Samsung ir publicējis šā gada trešā ceturkšņa finanšu atskaiti. Diemžēl, tā nenes pozitīvas ziņas. Teju vai visas kompānijas divīzijas piedzīvo ienākumu un peļņas samazināšanos.

Samsung šā gada trešajā ceturksnī iekasēja 44,7 miljardus ASV dolāru, kas ir krietni mazāk nekā pirms gada nopelnītie 56 miljardi dolāru. Rezultātā šā gada trešajā ceturksnī kompānija piedzīvojusi zemāko peļņu pēdējo trīs gadu laikā.

Apskatot katru divīziju atsevišķi, nākas secināt, ka kompānijas mobilo ierīču bizness, kas pēdējos gados ir bijis visienesīgākais, piedzīvojis pārdošanas apjomu kritumu par 15 procentiem. Savukārt ražošanas peļņa samazinājusies teju četras reizes, ja salīdzina ar attiecīgo laika periodu pirms gada.

Kā iemesls šādai parādībai jāmin fakts, ka lielāko noieta daļu sastāda budžeta un vidējās klases viedierīces. Tikmēr Galaxy S5 “slavas laiks” ir aizgājis, bet Galaxy Note 4 – vēl tā īsti nav pienācis. Rezultātā novērojams iespaidīgs kritums vidējā ierīču cenā.

Jāmin gan, ka visai labi kompānijai veicies planšetdatoru tirgū, kur kompānijas produktu noiets ir audzis. Šāda tendence novērojama, pateicoties Galaxy Tab S sērijas planšetdatoriem.

Samsung gan cer, ka viedierīču noiets gada ceturtajā ceturksnī (Ziemassvētku sezona) būtiski augs. Tiesa, pagājušajā gadā tas tā nenotika.

Ne pārāk veiksmīgs ceturksnis bijis arī Samsung TV biznesam. Šīs divīzijas peļņa ir tuvu nulles atzīmei, pateicoties produktu vidējās cenas kritumam un displeja paneļu cenu kāpumam. Kompānija norāda, ka pieaug UHD izšķirtspējas un ieliekto televizoru noiets, taču ne pietiekami, lai varētu kompensēt izdevumu palielināšanos.

Uz pārējo divīziju fona izceļas Samsung pusvadītāju bizness, kas vienīgais no visiem ir spējis palielināt noietu un peļņu. To palīdzējis izdarīt augstais pieprasījums pēc DRAM un NAND tipa atmiņām. Rezultātā tieši pusvadītāju bizness dotajā brīdī ir visienesīgākais no visiem.

samsung logo

Saistītās tēmas: finanšu rezultātisamsung

Komentāri 9

Leave a Reply

 • smaragds
  November 2, 2014, 14:22

  Ko noziimee “iekaseetie” miljardi pret “nopelniitajiem”?
  Apgroziijums pret peljnu?

  Ja tulko rakstu no anglju valodas, tad vajag mazliet arii pacensties. Google translate visi zin un arii palabot teikumus maaka,
  bet sapraatiigu un informatiivu rakstu jau ir gruuti uzrakstiit.

 • DF
  November 2, 2014, 12:58

  IPhone sūds cry cry cry

 • e=d
  October 31, 2014, 16:05

  samsung ir kaut kāda militāra struktūra, ja ir runa par divīzijām?

 • Es
  October 31, 2014, 14:34

  Visa vaina ir tajā ka lietotājiem ir jāgaida uz andrīša apdeitu.
  HTC uzkāpa uz šī grābekļa knapi atguvās, tagad Samsungs to dara.

  • Artanis
   October 31, 2014, 18:15

   Vot izstāsri man, nafigam tev tas apdeits ir vajadzīgs? Tici man – 99% telefonu lietotāju dziļi pie vienas vietas, kas vispār uz tās trubas griežas, kamēr var piezvanīt un internetā ieiet!

   • rin
    October 31, 2014, 23:44

    Jā, un xda dev sēž tikai 1% no telefonu lietotājiem un cyanogenmod tad arī lieto tikai kāda daļa no tā 1%. Jā, protams. XDA cilvēki pat custom rom updates nevar sagaidīt, kur nu vēl tālāk runāt.

    • Artanis
     November 2, 2014, 02:01

     Es varu likt galvu ķīlā, ka pat 0.1% lietotāju neizmanto nekādus custom rom vai citu drazu. Drīzāk no katriem pāris tūkstošiem pārdoto iekārtu (tālruņu, media pleijeru, kameru, utt.) varbūt viens. Es varu galvot, ka HTC pārdošanas apjomiem nav NEKĀDAS saistības ar softa versijām!

     • jēkabs
      November 3, 2014, 00:13

      Tu neesi gadījumā kaut kur galvu saspiedis, Artani? :)
      Un sakot “draza” tu domāji originālo mēslu kas iet komplektā ar ierīci, vai ne?
      Man klasē no 19 cilvēkiem 7 no tiem ir cyanogenmod, 3 cilvēki telefonus neizmanto un pārējie bļaustās ka visi viņu htc un samsungi bremzē un apriebušies līdz vēmienam.
      Izdari secinājumus.

   • Es
    October 31, 2014, 18:59

    Vienkārši paskaties vēsturē, HTC domāja tieši tāpat kā tu.