Aktuāls

Kas ir A1 kategorija un A2 kategorija, un kā tās atšķiras no A kategorijas vadītāja apliecības?

Auto, Moto

Kas ir akciju tirgus indeksu tirdzniecība?

Bizness

Ko gaidīt no azartspēļu tirgus nākotnē?

Datori, IT, bizness

Top 6 mobilie telefoni senioriem 2018. gadā

Tālruņi, mobilās ierīces

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pēdējā laikā arvien vairāk kreatīvu ideju izstrādā gados jauni cilvēki ar padziļinātu interesi zinātnē. Šoreiz grupa jauniešu strādā pie veida kā pārvērst moskītus par lidojošām vakcīnām.

Viņi ir dibinājuši kompāniju Provita Pharmaceuticals un ideja jau ir prezentēta ASV Zāļu pārvaldē, kā arī Bila un Melindas Geitsu fondam. Uzņēmuma direktors Džošua Meiers, kuram ir tikai sešpadsmit gadi, ievērību izpelnījās jau 2012. gadā Google zinātnes izstādē. Vēlāk viņš atrada domubiedrus un izstrādāja biznesa plānu, lai viņu veiktie pētījumi iegūtu finansiālu atbalstu. Dotajā brīdī līdzekļus idejas īstenošanai jauniešu grupai sniedz kāda akadēmija.

1681305-inline-dsc01999

Viņu pirmais mērķis ir izveidot lidojošas šļirces, ko iespējams paveikt ar bioinženērijas palīdzību. Citiem vārdiem sakot, projekta mērķis ir panākt, lai moskīti vīrusu vietā izplatītu vakcīnas. Ja iecerētais patiešām izdotos, tad tas būtu labs veids, kā samazināt saslimšanu attīstības valstīs.

Šis gan nav komandas pirmais centies medicīnas lauciņā. Iepriekš viņi strādāja pie projekta Coagula, kas palīdz cilvēkiem ar hemofiliju un von Willebrand slimību. Projekta rezultātā pacientiem varēja samazināt nepieciešamo zāļu daudzumu un tika samazināts infekcijas risks.

Saistītās tēmas: medicīna

Izsaki savu viedokli