Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Tehnoloģiju gigants Intel ir nonācis visai interesantā situācijā – lai arī kompānijai brīvo līdzekļu netrūkst, dotajā brīdī galvenais peļņas avots balstās uz segmentu, kurā nebūt nav tā straujākā izaugsme vai izteikts potenciāls nākotnē. Tādēļ ir interesanti, kur kompānijā iegulda savu naudu, lai jau tuvāko gadu laikā nezaudētu spožumu.

Vakar Intel gadskārtējajā konferencē atklāja, ka šā gada laikā Intel Capital investīcijas varētu sasniegt 355 miljonus ASV dolāru, bet kopš 1991. gada uzņēmums investējis vairāk nekā 11 miljardus dolāru.

Jaunākās investīcijas atklāj, ka Intel koncentrējas uz uzvelkamām ierīcēm, virtuālās realitātes komplektu izstrādātājiem, bezpilota lidaparātiem, audio un video kompānijām un, protams, jau tradicionālajiem čipiem, kas paredzēti mobilajām ierīcēm.

Intel investīcijas tiek ieguldītas gan dažādos start-up tipa uzņēmumos, gan jau pieredzējušu uzņēmumu daudzsološās idejās. Tāpat uzņēmums investē naudu gan pusaudžu idejās, kā piemērs jāmin 13 gadīgā Šubhama Banerjē izstrādātais zemu izmaksu Braila raksta printeris, gan pašas kompānijas attīstībā.

Kā vēl viens interesants produkts, kurā Intel investējis naudu ir Glyph austiņas, kas vienlaikus spēj darboties kā virtuālās realitātes brilles. Tikmēr finansiālu atbalstu saņēmusi kompānija, kas izstrādā bezpilota lidaparātus, kuru uzdevums ir informācijas un attēlu iegūšana par apkārtni. Tāpat jāmin Intel investīcijas kompānijā EyeSmart, kas izstrādā tīklenes skenēšanas un atpazīšanas tehnoloģijas.

Kopumā jāsecina, ka Intel investē līdzekļus visdažādākajos uzņēmumos, projektos un idejās, taču tiem visiem ir potenciāls nākotnē kļūt par nozīmīgiem projektiem.

Intel_395

Saistītās tēmas: biznessintelinvestē

Izsaki savu viedokli