Acer Predator 17 portatīvā datora apskats

Klāt ir jaunākais BOOT.Lv apskats un šoreiz uz mūsu testu galda ir nonācis īsts datorspēļu entuziasta sapnis – Acer Predator 17 portatīvais dators, kas starp citu, ir pirmais nopietnais Acer piegājiens geimera portatīvā datora izstrādē.

Lai uzreiz saprastu, par kādu aparātu ir runa, sāksim ar tehniskajiem parametriem. Jāpiezīmē, ka mums piegādātais dators nav jaudīgākais Predator 17 sērijas pārstāvis:

 • Intel Core i7-6700HQ centrālais procesors
 • 17.3 collu Full HD IPS displejs
 • Nvidia GeForce GTX 980M grafiskā karte
 • 16 gigabaitu DDR4 operatīvā atmiņa
 • 256 gigabaitu SSD disks un viena terabaita cietais disks
 • Svars – 3.95 kilogrami
 • Izmēri – 397 x 423 x 321.5 mm

IMG_20160121_153242

No niknākā Predator 17 mūsu ierīce atšķirās ar operatīvās atmiņas, SSD diska apjomu, kā arī displeja izšķirtspēju.

Pirmos iespaidus par ierīci sniedz tās svars un izmēri, tā vien šķiet, ka vārds “portatīvais” patiešām jāliek pēdiņās, runājot par Acer Predator 17. Tiesa, ar šādiem tehniskajiem parametriem gaidīt ko krietni mazāku vai vieglāku arī būtu naivi un Acer nemaz nepretendē uz ultrabook statusu, izlaižot šo ierīci. Jebkurā gadījumā, sveiciens Razer un citiem ražotājiem, kas pamanās ļoti jaudīgus klēpjdatorus iepakot krietni mazākos un vieglākos korpusos.

Liela daļa datora korpusa veidota no plastmasas, kurai ir tā saucamais soft touch pārklājums, kas pieskaroties nedaudz atgādina zamšu vai ko tamlīdzīgu. Pirkstu nospiedumi gan būs redzami teju tikpat labi kā uz glancētas plastmasas.

Iepakojumā bez datora un barošanas bloka varam atrast Cooler Master izstrādātu dzesēšanas moduli, kuru iespējams ievietot diskdziņa vietā. Lai to izdarītu, datora apakšā ir speciāls slēdzis, ar kura palīdzību varēsim izņemt diskdzini vai dzesēšanas moduli. Šeit gan ir akmens Acer dārziņā – ja diskdzini varam izņemt ļoti viegli, tad tā vien škiet, ka ar dzesēšanas moduļa izmēriem Acer inženieri par dažām milimetra daļām nošāvuši greizi to ir gan pagrūti ievietot, gan arī diezgan grūti izņemt. Pat tik grūti izņemt, ka pakojot datoru atpakaļ uz kādu brīdi biju nolēmis, lai Acer paši ar to cīnās.

Atverot datoru (ko starp citu, iespējams izdarīt ar vienu roku) uzreiz uzmanību piesaista tastatūra. Tā ir pilna izmēra ar izdalītiem bultiņu taustiņiem, kā arī izdalītu ciparu taustiņu bloku. Standarta simbolu taustiņi ir izgaismoti sarkanā krāsā, savukārt ciparu taustiņu bloks zilā krāsā. Kā par brīnumu, apgaismojuma krāsa nav nedz maināma, nedz pielāgojams spilgtums. Diezgan kaitinoši, ka pat izslēdzot taustiņu apgaismojumu, makro taustiņi labajā pusē, kā arī ieslēgšanas/izslēgšanas poga joprojām tiek apgaismota. Tumsā skatīties filmas nav pārāk patīkami.

Runājot par pašu tastatūru, priekš portatīvā datora tā ir pārsteidzoši ērta un precīza. Taustiņu gājiens ir lielāks nekā parastos klēpjdatoros, kas sniedz krietni baudāmāku kā rakstīšanu, tā arī geimošanu. Tiesa, pēc ilgām geiminga sesijām nācās saprast, ka lai arī tastatūra pati par sevi ir ērta, diezgan lielais klēpjdatora augstums un asā priekšējā mala prieku par klaviatūru var krietni saplacināt. Skārienjutīgais paliktnis uz citu klēpjdatoru fonu ne ar ko būtisku neizceļas un vispār, kurš nopietns geimeris tādu izmanto?

