Attīstītajās valstīs ātrās palīdzības mašīnai ir nepieciešamas aptuveni 10 minūtes, lai nokļūtu negadījuma vietā. Un, lai arī tas ir visai labs rādītājs, nereti mediķi ierodas par vēlu, lai glābtu cilvēka dzīvību.

Kāds Delftas Tehniskās universitātes (Nīderlande) students ir pievērsās šīs problēmas risināšanai un ir nācis klajā ar risinājumu – nelielu attālināti vadāmu lidaparātu, kas būtu apgādāts ar svarīgākajām pirmās palīdzības iekārtām. Tas ļautu pirmās palīdzības komplektam sasniegt cietušos krietni ātrāk, apejot gan satiksim, gan dažādus cilvēka un dabas radītus šķēršļus.

Amblance-Drone-3

Lidaparāts tiktu apgādāts ar gan ar zālēm, kas parasti atrodamas ātrās palīdzības automašīnās, gan ar tādām iekārtām kā defibrilatoru. Tāpat izstrādājums saņemtu kameru, lai ierīces operators varētu gūt priekšstatu par radušos situāciju, un mikrofonu, skaļruņus, lai varētu vadīt palīdzības sniedzēju.

Jāmin gan, ka bezpilota lidaparāta un tā aprīkojuma kontrole notiktu attālināti, bet atsevišķas darbības nāktos veikt parastiem cilvēkiem, kas atrodas turpat negadījuma vietā.

Idejas autors norāda, ka šāda veida lidaparāti varētu palielināt izdzīvojošo skaitu no 8 līdz pat 80 procentiem.

Saistītās tēmas: izgudrojumslidaparātsmedicīna

Komentāri 2

Leave a Reply

  • smaragds
    November 11, 2014, 10:43

    Nav jeegas no taa, ja nav cilveeks, kas apkalpo heli peec noseeshanaas, taapat arii autonomi noseesties nebuus viegli njemot veeraa, ka cilveeki buus rinkjii…

  • Pievieno savu komentāru
    November 10, 2014, 19:54

    Tāds aparāts arī medmāsiņu varētu aizlidināt, vismaz Latvijas medmāsiņu noteikti.