Iespējams, ka tuvākā vai tālākā nākotnē Apple plāno laist klajā ierīces ar lokaniem  displejiem. Uz to norāda kompānijas jaunākais patenta pieteikums, kas jau saņēmis apstiprinājumu.

Apple ir saņēmis patenta tiesības tehnoloģijai, kas ļautu nodrošināt lokanos un elastīgos skāriendisplejus ar jaunu informācijas ievadīšanas veidu. Patentā atrunāts, ka lokanie displeji sūtītu signālu brīžos, kad tie tiek locīti. Citiem vārdiem sakot, atsevišķas darbības, piemēram, ziņu sūtīšanu, būtu iespējams veikt ielokot, salokot vai kā citādi kustinot displeju.

Saņemtajā patentā ir atrunāts arī tas, kā nodrošināt displeja funkcionēšanu arī pēc tam, kad tas ir, piemēram, salocīts. Tāpat patentā ir pieminēts veids, kā savietot vairākus lokanos displejus un kā nodrošināt to vienotu darbību.

Atsevišķi avoti spekulē, ka šo tehnoloģiju būtu iespējams izmantot ne tikai viedtālruņos, bet arī digitālajās avīzēs, žurnālos un lielizmēra reklāmās.

lg-rollable-oled-display-flexible-rollable-970x0

Attēlā redzams viens no LG lokanajiem displejiem.

Saistītās tēmas: applepatents

Komentāri 3

Leave a Reply

 • khm
  October 8, 2014, 09:22

  Varbūt es nepareizi sapratu un nevis ideja kā tāda, bet tehnoloģiskais izpildījums, kādā veidā tas tiek realizēts un kuru izstrādājuši Apple speciālisti, ir patentēts. Kaut gan vienalga, tad sanāk, ka citi ražotāji, bez nodevu maksāšanas Apple, vairs nevarēs piemēram displejā ielikt sensorus, kas reģistrē displeja locījuma pakāpi, jo lūk, tur tajā stūrī vai pa vidu un vispār visā displejā novietotu sensoru stāvoklis ir patentēts?Smieklīgi.

  • asd
   October 9, 2014, 14:13

   Kā tu domā, kāpēc Apple ir tik ienesīgi?

 • khm
  October 8, 2014, 09:07

  Mjā, slimi tie Apple (un ne tikai) cilvēciņi, novēlu, kaut viņiem peļņa ietu mazumā… Labāk būtu koncentrējušies uz savu ražojuimu kvalitāti, nevis absurdiem patentiem.

  Kā vispār drīkst patentēt tik vienkāršas idejas, kas katram cilvēkam sadzīvē var ienākt un jau ir ienākušas prātā?

  Nebrīnīšos, ja drīz patentēs visus caurumus telefonā, kur ievērt aukliņā telefonu vai iebūvētu magnētu, lai ‘pielipinātu’ pie jebkādas dzelzs virsmas vai virtuālo klaviatūru, ko spīdināt uz galda virsmas, vai trīskrāsu lukturīti…. vārdu sakot, jekbkādas līdz stulbumam vienkāršas lietas.