kodolu procesoru, divus 1 GB operatīvās atmiņas moduļus, SK Hynix ražotu iebūvēto atmiņu, Broadcom izstrādātu digitaizeru, NFC moduli un vairākas citas komponentes.

Interesantākais, ka ierīce apgādāta ar mazākas ietilpības akumulatoru – 32,9 Wh akumulatora vietā (iPad Air) ir atrodams 27,62 Wh akumulators. Saprotams, ka līdz ar energoietilpību samazinājies akumulatora izmērs.

ifixit ipad air 2.3

Nobeigumā iFixit kā vienīgos pozitīvos faktorus min ierīces daļēji modulāro uzbūvi un faktu, ka kompānija nav “ielīmējusi” ierīces akumulatoru korpusā. Attiecībā uz visu pārējo jāteic, ka tur Apple nav žēlojis līmi un gluži vai visas komponentes vietā notur paprāvs daudzums līmes. Tas pats arī attiecas uz displeju, kurš ir “apvienots” ar priekšējā paneļa stiklu, iztiekot bez gaisa spraugām un ļaujot samazināt ierīces biezumu.

Tiesa, kamēr jaunā displeja ražošanas tehnoloģija nedaudz atvieglo ierīces izjaukšanu, tā būtiski sadārdzina displeja cenu. Apvienojumā ar jau pieminētajām uzbūves īpatnībām un kompromisiem, kas veikti, lai ierīci padarītu tikai 6,1 mm plānu, Apple iPad Air 2 nav spējīgs uzstādīt labu rezultātu šajā testā. iFixit eksperti ir piešķīruši vien 2 balles no 10 iespējamajām.

ifixit ipad air 2

Saistītās tēmas: appleifixitipad

Komentāri 3

Leave a Reply

 • DF
  October 25, 2014, 23:04

  Gan jau, ka raksts boot līmenī pārtulkojot zaudējis jēgu kā parasti, liekas, ka viņi kritizēja nevis to, ka ekrāns pielīmēts pie korpusa, bet gan to, ka stilks kopā ār displeju 1 gabalā, nebūs iespējam nomainīt vairs stilku vien, kā vecajiem iPad.

 • gg
  October 24, 2014, 14:11

  Vai tad visus ieprieksejos iPad ir nacies ka savadak nonemt stiklu no panela, ka ar to pasu sildisanas metodi?
  Vai nu raksts kludaini partulkots vai iFixit kads konkurents piemaksajis…

 • Artanis
  October 24, 2014, 12:59

  Nu bet tas taču ir loģiski. Tādā korpusā nav vietas skrūvēm vai klipšiem, un lai nodrošinātu, ka tas aparāts neizjūk paņemot rokās, viss ir jāsalīmē – tā mūsdienās ir normāla ierasta praktika. Mūsdienās vairumu mobilās elektronikas iekārtu nomainīt ir lētāk, kā tās remontēt.