Jau iepriekš esam apskatījuši tādas NAS sistēmas, kā piemēram, Synology DS213 un Qnap TS-469L, kas ļoti patīkami pārsteidz ar savu funkcionalitāti, darbojoties gan kā WEB vai e-pasta serveris, ļaujot straumēt video, kā arī piedāvājot virkni citu ļoti noderīgu funkciju. Šodien ir kārta Qnap HS-251 NAS jeb tīklam pievienotu disku iekārtas apskatam.

QNAP_HS-251-silent-nas

Qnap HS-251, kā norāda paši ražotāji, veidots speciāli dzīvojamai istabai, jeb izklaidei. Ierīce aprīkota ar HDMI izeju, kas ļauj to pieslēgt pie televizora vai projektora, tajā pašā laikā nodrošina arī DLNA savienojumu, lai būtu iespējams saturu straumēt arī uz citām ierīcēm. Vēl divi būtiski faktori, kas šo ierīci padara īpaši piemērotu dzīvojamai istabai ir Qnap HS-251 dizains, kā arī tas, ka iekārta nav aprīkota ar ventilatoriem, attiecīgi dramatiski samazināts trokšņu līmenis.

IMG_7514

Ierīce var lepoties ar divu kodolu Intel Celeron procesoru, kurš darbojas 2.41 gigaherca takts frekvencē, kā arī viena gigabaita DDR3 operatīvo atmiņu (pieejams arī modelis ar 4GB operatīvo atmiņu, kā arī ir iespēja nopirkt papildus DDR3 moduli, kas ļauj paplašināt kopējo atmiņas apjomu līdz 8 GB).  Gadžeta aizmugurē novietota barošanas pieslēgvieta, atiestatīšanas taustiņš, divas USB 2.0 pieslēgvietas, divas RJ45 Ethernet pieslēgvietas, Kensington lock, HDMI, divas USB 3.0 pieslēgvietas, kā arī ieslēgšanas taustiņš.

IMG_7517

Šī NAS iekārta ir aprīkojama ar diviem cietajiem diskiem, stiprinājums atbalsta kā 3.5, tā arī 2.5 collu izmērus. Maksimālā cieto disku kopējā ietilpība ir 8 terabaiti, jeb divi četru terabaitu diski. Jāņem vērā, ka reāli lietotājam pieejamā atmiņa būs atkarīga no izvēlētā RAID slēguma. Lai pievienotu cietos diskus, nepieciešams noņemt priekšējo paneli, kas piestiprināts ar magnētu palīdzību. Uzdevums ir viegls un neaizņems vairāk par piecām minūtēm. Qnap HS-251 vadībai tiek izmantots tīmekļa pārlūks. Lai sagatavotu ierīci darbam, tajā ievietotos cietos diskus būs nepieciešams formatēt, attiecīgi kopējais inicializēšanas laiks būs tieši atkarīgs no cieto disku tilpuma. Zemāk pievienoti ekrānšāviņi kā no iekārtas uzstādīšanas procesa, tā arī pārējā lietotāja interfeisa:

Manā gadījumā uzreiz bija pieejams jauns Qnap operētājsistēmas jauninājums, kuru arī uzreiz uzstādīju. Jauninājumu uzstādīšana prasīja mazāk par piecām minūtēm, procesa noslēgumā iekārtai bija nepieciešams restarts.

Qnap ierīcē pēc noklusījuma uzstādītas Photo Station, Music Station, Video Station, HybridDesk Station, Download Station, File Station, MyQNAPcloud, Qsync un Antivirus aplikācijas, taču pieejamas vēl virkne dažādu citu, noderīgu un populāru aplikāciju, kā piemēram Dropbox, Google Drive un virkne citu. Plašāku ieskatu pieejamo aplikāciju sarakstā varat gūt, aplūkojot zemāk pievienoto galeriju. Klikšķiniet uz attēliem, lai atvērtu tos lielākā izmērā!

Lai sīki un smalki aprakstītu visu Qnap piedāvāto funkcionalitāti, būtu jāsaraksta teju vai grāmata, tāpēc īsumā pastāsīsim par galvenajām šī modeļa iespējām un īpašībām.

