Aktuāls

Kas ir A1 kategorija un A2 kategorija, un kā tās atšķiras no A kategorijas vadītāja apliecības?

Auto, Moto

Kas ir akciju tirgus indeksu tirdzniecība?

Bizness

Ko gaidīt no azartspēļu tirgus nākotnē?

Datori, IT, bizness

Top 6 mobilie telefoni senioriem 2018. gadā

Tālruņi, mobilās ierīces

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Mūsdienās arvien biežāk nākas dzirdēt salikteņus, no kuriem viena vārda daļa ir “nano”, tādēļ nav jābrīnās, ka eksistē arī nanomāksla. Tagad, pateicoties 3D skeneru un printeru sniegtajām iespējām, izveidotas neticami maza izmēra statujas.

Izveidotas divas nanostatujas, viena no tām ir kādas sievietes statuja, bet otra ir Antonio Kanovas izveidotās statuja “Cupid and Psyche” maza izmēra kopija.

Abas statujas sākumā noskenētas ar 3D skeneri, iegūstot to digitālos attēlos, taču pēcāk šie attēli tās tika būtiski samazinātas un izprintētas ar 3D printeri. Tiesa, šoreiz, lai izveidotu nanoizmēra skulptūru, Karlsruē (Vācija) Tehnoloģiju institūta darbiniekiem nācās izmantot gaismjutīgu materiālu. Pēc tam tika izmantota multifotonu litogrāfija, lai izveidotu skulptūras sīkākās detaļas.

nanoart1

Tiek norādīts, ka cilvēka acs nav spējīga saskatīt šīs skulptūras un par to eksistenci ir iespējams pārliecināties tikai ar jaudīgu SEM (skenējošajiem elektronu mikroskopiem) palīdzību. Jāmin, ka augšējā attēlā statuja ir novietota uz adatas “acs” un cilvēka mata.

nanoart2

 

Saistītās tēmas: 3d printeriinteresanti

Izsaki savu viedokli