Lielākā daļa viedtālruņu ir aprīkoti ar apaļiem pirkstu nospiedumu lasītājiem, izņemot Sony Xperia Z5 sēriju, kur tas ir iebūvēts viedtālruņa sānā. Ar savu jaunāko produktu Synaptics varētu radīt apvērsumu pirkstu nospiedumu lasīšanā viedtālruņos.

Bo2H0ozIAAAWRRF

Kompānija ziņo, ka ir sagatavojuši pirkstu nospiedumu lasītāju, kurš ir nieka 3.5 milimetrus plats, kas nozīmē, ka to varētu ietilpināt, piemēram ,skaļuma regulēšanas taustiņā. Papildus tam, šajā nospiedumu lasītāja iebūvēta drošības tehnoloģija, kas spēj noteikt vai atbloķēšanai tiek izmantots īsts pirksts. Jau iepriekš rakstīts, ka kāds drošības izpētes uzņēmums atklājis, ka Samsung Galaxy S5 iebūvēto pirkstu nospiedumu lasītāju, kurš, starp citu, arī ir Synaptics ražots, iespējams apmuļķot ar viltotie pirkstu nospiedumiem.

Jaunā pirkstu nospiedumu lasītāja masveida ražošana tiks uzsākta šī gada trešajā ceturksnī, attiecīgi pirmos viedtālruņus ar šo komponenti varam sagaidīt 2017. gadā.

Komentāri 2

Leave a Reply

 • hmm
  February 18, 2016, 15:40

  Nu, man liekas, ka šis drīzāk paliks prototips.

  Kāda jēga no tik šaura lasītāja, ja uzliekot pirkstu, tas nevarēs nolasīt visu vajadzīgo informāciju. Pirksts būs jāvelk pāri, kas ne vienmēr ir tik ātri un ērti kā vienkārši uzspiest pirkstu.

  Domāju, drīzāk nākotne būs ļoti augstas izšķirtspējas skārienekrānā, tas varēs nolaisīt pirkstu nospiedumus,vienkārši uzliekot roku uz ekrāna.

 • Oto
  February 18, 2016, 15:14

  Atpazīs īstu pirkstu no neīsta pēc siltuma? Tad jau atliks neīsto nospiedumu piespiest caur pirkstupie lasītāja un uzsils.