Qnap iekļāvuši dažādus datu rezerves kopiju veidošanas risinājumus, iekļaujot Outlook e-pastu arhivēšanas, kā arī Apple Time Machine atbalstu. Tāpat pieejams atbalsts dažādu citu izstrādātāju risinājumiem, kā piemēram Acronis True Image, kā arī Symantec Backup Exec.

Lai baudītu saturu, pieslēdzot Qnap HS-251 pie televizora vai monitora, nepieciešams uzinstalēt HD Station aplikāciju paku, kurā arīdzan iekļautas XBMC, Google Chrome tīmekļa pārlūka, YouTube, Spotify un tīmekļa kameru servera aplikācijas. Lai kontrolētu Qnap HD Station, atrodoties pie TV, iespējams izmantot atsevišķi iegādājumu pulti, klaviatūru un peli vai mobilo aplikāciju. Testa laikā HD Station lietojām ar iPhone mobilo aplikāciju un jāatzīst ka bija ļoti ērti kontrolēt Qnap HS-251. HD Station lietotāja interfeiss gan darbojas nedaudz lēnāk kā varētu vēlēties, tomēr ne tik neērti, lai radītu nopietnus apgrūtinājumus tā lietošanai. HD Station, kā arī iPhone aplikācijas lietotāja interfeisa attēli pievienoti zemāk:

Tāpat iespējama video straumēšana, izmantojot DLNA un Apple AirPlay. Izmantojot DLNA, bez problēmām varējām straumēt 1080p video, kas uzņemts ar Canon EOS 600D kameru. Qnap HS-251 nodrošina arī reālā laika transkodēšanu.

Kā jau minēju, pieejama Dropbox aplikācija, kas ļauj izmantot vienu no populārākajiem mākoņdatošanas servisiem, taču tajā pašā laikā, izmantojot myQNAPcloud aplikāciju varam izveidot arī savu personisko mākoni.

IMG_7516

Interesanti, ka ierīce atbalsta arī virtualizāciju – varam uz tās izveidot virtuālās mašīnas, izmantojot Virtualization Station aplikāciju. Jāpiemin, ka Qnap ierīcei jābūt aprīkotai ar vismaz diviem gigabaitiem operatīvās atmiņas, lai tā spētu darbināt virtuālās mašīnas.

Papildus visam iepriekšminētājam Qnap HS-251 iespējams izmantot kā WEB serveri, uz tā izvietojot līdz pat 32 mājaslapām, FTP serveri, printeru serveri, VPN serveri, novērošanas kameru serveri (iespēja pieslēgt 2 IP kameras bez maksas, savukārt, kopumā ierīce atbalsta 24 IP kameru pieslēgumu) u.c. Sīkāks funkcionalitātes saraksts atrodams ražotāja mājaslapā.

IMG_7518

Jau iepriekš minējām Qremote mobilo ierīču aplikāciju, taču tā nebūt nav vienīgā, papildus tam Qnap piedāvā Qfile, Qmanager, Qmusic, Qget un Vmobile aplikācijas, kas ļauj ērti izmantot HS-251 sniegtās priekšrocības, izmantojot mobilās ierīces. Lielākā daļa aplikāciju pieejamas kā iOS, tā Android ierīcēm (Qget- tikai Android, Qfile – arī Windows phone).

Tā kā NAS iekārtas tiek darbinātas 24 stundas diennaktī, tad diezgan būtisks faktors piemērotākā produkta izvēlē būs arī energoefektivitāte. Kā norāda paši Qnap, tad HS-251 patērē mazāk enerģijas, salīdzinājumā ar citu ražotāju 2 cieto disku NAS sistēmām un, protams, ir nesalīdzināmi taupīgāks par parastu datoru.

Screen Shot 2014-09-02 at 19.11.41

Qnap HS-251 ir mežonīgi funkcionāls produkts. Lai arī tas veidots kā HTPC aizvietotājs, attiecīgi lietošanai mājās, tomēr ierīce lieliski noderēs arī mazos uzņēmumos. Pateicoties plašajam aplikāciju klāstam, kā arī pielāgošanas iespējam, šo ierīci iespējams izmantot dažādiem mērķiem. Patīkami, ka par spīti diezgan nopietnajām komponentēm, Qnap inženieri pamanījušies rast risinājumu, lai nebūtu nepieciešami ventilatori, attiecīgi vienīgo skaņu izdalīs cietie diski, savukārt, izvēlēties SSD diskus, šī būs pilnībā klusa ierīce.

