Aktuāls

Oracle: gatavība vispārējās datu aizsardzības regulas ieviešanai ir zema

IT sasniegumi, bizness

”Tele2” grupa izziņo jaunu IT stratēģiju, piesaistot partnerus

Sakaru pakalpojumi

Microsoft vienojas par sadarbību ar starptautisku riska kapitāla fondu

IT sasniegumi, bizness

“Tele2” 2017. gadā pārdevis rekordlielu telefonu skaitu

Sakaru pakalpojumi

LG un ”HERE Technologies” uzsāk sadarbību pašbraucošo automašīnu jomā

Auto, Moto

”Huawei Mate 10 Pro” atzīts par 2017. gada iemīļotāko viedtālruni

Tālruņi, mobilās ierīces

“Tele2” apvieno spēkus ar “Deutsche Telekom”

Sakaru pakalpojumi

Mūsdienās arvien biežāk nākas dzirdēt salikteņus, no kuriem viena vārda daļa ir “nano”, tādēļ nav jābrīnās, ka eksistē arī nanomāksla. Tagad, pateicoties 3D skeneru un printeru sniegtajām iespējām, izveidotas neticami maza izmēra statujas.

Izveidotas divas nanostatujas, viena no tām ir kādas sievietes statuja, bet otra ir Antonio Kanovas izveidotās statuja “Cupid and Psyche” maza izmēra kopija.

Abas statujas sākumā noskenētas ar 3D skeneri, iegūstot to digitālos attēlos, taču pēcāk šie attēli tās tika būtiski samazinātas un izprintētas ar 3D printeri. Tiesa, šoreiz, lai izveidotu nanoizmēra skulptūru, Karlsruē (Vācija) Tehnoloģiju institūta darbiniekiem nācās izmantot gaismjutīgu materiālu. Pēc tam tika izmantota multifotonu litogrāfija, lai izveidotu skulptūras sīkākās detaļas.

nanoart1

Tiek norādīts, ka cilvēka acs nav spējīga saskatīt šīs skulptūras un par to eksistenci ir iespējams pārliecināties tikai ar jaudīgu SEM (skenējošajiem elektronu mikroskopiem) palīdzību. Jāmin, ka augšējā attēlā statuja ir novietota uz adatas “acs” un cilvēka mata.

nanoart2

 

Saistītās tēmas: 3d printeriinteresanti

Izsaki savu viedokli