Aktuāls

Pirmā informācija par iPhone safīra displejiem parādījās ilgi pirms ierīču debijas, turklāt to visu papildināja arī displeju paraugi, kas lepojas ar augstu izturību. Tiesa, iPhone 6 viedtālruņi tā arī nesaņēma baumu apvītos safīra displejus.

Nesen publicēts Wall Street Journal raksts atklāj, kādēļ iPhone 6 netika apgādāti ar safīra displejiem un, kā galvenais vaininieks, protams, tiek minēts safīra displeju ražotājs.

Medijs norāda, ka kompānija, kurai bija uzticēts ražot safīra displejus – GT Advanced Technologies – dotajam uzdevumam izrādījās nesagatavojusies. Piemēram, tikai dažas dienas pirms abu kompāniju noslēgtā darījuma GT Advanced izveidoja pirmo safīra bloku 262 kilogramu smagumā, turklāt tas bija tik zemas kvalitātes, ka to nebija iespējams izmantot ražošanā. Lieki piebilst, ka kompānija pirms tam nebija nodarbojusies ar safīra displeju masveida ražošanu.

Noslēgtā darījuma iespaidā GT Advanced pieņēma darbā daudzus darbiniekus, taču tas tikai radīja problēmas, jo kamēr darbinieku skaits auga, kompānijas produktivitāte bija ļoti zemā līmenī, vēsta Wall Street Journal publicētā informācija.

Pēc GT Advanced neveiksmīgā mēģinājuma uzsākt masveida ražošanu, nav brīnums, kādēļ Apple neizdevās ieviest safīra displejus masveida ražošanā. Pieprasījums pēc iPhone viedtālruņiem ir tik liels, ka kompānijai jāspēj saražot vairāki miljoni ierīču vien dažu nedēļu laikā. Piemēram, iPhone 6 iebūvēto atmiņu ražo trīs dažādas, ar pieredzi bagātas kompānijas.

Interesanti, ka jau tagad Apple, apgādājot ierīču kameras un pirkstu nospiedumu lasītājus ar safīra pārklājumiem, patērē ceturto daļu no visā pasaulē saražotā safīra.

apple iphone 6

Saistītās tēmas: appledispleji

Izsaki savu viedokli