Lai arī planšetdatoru tirgū konkurences netrūkst, tikai retais izstrādājums ir tik izturīgs, ka to būtu iespējams ņemt līdzi ikdienas gaitās, neuztraucoties par iespējamiem bojājumiem. Izņēmums šajā gadījumā ir Panasonic jaunākais planšetdators.

Toughpad FZ-B2, raugoties no tehniskās specifikācijas viedokļa, būtu pavisam parasts “augstā gala” planšetdators – to darbina Intel četru kodolu procesors (1,83 GHz, Turbo Boost režīmā – 2,16 GHz), tam ir 2 GB operatīvā atmiņa un 32 GB iebūvētā atmiņa. Tā 7 collu displejs nodrošina visai pieņemamu 1280×800 pikseļu izšķirtspēju un tam ir divas kameras – 5 MP kamera aizmugurē un 2 MP kamera priekšpusē.

Ierīce uz konkurentu fona izceļas ar korpusu, kas to pasargā no ūdens un putekļu radītajām problēmām. Tāpat izstrādājums ir spējīgs bez problēmām “pārciest” kritienu no 150 cm augstuma, turklāt ierīce bez problēmām darbosies gan  -10 grādu (pēc Celsija skalas) aukstumā, gan +50 grādu karstumā.

Saprotams, ka uzlabotas izturības korpuss, visticamāk, nenodrošinās pirmo vietu planšetdatoru skaistumkonkursā. Līdztekus gumijotajām virsmām, ierīce ir izdevusies visai bieza – 18 mm. Tāpat tā ir nedekvāti smaga priekš kompaktklases planšetdatora – 540 grami.

Nobeigumā jāmin, ka izstrādājums apgādāts ar pilnizmēra USB 3.0 pieslēgvietu un microSD, microSIM karšu lasītājiem. To darbina Android KitKat operētājsistēma, bet par enerģijas rezervēm rūpējas akumulators, kas sola ar vienu uzlādes reizi nodrošinās ierīces darbību līdz 7 stundām. Turklāt akumulatoru iespējams nomainīt pašu spēkiem.

Jau decembrī izstrādājums būs nopērkams Eiropā, kur tā cena būs aptuveni 600 eiro. Nākamā gada februārī ierīce būs nopērkama arī ASV, kur tās cena sasniegs 1300 dolārus.

panasonic_fz_b2

Saistītās tēmas: izturīgspanasonicūdensizturīgs

Komentāri 2

Leave a Reply

  • bojars
    November 3, 2014, 12:16

    Tas toč. Tādu tough variantu visdrīzāk varētu leitot outdoor entuziasti, kādā darba vidē, kur vismaz darba dienu 8h+pārtraukumi būtu jānotur ar rezervi.

  • Uldzha
    October 31, 2014, 09:53

    Sākumā šķita ka ieviesusies kļūda par baterijas darbības laiku, bet pameklēju info citur un sapratu ka kļūdas tur nav – tiešām tikai 7h darbībaslaiks… Man jau šķiet ka šāda tipa aparātam, kurš parēdzēts lietošanai ārpus telpām būtu jānodrošina ilgāku akumulatora darbības laiku… nu ja ar 18mm korpusa biezumu nepietiek lai ievietotu normālas ietilpības akumulatoru, nu lai taisa vēl biezāku… lai gan interesanti, ka 6.1mm plānais iPad AIR2 pat esot spējīgs darboties 10h…