Asus ir viens no Latvijā pazīstamākajiem klēpjdatoru ražotājiem. Asus piedāvā plašu klēpjdatoru klāstu – sākot no budžeta klases un beidzot ar dārgiem spēļu klēpjdatoriem. Šoreiz apskatam saņemts Asus S56CM, kas sevī apvieno izskatu, kvalitāti un pietiekamu jaudu.

Galvenie rādītāji:

 • 15.6 collas, 1366 x 768, LED aizmugures apgaismojums;
 • Intel Core i5-3317U (Ivy Bridge);
 • 4 GB DDR3 1600 MHz (max 8 GB);
 • Intel HD Graphics 4000 un NVIDIA GeForce GT 635M ar 2 GB DDR3 atmiņu;
 • 750 GB HDD + 24 GB SSD;
 • Divas USB 2.0 un viena USB 3.0 pieslēgvieta;
 • HDMI un VGA pieslēgvietas;
 • Uzstādīta Windows 7 Pro operētājsistēma;
 • SD karšu lasītājs;
 • 4 elementu 2950 mAh akumulators;
 • Svars 2.30 kg, biezums 2.10 cm;
 • Cena ap 610 Ls.

Izskats un uzbūve

Asus savam S56CM modelim pirmkārt uzsver tā plānumu. 2.1 cm ir iespaidīgs rādītājs klēpjdatoram, kas aprīkots ar optisko diskdzini.

Šādu plānumu Asus ieguvis pateicoties alumīnija detaļām korpusā. Tā augšējais vāks pilnībā veidots no matēta alumīnija un arī iekšpusē ap pogām un zem plaukstām būs patīkams alumīnijs.

Atverot klēpjdatoru, pie tā pamatnes aiz klaviatūras paliek izvirzījums uz augšu, kurā ieslēpti skaļruņi. Šis ir daudz veiksmīgāks risinājums, nekā ierastais – skaļruņu atveres kaut kur sānos, bet tās vērstas pret galda virsmu.

S56CM aprīkots ar pilna izmēra klaviatūru. Tai ir arī bieži tik noderīgā ciparu bloka daļa. Pogas ir atdalītas viena no otras, pie šādas klaviatūras ir jāpierod, bet tas notiek ātri un intuitīvi.

Asus S56CM nevar lepoties ar plašu pieslēgvietu klāstu, toties esošās nodrošinās visas pamata ikdienas prasības. Sānos atrodas USB 2.0 un USB 3.0 pieslēgvietas, kā arī HDMI un VGA video izejas.

Tāpat kreisajā sānā izvietota tīkla vada un elektrības vada pieslēgvietas. Lielāko lietderīgo sānu daļu aizņem dzesēšanas atveres un diskiekārtas vāks.

Kopumā vērtēju, ka Asus S56CM ir veidots no kvalitatīviem materiāliem un pārdomātiem risinājumiem. Tas ir ļoti plāns, bet ne trausls. Diskutabla varētu būt diskiekārtas nepieciešamība.

Dators ikdienai un arī kādai spēlei

Asus S56CM noteikti nav saucam par švaku. Tas ir aprīkots ar jaudīgu Intel Core i5-3317U procesoru un hibrīddisku, kuram ir 750 GB ietilpība, kopā ar 24 GB SSD tipa atmiņu operētājsistēmai un kādai prasīgākai programmai.

Tāpat S56CM uzstādīts 4 GB RAM, kas gan šodien ir pats minimums, bet ražotājs atstājis otru RAM slotu brīvu. Kopējais maksimālais RAM apjoms ir 8GB.

Komplektā ar Intel Core i5-3317U neiztrūkstoši nāk Intel HD Graphics 4000 procesora grafiskā karte un papildus tai uzstādīta arī daudz jaudīgākā NVIDIA GeForce GT 635M video karte, kas Asus S56CM padara par teju pilntiesīgu spēļu klēpjdatoru.

Protams, daudzi iebildīs, ka klēpjdators nav paredzēts spēlēm un arī video karte nav nemaz tik jaudīga, bet vairumu spēļu iespējams spēlēt ar medium/high iestatījumiem.

Šeit nonākam pie jautājuma par klēpjdatora dzesēšanu. It īpaši tik plāna datora dzesēšanu. Jāatzīst, ka spēļu režīmā būs dzirdama ventilatora darbība. Tā nav pārlieku traucējoša. Temperatūrām spēļu režīmā nav tieksme kāpt virs 80 grādu atzīmes.

