Aktuāls

Apple ir oficiāli paziņojis kompānijas fiskālā gada ceturtā  ceturkšņa (kalendārā gada trešais ceturksnis) finanšu rezultātus un tie nes ļoti pozitīvas ziņas – kompānijas peļņa un vairāku modeļu noiets ir augstāks nekā prognozēja pat paši optimistiskākie analītiķi.

Apple fiskālā gada pēdējo ceturksni noslēdzis ar 42,1 miljardu ASV dolāru peļņu, savukārt ceturkšņa tīrā peļņa sasniedz 8,5 miljardus dolāru, kas ir par 13 procentiem vairāk, ja salīdzina ar peļņu, kas tika gūta attiecīgajā laika periodā pirms gada.

Apple pārdevis 39,2 miljonus viedtālruņu, turklāt lauvas tiesu no šī sastāda jaunākie iPhone modeļi, kas pārdošanā nonāca tikai 10 dienas pirms ceturkšņa beigām un bija pieejami tikai dažos pasaules reģionos. Jāatzīmē, ka attiecīgajā laika posmā pirms gada tika realizēti 33,8 miljoni viedtālruņu.

2014-10-2021-58-23-531x551

Arī kompānijas datoru divīzija ir pabeigusi fiskālā gada ceturto ceturksni ar negaidīti labiem rezultātiem, realizējot 5,52 miljonus datoru un nopelnot 6,6 miljardus ASV dolāru. Šādi kompānijai uzdevies uzstādīt jaunu rekordu attiecībā uz Mac datoru realizāciju un pārspēt analītiķu prognozes par 0,6 miljoniem vienību.

Tiesa, atsevišķi ieraksti kompānijas finanšu atskaitē nav pozitīvi. Viens no “kauna traipiem” ir iPad planšetdatori, kas realizēti 12,3 miljonos vienību. Tas ir par 0,8 miljoniem mazāk nekā tika prognozēts un par 1,8 miljoniem mazāk nekā tika realizēts attiecīgajā laika periodā pirms gada.

Arī mūzikas atskaņotāja iPod realizācijas apjomi ir visai zemā līmenī, sasniedzot vien 2,6 miljonus pārdotu ierīču. Tas ir par 10 procentiem mazāk nekā iepriekšējā ceturksnī un par ceturtdaļu mazāk nekā attiecīgajā laika periodā pirms gada. Turklāt šogad iPod noieta apjoms ir sasniedzis 10 gadu zemāko līmeni.

apple-money-logo

Saistītās tēmas: applefinanšu rezultātiipadiphone

Izsaki savu viedokli