Aktuāls

Oracle: gatavība vispārējās datu aizsardzības regulas ieviešanai ir zema

IT sasniegumi, bizness

”Tele2” grupa izziņo jaunu IT stratēģiju, piesaistot partnerus

Sakaru pakalpojumi

Microsoft vienojas par sadarbību ar starptautisku riska kapitāla fondu

IT sasniegumi, bizness

“Tele2” 2017. gadā pārdevis rekordlielu telefonu skaitu

Sakaru pakalpojumi

LG un ”HERE Technologies” uzsāk sadarbību pašbraucošo automašīnu jomā

Auto, Moto

”Huawei Mate 10 Pro” atzīts par 2017. gada iemīļotāko viedtālruni

Tālruņi, mobilās ierīces

“Tele2” apvieno spēkus ar “Deutsche Telekom”

Sakaru pakalpojumi

Klāt ir jaunākais BOOT.Lv apskats un šoreiz, pateicoties  jaunajam sadarbības partnerim Ekoshop, mūsu rokās nonācis kāds par ļoti patīkamu cenu pieejams portatīvais dators – Asus X54HR-SX330DU.

Pirms ķeramies pie ierīces veiktspējas novērtējuma, nedaudz par tās dizainu, pieslēgvietu klāstu un izkārtojumu, kā arī dizainu.

Asus X54HR portatīvais dators ietērpts matētā, relfjefainā korpusā. Salīdzinot ar glancētu pārklājumu, šāds varbūt neizskatīsies tik eleganti, taču viennozīmīgi būs gan vieglāk (lasi – retāk) kopjams, gan arī mazi skrāpējumi nebūs tik uzkrītoši. Datoru nesauksim nedz par biezu, nedz arī plānu, standarta biezums šādas klases ierīcei. Arī svars pārsteigumus nesagādā – aptuveni 2.6 kilogrami.

Šis portatīvais dators ir apveltīts ar 15.6 collu displeju, kuram ir standarta 1366×768 pikseļu izšķirtspēja. Atšķirībā no korpusa, displejam gan ir glancēts pārklājums, tādējādi nodrošinot gaišāku, košāku un asāku attēlu. Kā jau citām ierīcēm šādā cenu grupā, displejs nodrošina ļoti pieņemamas kvalitātes attēlu, kas noteikti neliks vilties.

Kā jau tas ierasts lielākajai daļai 15.6 collu portatīvo datoru, arī šim ir tastatūra, kura aprīkota ar ciparu taustiņu bloku. To noteikti novērtēs cilvēki, kuriem ikdienā bieži nākas strādāt skaitļiem. Uz burtu taustiņiem uzdrukāti arī kirilicas simboli. Tastatūra pati par sevi ir diezgan ērta un pārsteidzoši klusi.

Zem tastūras novietots vidēja izmēra skārienjutīgais paliktnis, kurš ikdienas darbībās spēs teicami aizvietot ierasto datorpeli. Paliktņa apakšējā daļā ir divi taustiņi, kuri attiecīgi simulē kreiso un labo klikšķi.

Kā mazs, bet ļoti patīkams bonuss jāmin IceCool tehnoloģijas plaukstu paliktnis – kā jau noprotams pēc nosaukuma, tas paliks patīkami vēss pat tad, kad tiks veikti resursietilpīgi uzdevumi.

Pieslēgvietu klāsta ziņā, šis dators ir dāsni aprīkots – labajā sānā USB 2.0 pieslēgvieta, priekšpusē audio pieslēgvietas un atmiņas karšu lasītājs, savukārt kreisajā sānā – tīkla kabeļa, VGA, HDMI, kā arī USB 3.0 pieslēgvietas. USB 3.0 standarts nodrošinās līdz pat 10 reizēm ātrāku datu pārraidi, turklāt, ir atpakaļsavietojams ar USB 2.0.

Par spīti zemajai cenai dators aprīkots ar ātru cieto disku, kā arī izdalītu grafisko karti. Ja ierasts, ka lielu daļu portatīvo datoru darbina cietie diski, kuriem ir 5400 apgriezieni minūtē, tad šis Asus lolojums var lepoties ar 500 gigabaitu cieto disku, kurš darbojas ar 7200 apgriezieniem minūtē, tādējādi nodrošināt labāku ātrdarbību, ieskaitot operētājsistēmas ielādi, kā arī programmu darbināšanu.

Ierīce var lepoties ar Intel Pentium B970 centrālo procesoru, kurš darbojas 2.3 gigahercu frekvnecē, kā arī jau minējām – izdalītu grafisko karti, AMD Radeon HD 7470M, kurai ir viena gigabaita atmiņa. Operatīvās atmiņas apjoms – četri gigabaiti. Šāda komplektācija bez problēmām spēs paveikt dažādus uzdevumus, ieskaitot ne pārāk prasīgu datorspēļu darbināšanu, to vislabāk nodemonstrēs mūsu sagatavotais video:

Kā jau redzējām, tad šis dators bez problēmām spēs darbināt, varbūt ne pašas jaunākās, taču noteikti vienas no iecienītākajām datorspēlēm. Ierīcei, kura maksā 275 latus tas ir vairāk nekā teicams rādītājs.

Komplektācijā iekļautais akumulators nodrošinās autonomu sērfošanu tīmeklī pat nedaudz vairāk kā četras stundas, pie noteikuma, ja samazināsim displeja aizmugurgaismojuma līmeni.

Kopsavilkums? Asus X54HR-SX330DU par savu cenu ir diezgan jaudīgs dators, kurš noderēs gan izklaidei, piemēram skatoties filmas vai uzspēlējot kādu spēli, tāpat arī ierīci būs uzticams partneris nopietnākos uzdevumos, piemēram apstrādājot kādu video. Mūsuprāt šāds dators būs ideāli piemērots studentiem un tiem, kas par patīkamu cenu vēlas iegūt pieklājīgas veiktspējas ierīci.

Asus X54HR-SX330DU pieejams Ekoshop (Brīvības 155/4) veikalā par 275 latiem.

Izsaki savu viedokli