Spēles un filmas pavadīs klēpjdatoram iespaidīga skaņa. Jau minētie izceltie skaļruņi spējīgi nodrošināt pietiekami augstvērtīgu skanējumu pārnēsājamai izklaižu ierīcei.

Ražotāja uzstādītā papildu programmatūra

Noteikti nedaudz jāpieskaras arī šai sadaļai. Lai nodrošinātu pilnvērtīgu ierīces mobilitāti un ātru lietojamību, ražotājs uzstādījis dažas noderīgas un arī pa kādai ne tik noderīgai programmai.

Labākā un derīgākā ir Asus izveidotā jaudas regulēšanas programma, kas funkcionāli ir ļoti līdzīga Windows 7 esošajām jaudas regulēšanas iespējām, bet iekļauj sevī arī rīku, kas spēj datoru „aizmidzināt” un arī „piecelt” dažu sekunžu laikā. Turklāt šādā miega stāvoklī nodrošināt iespaidīgu gandrīz 30 dienu gaidīšanas laiku.

Asus nav pārāk kautrējies S56CM iekļaut arī šādas tādas nederīgas programmas, kas lieki noslogo datora darbību, bet ikdienā nav nepieciešamas un pat dažreiz ir kaitinošas. Viena no šādām programmām ir diezgan uzmācīga antivīrusa izmēģinājuma versija.

Gala vārds

Asus S56CM ir ļoti plāns un izskatīgs klēpjdators. Tas gan labāk jutīsies un izskatīsies uz pamatīga riekstkoka galda, nekā parkā uz soliņa. Matētais alumīnijs ir ne vien izskatīgs, bet arī padara S56CM izturīgāku. Lai arī 2.10 cm biezs, tomēr tas nešķiet trausls.

S56CM ir energotaupīgs, kā arī spējīgs nodrošināt pietiekamu jaudu spēļu spēlēšanai.

Šādas klases klēpjdatoram varētu vēlēties lielāku ekrāna izšķirtspēju, bet tā arī ir vienīgā nepilnība.

+ plāns, viegls

+ glīts, atturīgs izskats un kvalitatīvi materiāli

+ ikdienai energotaupīgs, spēlēm jaudīgs

+ klēpjdatoram augstvērtīga skaņa

– varētu vēlēties lielāku ekrāna izšķirtspēju

– diskutabla optiskā diskdziņa nepieciešamība

– iekļauts plašs ražotāja programmu spektrs, kuras ne vienmēr ir nepieciešamas

Saistītās tēmas: apskatsasusfotoportatīvie datori

Komentāri 0

Leave a Reply

 • Dienvid Briedis
  November 2, 2012, 07:26

  Kāpēc katram otram laptopam tagad jāizskatās pēc lēta macbook klona? Kā macbook īpašnieks, ja tagad pirktu pc laptopu, neizvēlētos šo tieši dēļ tāda lēta pakaļdarinājuma izskata.
  Pārējie ražotāji varētu ņemt piemēru no ibm/lenovo, thinkpads izskatās pēc thinkpada!

 • Janis
  October 29, 2012, 19:14

  Skaties iekš BIOS vai arī “When launching any game, right click on icon and select “Run with graphics processor – High-performance …… processor”.

 • Janis
  October 29, 2012, 19:08

  Nesaprotu, kāpēc ražotāji vēl joprojām liek tos optiskos diskdziņus(kada gan vispār no tiem ir jēga šados portatīvajos?), būtu labāk piestrādājuši pie “enģēm” un atdzesēšanas.

 • Bils
  October 29, 2012, 18:59

  Nesen radiniekam palīdzēju iegādāties ASUS ar GeForce 610M.
  Palaidu dažas spēles un citām tas mēģina darbināt iebūvēto Intel karti, ar ko tomēr nepietiek.
  Varbūt kāds var pateikt priekšā, kā iestatīt lai tiek defaultā izmantota GeForce?

 • andris konušs
  October 29, 2012, 18:58

  neteikšu kur bet veel divas dienas ir pieejams ASUS N56VZ-S4160D ar i7,full HD, un Nvidia gt650 pa zemaaku cenu nekaa šis modelis