Aktuāls

Oracle: gatavība vispārējās datu aizsardzības regulas ieviešanai ir zema

IT sasniegumi, bizness

”Tele2” grupa izziņo jaunu IT stratēģiju, piesaistot partnerus

Sakaru pakalpojumi

Microsoft vienojas par sadarbību ar starptautisku riska kapitāla fondu

IT sasniegumi, bizness

“Tele2” 2017. gadā pārdevis rekordlielu telefonu skaitu

Sakaru pakalpojumi

LG un ”HERE Technologies” uzsāk sadarbību pašbraucošo automašīnu jomā

Auto, Moto

”Huawei Mate 10 Pro” atzīts par 2017. gada iemīļotāko viedtālruni

Tālruņi, mobilās ierīces

“Tele2” apvieno spēkus ar “Deutsche Telekom”

Sakaru pakalpojumi

Nesen veikts pētījums atklāj jaunu informāciju par tālruņu lietošanas paradumiem un mobilo telefonu ietekmi uz ļaundabīgo audzēju veidošanos.

Publikācijā, kura autori ir Henry Ford Hospital zinātnieki, ir minēts, ka lielākai daļai cilvēku, kas savu tālruņa aparātu parasti tur pie kreisās auss, dominējošā ir labā smadzeņu puslode. Līdzīgs princips darbojas cilvēkiem, kas telefonu vairumā gadījumu tur pie labās auss.

Taču mobilo telefona ietekme parādās brīdī, kad dominējošā auss nesakrīt ar dominējošo roku. Tad pārsvars ir dzirdes orgāna pusē.

Protams, tagad var uzdot jautājumu, kam tad īsti šāda informācija vajadzīga. Taču minētie fakti būtiski noder smadzeņu tālākā izpētē. Piemēram, iegūtie dati ļauj secināt, ka mobilie telefoni nav galvenais ļaundabīgo audzēju izraisītāji galvas un kakla rajonā. Tas izriet no fakta, ka audzēju atrašanās vieta labajā vai kreisajā puslodē nav saistīta ar tālruņa turēšanu pie labās vai kreisās auss.

Pētījuma tika arī ņemts vērā laiks, ko cilvēki pavada, runājot pa telefonu. Kopumā rezultāti norāda, ka 70 procenti no labročiem tur telefonu pie labās auss, kamēr 25 – pie kreisās. Savukārt kreiļi 72 procentos gadījumu izmanto biežāk kreisās auss funkciju, kamēr vien 23 procenti – labās. Atlikušie respondenti telefonsarunās izmanto abas ausis vienlīdz bieži.

Mobile-phone-radiation

Saistītās tēmas: atklājumsmedicīnaviedtālruņi

Izsaki savu viedokli