Aktuāls

Oracle: gatavība vispārējās datu aizsardzības regulas ieviešanai ir zema

IT sasniegumi, bizness

”Tele2” grupa izziņo jaunu IT stratēģiju, piesaistot partnerus

Sakaru pakalpojumi

Microsoft vienojas par sadarbību ar starptautisku riska kapitāla fondu

IT sasniegumi, bizness

“Tele2” 2017. gadā pārdevis rekordlielu telefonu skaitu

Sakaru pakalpojumi

LG un ”HERE Technologies” uzsāk sadarbību pašbraucošo automašīnu jomā

Auto, Moto

”Huawei Mate 10 Pro” atzīts par 2017. gada iemīļotāko viedtālruni

Tālruņi, mobilās ierīces

“Tele2” apvieno spēkus ar “Deutsche Telekom”

Sakaru pakalpojumi

HTC ir publicējis trešā ceturkšņa finanšu rezultātus, un, lai arī tie norāda uz viedtālruņu noieta samazināšanos, kompānija vēl aizvien ir spējīga gūt peļņu vairāku miljonu ASV dolāru apmērā, bet kopējie ienākumi turas virs viena miljarda dolāru atzīmes. 

Kompānijas finanšu gada trešajā ceturksnī tika iekasēti 1,38 miljardi ASV dolāru, bet no tiem tīrā peļņa sastādīja aptuveni 21 miljonu ASV dolāru. Salīdzinājumam jāmin, ka otrajā ceturksnī kompānija iekasēja 2,15 miljardus dolāru, bet tīrā peļņa sastādīja 75,5 miljonus dolāru.

Iemesls šādam ienākumu un pelņas kritumam ir visai vienkāršs – viedtālruņu realizācijas apjomu būtiska samazināšanās. Salīdzinot ar attiecīgo mēnesi pirms gada, jūlijā tika realizēts par 33 procentiem viedtālruņu mazāk, augustā par 10 procentiem vairāk, savukārt septembrī noiets atkal samazinājās – šoreiz par nepilniem 8 procentiem. Analītiķi pie sliktajiem noieta rādītājiem septembrī vaino iPhone 6 un iPhone 6 Plus viedtālruņu debiju un nonākšanu tirgū.

Kompānija neprecizē konkrētus viedtālruņu noieta rādītājus, taču domājams, ka neviens no trešajā ceturksnī prezentētajiem tālruņiem (Butterfly 2, Desire 610, Desire 510, One M8 for Windows) nav spējis izrādīt cienīgu pretestību jaunajiem iPhone tālruņiem un citu kompāniju flagmaņiem.

Tiesa, kompānijas nākotnes aina krāsojas visai cerīgās krāsās. Sagaidāms, ka jau šodien HTC prezentēs kameru, kas konkurēs ar GoPro izstrādājumiem, bet līdztekus tai debiju, iespējams, piedzīvos arī HTC One (M8) Eye viedtālrunis. Savukārt dažas nedēļās vēlāk tiek gaidīta premium klases planšetdatora debija, uz kura bāzes tiks veidots arī Nexus 9 planšetdators.

HTC_One_M8_Windows_Phone-578-80

Saistītās tēmas: finanšu rezultātihtc

Izsaki savu viedokli