Latvijas interneta veikalos Qnap HS-251 būs pieejams no septembra par cenu sākot no 480 (ierīce tiek pārdota bez cietajiem diskiem) eiro. Nav gluži tā zemākā cena, tomēr ņemot vērā plašo funkcionalitāti un pieticīgos izmērus, jāatzīst par adekvātu!

Saistītās tēmas: NASnas iekārtasqnap

Komentāri 13

Leave a Reply

 • asd
  September 13, 2014, 12:02

  Haha, boots testē uz OS X!

 • Ukars
  September 9, 2014, 14:49

  Principā pie šādas pašas funkcionalitātes var tikt par ievērojami lētāku ciparu. Protams, pašam viss jāatrod un jāsakomplektē. Īpaši izvirtušiem gadījumiem – raspberry pi + DLNA USB stick. Ar visiem diskiem un citiem pričendāļiem toč nesanāks vairāk par 150 EUR. Un energopatēriņš pie noslodzes nebūs vairāk par 10W. Protams, visi ieinteresēti pārdot preci, kas ir dārgāka, jo automātiski arī pelņa ir lielāka.

 • Trollis
  September 9, 2014, 14:24

  Nevar tomēr salīdzināt ar portatīvo. Šis ir dedicated aparāts.

 • Janks
  September 9, 2014, 10:49

  Arī parastajam portatīvajam,kas maksā ap 250 eirām,var ielikt 2 diskus un nekādu problēmu!Izņemam CD iekārtu, pasūtam e-bay pa kapeikām CD diskdzīna imitāciju,kurā ir ieskrūvejams hdd un viss notiek.Un varēs arī normāli sīdot torrentus un ne tikai, citādi šim qnap softam tas download manager ir galīgi tizls! Pieejama puse funkciju,kas ir pieejama parastam utorrent softam.

 • xxx
  September 8, 2014, 23:57

  Speeleem jaanjem konsole :D

 • Ivars
  September 8, 2014, 23:38

  Vienigais minuss – uz parasta htpc vares ari speles padzenat :)

 • Ph
  September 8, 2014, 22:40

  Pastāstiet, lūdzu, ar ko šis ir labāks par lētā gala portatīvo pa EUR 250. Ar normālu Win vai Linux, kas nu kuram iet pie sirds. Stravas patēriņš ir gandrīz tāds pats. Es kaut ko, acīm redzot, nesaprotu, kapēc par sūdīgu kompi (1 Gb operatīvā??) būtu jāmaksā EUR 500.

  • Indah
   October 15, 2014, 13:25

   It’s a joy to find somonee who can think like that

  • opa
   September 9, 2014, 16:17

   Ir labāks ar to, ka tāds tehnikas lietotājs kā es, ielikšu 2HDD un sākšu lietot tajā pašā dienā, viss darbosies, un es varēšu savu laiku tērēt dzerot vīnu, klausoties mūziku, skatoties filmas, nevis ņemoties ar portatīvā instalēšanu un vajadzīgā softa meklēšanu un konfigurēšanu

  • NAS
   September 8, 2014, 22:52

   Nu pirmkārt jau softs. Uz portatīvā varēsi ilgi ņemties, lai visu sakonfigurētu. Otrkārt, šeit vari ielikt divus cietos, raid utt. Tam visam pa virsu ērtāka vadība un pilnīgs klusums (nav ventilatoru)

 • NAS
  September 8, 2014, 17:15

  Jā, aparāts izskatās interesants. Cipars gan arī tāds veselīgs :)

  • Kazumi
   October 16, 2014, 16:33

   This wetibse makes things hella easy.

  • Avinashi
   October 14, 2014, 16:07

   to libertarian henry,please don’t aetirvdse your page in my blog.i never “sold my body” in such a cheap sense.open legs wide? sorry i have never done that.