Nupat klientu rokās nodoti pirmie Latvijas uzņēmuma SIA „Airdog” izstrādātie bezpilota lidaparāti „AirDog”. „Ja līdz šim priecājāmies par saviem sasniegumiem finansējuma piesaistē un balvu kā labākajai inovācijai un robotam pasaules lielākajā tehnoloģiju un inovāciju izstādē „CES 2015” (Consumer Electronics Show) Lasvegasā (ASV), tad tagad varam teikt – mūsu lielākais sasniegums, kas stāv pāri visam, ir produkts, kas gatavs masveida ražošanai,” atzīst uzņēmuma dibinātājs un vadītājs Edgars Rozentāls.

AirDog_2

Ceļš divu gadu garumā, kas no idejas „AirDog” aizvedis līdz gatavam produktam, ir unikāls sasniegums. „Esam radījuši pilnīgi jaunu nišu, kurā nav analogu produktu,” norāda E.Rozentāls. Salīdzinot ar citiem lidojošajiem droniem, kas ir manuāli vadāmi, „AirDog” izstrādāts, lai tas varētu autonomi sekot sportistam, kurš var pats sevi filmēt. „Tā kā tirgū nav šādas kameras ar automātisku vadības sistēmu, mūsu klientiem nav arī priekšstata un ekspektāciju, kā tādai vajadzētu strādāt. Ļoti ceram, ka būsim uzminējuši viņu vajadzības un attaisnojuši cerības.”

Atsauksmes no pirmajiem produkta lietotājiem, kuri jau saņēmuši „AirDog” savā rīcībā, ir ļoti pozitīvas. „Lielākoties dzirdam uzslavas par vieglu un intuitīvu lietojamību, kā arī pārdomātu funkcionalitāti,” stāsta Edgars Rozentāls. „Lielāko pārsteigumu gan visiem mūsu klientiem rada savādā sajūta, kad viņiem seko šāds robots ar mākslīgo intelektu, kuru neviens nevada. „AirDog” unikalitāte ir tā, ka robots pats zina, kas viņam jādara, un klientiem ir ļoti ierobežotas manuālo funkciju iespējas.”

Kopējās investīcijas produkta izstrādē šobrīd sasniegušas aptuveni 3,5 miljonus eiro. Investīcijas piesaistītas gan pūļa finansēšanas vietnē „Kickstarter”, gan strādājot ar riska kapitālu.

Nākotnes plāni un izaicinājumi – komandas palielināšana

Uzņēmumam ir globāli attīstības plāni: „Mūsu primārais mērķa tirgus ir ASV, taču arī vairākās Eiropas valstīs mums ir ievērojams skaits klientu,” atzīst SIA „Airdog” vadītājs. „Tāpat noteikti strādāsim Austrālijas un Jaunzēlandes virzienā, kur arī ir ļoti populāri aktīvie sporta veidi.” Interesi par “AirDog” izrādījuši jau vairāk nekā 400 tirgotāji no 60 dažādām valstīm. Šobrīd ceļu pie klientiem uzsākusi pirmā saražotā „AirDog” partija, taču līdz gada beigām uzņēmums plāno piegādāt gan vairāk nekā 1100 produktus, kuri iegādāti iepriekšpārdošanā “Kickstarter”, gan tos, kuri pārdoti pēc šīs kampaņas.

AirDog

„Nākamajam darba cēlienam mums ir ļoti daudz izaicinājumu, jo esam pārgājuši no produkta izstrādes posma uz tā ieviešanu tirgū. Pirmkārt, strādāsim pie nākamā raunda investīciju piesaistē. Tāpat mums priekšā stāv milzīgs jauns darba lauks – mārketings un tirdzniecība, jo jānostiprina pozīcijas tirgū un jāiekaro „AirDog” vieta veikalu plauktos, kas nav viegls uzdevums,” atzīst E.Rozentāls. „Taču arī darbs pie produktu izstrādes neapstāsies – vēlamies nākotnē piedāvāt klientiem „AirDog” versiju II.”

Kā vienu no galvenajiem soļiem uzņēmuma attīstībā Edgars Rozentāls min „AirDog” komandas palielināšanu: „Šobrīd uzņēmumā strādājam 25 darbinieki, taču, lai veiksmīgi varētu attīstīties, komanda krietni jāpalielina, tāpēc aktīvi meklējam augsti kvalificētus programmētājus un inženierus, kā arī ražošanas procesa speciālistus, kurus aizrautu mūsu idejas un kuri būtu gatavi iesaistīties darbā ar „AirDog”. Mūsu komandas darbs nav tipiska programmētāju ikdiena pie datora – kopīgi testējam produktus, strādājam pie to pilnveidošanas dažādās pasaules valstīs. Piemēram, nesen bijām Alpos, kur veicām kārtējos produkta testus.”