Kā jau mīnējām, mūsu testu ierīce ir aprīkota ar 17.3 collu Full HD displeju. Jaudīgākajā un dārgākajā konfigurācijā displejs nodrošina Ultra HD izšķirtspēju, kas manuprāt būtu par traku un varētu diezgan jūtami ietekmēt geiminga priekus, tas ir, kadru skaitu sekundē, ja spēles darbinātu UHD. Kā jau IPS matrica, tā nodrošina ļoti labi krāsu atainojumu, kā arī skata leņķi. Pret displeju mums nav nekādu pretenziju. Geimeriem gan varētu nepatikt, ka displejs neatbalsta G-Sync tehnoloģiju, attiecīgi tās izmantošanai būs jāpieslēdz saderīgs ārējais monitors.

Datorā iebūvēts visai ietilpīgs akumulators, tiesa ar to būs pietiekami vien līdz piecām stundām sērfošanai tīmeklī, savukārt geimojot, akumulatorā uzkrāto enerģiju varēsim iztērēt krietni ātrāk.

Patīkami pārsteidza iebūvētā audio sistēma, kas sastāv no četriem vidējo un augsto, kā arī diviem zemo frekvenču skaļruņiem. Tie kopā spēj nodrošināt skaļu, skaidru un ļoti patīkamu skanējumu, turklāt pie agresīviem basiem datora komponentes, taustiņi nevibrē.

Ja runājam par dzesēšanas sistēmas skaļumu, tad pret to nav nekādu pretenziju sērfojot tīmeklī vai darbojoties ofisa aplikācijās, tomēr līdz ko tiek nopietni noslogots procesors un grafiskā karte nāksies vai nu palielināt skaļruņu skaļumu vai vienkārši uzvilkt austiņas. Tiesa, līdz ar lielo troksni komponentes tiek diezgan efektīvi dzesētas un nejutām vajadzību izmantot papildu dzesēšanas modeli. Pievienojot to dators nepalika nedz klusāks vai skaļāks, nedz arī jūtami vēsāks. Pie ilgstoša geiminga tastatūras labā daļa mēdza uzkarst līdz aptuveni 37 grādiem pēc Celsija, kas uz tausti nav diez ko komfortabli.

Vairāk par visu noteikti interesē šī datora veiktspēja. Tātad, mums piegādāto Acer Predator 17 darbina Intel Core i7-6700HQ centrālais procesors, Nvidia GeForce GTX 980M grafiskā karte ar četru gigabaitu atmiņu, kā arī 16 gigabaitu operatīvā atmiņa. No maksimālās komplektācijas šo 3 komponenšu ziņā dators atšķirās vien ar operatīvās atmiņas apjomu. Jāpiezīmē, ka tā ir lietotāja spēkiem nomaināma, tā kā, ja paliks par īsu, būs diezgan viegli paplašināma.

Tā kā šis dators ir paredzēts datorspēļu entuziastiem, tad šoreiz izvēlējāmies to nenoslogot ar sintētiskajiem testiem, bet uzreiz ķērāmies pie datorspēlēm, darbinot tās Full HD izšķirtspējā, labākajā iespējamajā grafikas kvalitātē. Zemāk redzams vidējais kadru skaits sekundē reālas spēlēšanas (ne testu) apstākļos:

 • FarCry4 – 35 FPS
 • Grid Autosport – 72 FPS
 • Bioshock Infite – 65 FPS
 • Battlefield 4 – 90 FPS
 • Assassins Creed Syndicate – 25 FPS
 • Star Wars Battlefront – 73 FPS

Kā jau redzams, tad dators diezgan veikli spēj darbināt mūsdienīgas un diezgan prasīgas spēles, tiesa redzamas problēmas tam sagādāja Assassins Cree Syndicate. Bez spēlīšu dzenāšanas, tam pa spēkam būs arī citi sarežģīti uzdevumi, kā piemēram video apstrāde.

Mūsu apskatītais dators pieejams vien dažos Latvijas interneta veikalos, kuros tā cena sākas no 1800 eiro. Nav šaubu, ka par šādu cenu iespējams salikt jaudīgāku un pat klusāku galda datoru, tiesa tad zudīs mobilitātes bonuss. No Acer Predator 17 plusiem varam minēt ērtu tastatūru, kvalitatīvu displeju un baudāmu skaņas sistēmu, savukārt no mīnusiem – milzīgo korpusu un skaļo dzesēšanas sistēmu.

Pievieno savu komentāru

Lietotājvārds:
Komentārs:11 komentāriatpakaļ uz rakstu

#1SmaragdsJanuary 25, 2016, 15:30

Nelēta lētā desa :)


#2ddffddfJanuary 26, 2016, 12:28

Assassins Creed Syndicate – 25 FPS
Neteiktu, ka tas ir veikli... vēl jo vairāk spēļu fanāti tak neko vājāku par 60fps neatzīst


#3briedisJanuary 28, 2016, 17:10

butu SLI 980m, tad varbut butu ok, bet tad vajadzetu 3m trokšņu izolējošās austiņas!


