Katru darba dienu uzstādot vidēji vienu jaunu 4G bāzes staciju, Latvijas Mobilais Telefons (LMT) pērn divkārt paplašinājis 4G datu pārraide tīklu un kopējais LMT 4G bāzes staciju skaits ir jau 639. Tagad ātrgaitas mobilais internets telefonā, datorā vai planšetē ir pieejams jau 77% Latvijas iedzīvotāju. Kopš uzņēmuma dibināšanas LMT tīkla attīstībā investējis jau 493 miljonus eiro, izveidojot vienu no modernākajiem tīkliem Eiropā.

LMT prezidents Juris Binde: ”Attīstoties ātrgaitas 4G tīklam, mobilais internets arvien vairāk ienāk mūsu ikdienā. LMT internetu datorā mājās izmanto tik daudz mājsaimniecību, ka esam kļuvuši jau par otru lielāko interneta pakalpojumu sniedzēju Latvijā, izkonkurējot vairākus fiksētā interneta pakalpojumu sniedzējus. Līdz ar ATVĒRTAIS līguma ieviešanu, esam strauji palielinājuši realizēto iekārtu skaitu, un tagad jau vairāk nekā pusei LMT pēcapmaksas klientu ir viedtālrunis. Savukārt līdz ar Neatkarības ieviešanu, kas ļauj internetu telefonā izmantot bez apjoma ierobežojuma, esam mainījuši lietotāju paradumus. Tagad arvien vairāk cilvēkiem mobilais internets ir ikdienas nevis ārkārtas lietošanai. Līdz ar to 4G tīkls paver arī plašas iespējas digitālā satura izstrādātājiem, ko apliecina pēdējā laikā novērojamais Latvijā izstrādāto mobilo lietotņu skaita pieaugums. Kopumā droši varam teikt, ka Latvija ir labākā valsts pasaulē, kurā būt par mobilo sakaru klientu. Mēs spējam strādāt tik efektīvi, ka varam nodrošināt iedzīvotājiem vienu no kvalitatīvākajiem tīkliem un reizē arī vienas no zemākajām cenām Eiropā.”

LMT tīkla attīstībā pērn investējis divkārt vairāk nekā konkurenti kopā. Tādā pašā apjomā LMT turpinās investēt arī šogad, lai 4G būtu pieejams visā Latvijas teritorijā. LMT ir vienīgais operators Latvijā, kas ieviesis arī 4G+. Tas ļauj klientiem divkārtīgi palielināt LMT 4G jau tā lielo interneta ātrumu. LMT 4G tīklu izmanto jau 142 tūkstoši lietotāju, un kopējais datu apjoms 4G tīklā audzis 6,5 reizes.

Vislielākais modernizēto 4G staciju skaits šobrīd uzstādīts Daugavpils novadā (15), Jelgavas novadā (14) un Tukuma novadā (12). Savukārt, no pilsētām visvairāk LMT 4G bāzes staciju uzstādītas galvaspilsētā Rīgā (181), Jūrmalā (17), Liepājā (15) un Daugavpilī (14).

Aktuālā informācija par 4G tīkla pārklājumu pieejama LMT mājas lapā http://www.lmt.lv/lv/lmt-parklajums

LMT_4G_karte

Komentāri 29

Leave a Reply

 • Sattelīts
  February 16, 2015, 18:29

  Kad beidzot LMT ieviesīs 5 G?

 • Ezelitis
  February 15, 2015, 22:00

  Pierīgā 4G no trešā stāva ar antenu knapi 10Mb/s var izspiest, pilna zona un nestabils. 3G vispār lapas nelādējas, parasti ir noildze. Vietējais provaideris pa 7 Euro mēnesī piedāvā stabilus 10Mb/s pieslēgumu. Bitei pilna zona, 10Mb/s stabili uz 3G. Autobusā braucot uz Rīgu, Bite vēl nav pievīlusi, nevienā momentā nav interneta pārrāvuma, pat ja izmantoju TeamViewer lai strādātu attālināti kustībā. :D

 • Tas pats Jānis
  February 15, 2015, 15:09

  4g ir pats kaprīzākais datu pārraides veids. Jelgavā, piemēram, notestējot visus 3 operatorus (un tikai LMT par to noplēsa 8 eur) nekādas starpības starp hspa+ un 4g nemanīju. Kā parasti, pliks marketings. Kauns, tovarišči!

 • skudra
  February 15, 2015, 03:42

  Smiltenes pusē 4g aptuveni pāris km no torņa ~ 4mbps.

 • Frants
  February 13, 2015, 22:40

  Pat Valmierā tas “4G”ir mēsls , ko var sevi slavināt !

 • URLbinators
  February 13, 2015, 13:42

  Neieredzu to dirséju kantori.

 • Uldzha
  February 13, 2015, 11:32

  Čīkstētāji… Loģiski ka aiz mūra sienām ar puļķi laptopā neko labu nevar gribēt… ja grib mājās normāli Mobilo internetu lietot, tad vienīgais prātīgais risinājums ir likt 3G rūteri ar āra antenu uz jumta (vai vismaz aiz loga). man arī pie radiem laukos ne ar telefonu ne ar USB modemu no 3G tīkla nav ne smakas… uzstādīju iepriekš minēto variantu – un lietoju stabilu 3G tīklu (Rūteris uzrāda pilnu 3G zonu)!

 • google
  February 12, 2015, 21:17

  bl būtu kau 2g laukos uzlikuši … a to zonas nav. Pēc kartes jau viss smuki .

 • dev
  February 12, 2015, 20:35

  Tak kad vienreiz pienaaks tas briidis kad varinji lmt beigs tirst? Man un ne man vieniigajam peec vinju kartes jaabuut vismaz 3g bet reaali pat 2g pat reizeem nav. Var au tirst, bet ne shitaa.

  • Vau
   February 18, 2015, 14:46

   Izej no meža tad būs, vai arī ierīko antenu!