Saistītās tēmas: airdog

Komentāri 11

Leave a Reply

 • janka
  October 28, 2015, 12:03

  tā ar nesapratu kas tur unikāls lielai daļai dronu ir follow me funkcija DJI voyager utt tur nekā astranomiska nav… pie sportista ir gps un drons seko gps koordinātām tur nekā ūber nav…. sen jau tādi droni ir.

 • smaragds
  October 20, 2015, 11:24

  Jebkursh, kas mazliet kko saprot no multikopteriem, zin, ka par taadu summu ir iespeejams nopirkt tikai un vieniigi labaakus produktus. Protams, ja esi paaraak stiliigs deeljotaajs un tev noteikti vajag filmeet sevi, tad ir jaapeerk AIRDOG :) Bet ja veelie uznjemt daudz maz lietojamu un skaistu video, tad ar airdog, kas brutaali seko GPS koordinaataam +kameras stabilizaacija ir veidota uz SimpleBGC 8 bitu vadiibu (ko neviena sapraatiiga buutne uz zemes vairs nelieto) un kjiinas motorinjus, kas vinjiem dega viens peec otra nost. Shaubos, vai ir atrasti kaartiigi piegaadaataaji.
  Bet taapat laiks raadiis un noliks visu pa vietaam, runaat var cik grib par to, bet iznaakums buus neatkariigi no komentaariem.

 • Johnie
  October 19, 2015, 17:02

  Un ka ar jauno IRIS no 3DR? Maksa 1000USD un ar daudz lielakam iespejam, labaku optiku utt.

  Tas pats DJI P3 jau nak ar Follow Me rezimu

  Principa jebkurss, kuram ir nedaudz zinasanu, var nopirkt PixHawk FC kontrolieri un uzbuvet tadu pats..:)

 • smaragds
  October 16, 2015, 12:06

  kaads Latvijas skype – produkts pateereetajam par 1600$ ar 1000$ marginu? Airdog, diemzheel, ir sliktaakais, ko nopirkt no multikopteriem..

  • sportists
   October 17, 2015, 13:25

   Vari nosaukt vēl kaut vienu ar līdzīgām funkcijām ??? To, ka foto/video fanātiem var atrast ko lētāku un arī piemērotāku, neapšaubu, bet lai darbotos automātiski – kaut kā neredzu. Un nedomāju, ka softs, kas to darbina, ir Windows cenā – tas ir krietni vērtīgāks.

   • EsPats
    October 17, 2015, 14:49

    Varbūt – Lily? ( https://www.lily.camera/ ) Kas ir 2x lētāks un jau nāk ar iebūvētu kameru. + Water resistance.
    Protams apsveicami, ka vietēji kaut ko dara, bet līdz Latvijas Skype, te diemžēl būs tālu..

    • Bum
     October 17, 2015, 15:07

     Lily?
     Kad Lily varēs nopirkt, iemetu acis mājaslapā, šie neko konkrētu nesaka, tik esot pārtraukuši pieņem pasūtījumus.
     Kad varēs apskatīties kaut vienu demo video? Viens reklāmaklips ar datorgrafiku ir atrodams, bet neviena reāla video.
     Iebūvēta kamera ir pluss?
     Iebūveta baterija arī ir pluss – pafilmēsi 20 minūtes, laidīsi uz nometni/auto/māju lādēt?
     LIDAR lilim ir?
     Es ar neesmu liels dronu specs, tomēr šobrīd neredzu nevienu tiešu konkurentu Airdog segmentā – aktīvo sportu filmēšana.

     • smaragds
      October 20, 2015, 11:18

      Ja jautaa vai LILY ir LIDAR, tad jautaajums ir, vai pats apzinies kas ir LIDAR..

      Tieshi kaa teici – neesi dronu specs..

  • Aha
   October 16, 2015, 16:25

   Kāpēc sliktākais?
   Kas slikts tajā, ka 1000$ margins?
   Tici man ar pareizu mārketingu ASV viņi tirgosies štābeļiem.
   Kā Tu domā, cik margins ir GoPro?

   • smaragds
    October 20, 2015, 11:14

    1k margins neder, jo Kjiina jau sen ir uzbuuveejusi pietiekami alternatiivas ar 100$ marginu

 • Aha
  October 16, 2015, 11:21

  Malači! Lai veicas un ceram, ka šis būs Latvijas Skype.