Latvija vienīgā no Baltijas iekļuvusi to 10 valstu topā, kas iedzīvotājiem nodrošina labāko fiksēto platjoslas internetu ar ātrumu virs 25 megabitiem sekundē (Mbit/sek). Latvijas piedāvājums pasaulē ieņem ceturto, bet Eiropā trešo vietu, noskaidrots starptautiskās interneta tehnoloģiju kompānijas “Akamai Technologies” jaunākajā ceturkšņa ziņojumā.

Lattelecom optiskais internets ar ātrumu līdz 1 Gbit/sek pieejams 480 tūkstošiem klientu, savukārt modernizētais vara kabeļu tīkls ar ātrumu līdz 60 Mbit/sek jau tuvākajā laikā būs pieejams 180 tūkstošiem klientu. Būtiskas investīcijas valsts nozīmes infrastruktūras attīstībā ļauj nodrošināt internetu ar ātrumu virs 25 Mbit/sek vairāk nekā pusei Latvijas mājsaimniecību. Plašais pārklājums ir viens no faktoriem, kas ļāvis būt līdzās tādām lielvalstīm kā Zviedrija, Norvēģija un Dienvidkoreja, bet aiz sevis atstāt Honkongu, Šveici, Japānu, kā arī Nīderlandi.

„Nešaubīgi varam teikt, ka kopumā Latvijai ir ne vien Baltijā, bet arī Eiropā labākā interneta infrastruktūra. Tāpēc būtiski, lai uzņēmumi un valsts institūcijas aktīvāk izmantotu ātrā interneta priekšrocības. Lielāka dinamika vajadzīga informācijas un komunikāciju tehnoloģiju risinājumu lietošanā, lai attīstītu mūsdienīgus e-pakalpojumus, optimizētu izmaksas un radītu jaunu pievienoto vērtību,“ skaidro Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Lattelecom ir vadošais pakalpojumu sniedzējs Latvijā, kas piedāvā integrētus elektronisko sakaru un IT pakalpojumus, sniedz telekomunikāciju, tīklu projektēšanas un izbūves pakalpojumus. Lattelecom nodrošina arī datu pārraides un IT infrastruktūras risinājumus, interneta un kontaktu centra pakalpojumus, kā arī biznesa procesu ārpakalpojumus. Lattelecom grupu veido seši uzņēmumi: Lattelecom, Lattelecom Technology, Lattelecom BPO, Citrus Solutions, Baltijas Datoru Akadēmija un Media 360.

Akamai pētījums veikts, lai noskaidrotu interneta pieslēgšanās ātrumu, platjoslas interneta kvalitāti, kā arī kopējās nozares tendences starp tehnoloģiju ziņā attīstītākajām pasaules valstīm.

Pētījums pieejams šeit: https://www.stateoftheinternet.com/resources-connectivity-2015-q3-state-of-the-internet-report.html

Komentāri 5

Leave a Reply

 • asd
  January 2, 2016, 20:15

  Īstenība tad nu gan sasniegums.
  Izvelk caur latviju vienu optisko drāti un vsjo vai pietiek jau ar Rīgu jo 50% dzīvo Rīgā.
  kā nekā LV 2milj iedzīvotāju. un tur arī ir tas lielais sasniegums.

 • kā tad!
  January 1, 2016, 13:59

  Atraduši ar ko lielīties! Protams, ka uz 10 kompjiem sanāk visātrākais internets. Ja būtu jānodrošina pieslēgums 20 miljoniem, tad latvijā interneta ātrums būtu ne vairāk kā 1Mbps. :D

 • siers
  December 29, 2015, 12:30

  dzīvoju pierīgas pilsētas centrā , apakšstacija ir 1-1.3 km attālumā un max kas ir redzēts 9.4 mbps :(

  • pele
   December 30, 2015, 13:03

   Visdrīzāk vaina ir tava i-neta plānā nevis provaidera infrostruktūrā

   • siers
    December 30, 2015, 19:31

    nop , ltc nepiecāvā neko jau n-tos gadus un pēc tās modernizācijas labāk nepalika , pat teiktu ka sliktāk.