Jau iepriekš vēstījām, ka kompānija (GT Advanced), kas piegādā Apple ierīcēm nepieciešamās safīra detaļas, ir pieteikusi bankrotu.  Avoti vēsta, ka darījums, kas pirms aptuveni gada tika noslēgts ar Apple, ir galvenais iemesls kompānijas nespējai pildīt finansiālās saistības.

GT Advanced nespēja turēties pie nospraustajiem termiņiem, ir iemesls, kādēļ Apple nācās atteikties no plāniem apgādāt iPhone viedtālruņus ar safīra displeja pārklājumiem. Tā rezultātā Apple apturēja plānoto maksājumu 140 miljonu dolāru vērtībā, kas savukārt negatīvi ietekmēja GT Advanced maksātspēju.

Abu kompāniju jaunākā vienošanās paredz, ka GT Advanced slēgs kompānijas rūpnīcas četros ASV štatos, pārdos ražošanas iekārtas un centīsies atmaksāt aptuveni 440 miljonus ASV dolāru, ko Apple piešķīra uzņēmumam, lai tas varētu veiksmīgi pildīt sākotnējo vienošanos. Tā visa rezultātā darbu zaudēs aptuveni 650 darbinieki

Apple pārstāvja paziņojumus vēsta, ka kompānija ir ieguldījusi lielas pūles šajā ambiciozajā safīra detaļu ražošanas tehnoloģijā, bet kompānija GT Advanced nav spējusi nodrošināt ražošanas uzsākšanu. Vienlaikus Apple pauda vēlmi turēties pie nospraustajiem mērķiem un palīdzēt tiem rūpnīcu darbiniekiem, kas zaudēs darbu GT Advanced bankrota dēļ.

Pagaidām gan nav zināms kā GT Advanced bankrots varētu ietekmēt Apple ierīču ražošanas apjomus un plānus jau nākamā gada sākumā laist pārdošanā kompānijas pirmo viedpulksteni – Watch.

iphone 5s safira poga

Saistītās tēmas: applebizness

Komentāri 6

Leave a Reply

 • M
  October 27, 2014, 21:45

  Nu jā, viss kā parasti – tikko kaut kas, tā jāapliek Apple.
  Lai nu, kā arī nebūtu Apple nav vainīgs, ka piegādātājs, nav spējīgs izpildīt līguma nosacījumus un saražot detaļas. Par līguma nepildīšanu Apple bija visas tiesības to lauzt.
  Un šaubos vai godājamajiem komentētājiem ir jebkāds info par to kā Apple taisās vai netāisās palīdzēt bankrotējušās firmas darbiniekiem, pret kuriem viņiem nav nekāda pienākuma. Tā kā labāk būtu paklusējuši.

  @q – un cik tādi Kyocera Brigadier ir pārdoti? Kādi ir viņa un kādi ir iPhone ražošanas apjomi?

  • pi9unh87gf6d
   October 28, 2014, 00:42

   Oi, oi, oi aizskāra kādam reliģiju. Ziņas ir ziņas – nepatīk nelasi.

   “Nevienam” nav arī skaidrs kā tika noslēgts līgums un kādi bija tie nosacījumi vai cik godīgi tie bija. Bet ko lai dara – tā ir, ka sapinas ar augstprātīgiem žuļikiem.

 • q
  October 27, 2014, 13:56

  rēcīgi ka tāds safīra stikls ir Kyocera Brigadier, bet ne ēbreju naudas peļņas mašīnai. Pēc šitā man vairs neliekas Kyocera kopieris ofisā kā no brand, bet pat normāli lietojams.

 • Janis
  October 27, 2014, 08:53

  Diez kā šie plāno palīdzēt darbiniekiem – piešķirs 10$ atlaidi jaunam iphone?

  • Māris
   October 27, 2014, 09:10

   10$ atlaidi iTunes store, mūzikas iegādei

   • siugbfdsikgb
    October 28, 2014, 00:36

    Un bezmaksas U2 jaunāko albumu :D