Aktuāls

Oracle: gatavība vispārējās datu aizsardzības regulas ieviešanai ir zema

IT sasniegumi, bizness

”Tele2” grupa izziņo jaunu IT stratēģiju, piesaistot partnerus

Sakaru pakalpojumi

Microsoft vienojas par sadarbību ar starptautisku riska kapitāla fondu

IT sasniegumi, bizness

“Tele2” 2017. gadā pārdevis rekordlielu telefonu skaitu

Sakaru pakalpojumi

LG un ”HERE Technologies” uzsāk sadarbību pašbraucošo automašīnu jomā

Auto, Moto

”Huawei Mate 10 Pro” atzīts par 2017. gada iemīļotāko viedtālruni

Tālruņi, mobilās ierīces

“Tele2” apvieno spēkus ar “Deutsche Telekom”

Sakaru pakalpojumi

Jau iepriekš esam vēstījuši, ka Google Chrome operētājsistēmas ierīces “audzē muskuļus” un lēnām sāk kļūt par draudu Windows operētājsistēmas darbinātajiem portatīvajiem datoriem. Šo tendenci apstiprina arī analītiķu kompānijas ABI Research darbinieki.

Lai arī bija nepieciešams laiks, kamēr Chromebook datori iekaroja vērā ņemamu popularitāti, tagad tirgus iekarošanas ātrums ir būtiski palielinājies, liecina kompānijas ABI Research sniegtā informācija.

Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, gada trešajā ceturksnī Chromebook datoru noiets ir palielinājies par 67 procentiem. Turklāt, ja šāda tendence turpināsies, analītiķi prognozē, ka gada beigās realizētais ierīču apjoms būs divreiz lielāks, ja salīdzina ar pagājušajā gadā pārdoto Chrome OS portatīvo datoru skaitu. Vienlaikus gan analītiķi velk paralēles ar netbook datoru klasi, kas īsā laikā iemantoja lielu popularitāti, taču tikpat ātri arī zaudēja to.

Lielākā daļa jeb 78 procenti no Chromebook datoriem ir pārdoti Ziemeļamerikā, savukārt pieprasījuma pieaugums pēc šīm ierīcēm citos tirgos – Āzijas Klusā okeāna piekrastes valstīs un Rietumeiropā – tiek gaidīts jau tuvāko gadu laikā. Abi pieminētie reģioni izceļas ar visai augstu biznesa klases ierīču īpatsvaru, kas sasniedz 75 procentus no pārdotajām vienībām.

Analītiķu dati liecina, ka populārākais Chromebook ierīču ražotājs ir Acer, tam seko Samsung, bet trešo vietu ieņem HP. Jāatzīmē, ka pieminētie trīs ražotāji ir piegādājuši 74 procentus no visiem Chromebook datoriem.

hp_chromebook_11

Saistītās tēmas: chromebook

Izsaki savu viedokli