#4AnonymousFebruary 1, 2016, 15:58

Nekadīgi nevaru saprast šajā tekstā mobilitāti - ir jābūt slimam, lai kaut ko tādu iegādātos, pat geimeris zinās kur tos 1800 labāk ieguldīt!
"milzīgo korpusu un skaļo dzesēšanas sistēmu."


#5pscFebruary 1, 2016, 20:02

Geimeriem windows 10? Tās sistēmas atdeve ir bullshits.


#6SODSApril 14, 2016, 19:39

Portatīvais pēc būtības nav spēlēm!!!!!!!


  #7VatņiksJuly 3, 2016, 09:34

  Un telefons ir tikai sms sūtīšanai un zvanīšanai...


#8Andron McApril 30, 2016, 19:57

Kārtējais appisiens priekš bagātiem pamuļķiem.


#9RED DULL aisJune 16, 2016, 22:18

ACER taču ie un vienmēr būs Mesls!


Citas ziņasBOOT.Lv sākumlapa

Acer laiž klajā pasaulē pirmo spēļu klēpjdatoru ar ieliektu ekrānu

Acer laiž klajā pasaulē pirmo spēļu klēpjdatoru ar ieliektu ekrānu(0)

Acer prezentēja savu jauno spēļu klēpjdatoru Predator 21 X, kuram ir planšetdatorā pirmo reizi pasaulē izmantots ieliektais ekrāns, kā arī monitoru sēriju ar acs kustību izsekošanas tehnoloģiju un Predator 15/17 sēriju GPU atjauninājumus. Šis paziņojums IFA 2016 izstādē vēl vairāk pastiprina Acer nodošanos pirmklasīgas spēļu pieredzes sniegšanai ar mērķi paplašināt zinošiem lietotājiem pieejamo augstas klases

Acer debitē ar pasaulē plānāko klēpjdatoru – Swift 7

Acer debitē ar pasaulē plānāko klēpjdatoru – Swift 7(0)

globālajā preses konferencē IFA Berlīnē Acer atklāja savu jauno ultra plāno un vieglo klēpjdatoru Swift sēriju. Jaunie ultra plānie modeļi, kas ietilpst četrās sērijās, proti – Swift 7, Swift 5, Swift 3 un Swift 1, darbojas uz Windows 10 bāzes, un tie spēj piedāvāt kaut ko ikvienam budžetam un dzīvesstilam.

Acer prezentē TravelMate X3 piezīmjdatoru

Acer prezentē TravelMate X3 piezīmjdatoru(0)

Acer prezentēja savu jauno TravelMate X3 komerciālo piezīmjdatoru sēriju, kas izstrādāta mazajiem un vidējiem uzņēmumiem un profesionāļiem, kas vēlas strādāt, nezaudējot stila izjūtu. Pirmais sērijas pārstāvis, 14-collu TravelMate X349, var lepoties ar modernu, slīpēta metāla dizainu, kas apvieno stilu ar vismodernāko tehnoloģiju. Tā dizains ir izstrādāts tiem, kas vēlas patiešām jaudīgu piezīmjdatoru, kas ir stilīgs

Xiaomi izlaiž MacBook un MacBook Air konkurentus – Mi Notebook Air klēpjdatorus

Xiaomi izlaiž MacBook un MacBook Air konkurentus – Mi Notebook Air klēpjdatorus(0)

Uzņēmums Xiaomi, kas ražo virkni dažādu gadžetu, bet mūsu platuma grādos ir plašāks pazīstams ar saviem viedtālruņiem, nācis klajā ar savu pirmajiem portatīvajiem datoriem, kuri gan cenas, gan tehnisko parametru ziņā Apple piedāvātajiem Macbook un Macbook Air liek nervozi pīpēt stūrītī.

Apple varētu atteikties no 11 collu MacBook Air

Apple varētu atteikties no 11 collu MacBook Air(2)

Šobrīd Apple portatīvo datoru līnijā ir mazs haoss. Uzņēmuma piedāvājumā ir kā 11 collu MacBook Air, tā arī 12 collu MacBook portatīvie datori.

кредит онлайн на карту

Reklāmas izvietošana

Tehnoloģiju portāls BOOT.Lv ir vadošais šīs nozares interneta medijs Latvijā, kas katru dienu nodrošina lasītājus ar jaunākajām tehnikas, auto, spēļu un izklaides ziņām.

Portāls BOOT.Lv ir atvērts nestandarta reklāmas kampaņu risinājumiem.

Sociālie tīkli un saziņa

Populārākās sadaļas

© 2001 - 2014 BOOT.Lv Visas tiesības aizsargātas. Jebkādas informācijas pārpublicēšana pieļaujama tikai ar BOOT.Lv rakstisku atļauju.
займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе
buy viagra cialis levitra online