Aktuāls

Oracle: gatavība vispārējās datu aizsardzības regulas ieviešanai ir zema

IT sasniegumi, bizness

”Tele2” grupa izziņo jaunu IT stratēģiju, piesaistot partnerus

Sakaru pakalpojumi

Microsoft vienojas par sadarbību ar starptautisku riska kapitāla fondu

IT sasniegumi, bizness

“Tele2” 2017. gadā pārdevis rekordlielu telefonu skaitu

Sakaru pakalpojumi

LG un ”HERE Technologies” uzsāk sadarbību pašbraucošo automašīnu jomā

Auto, Moto

”Huawei Mate 10 Pro” atzīts par 2017. gada iemīļotāko viedtālruni

Tālruņi, mobilās ierīces

“Tele2” apvieno spēkus ar “Deutsche Telekom”

Sakaru pakalpojumi

Ja līdz šim policija ar elpas analizatoriem varēja noteikt vai autovadītājs neatrodas alkohola ietekmē, tad tagad Zviedrijas zinātnieki ir izstrādājuši ierīci, kas spēj konstatēt arī narkotisko vielu klātbūtni.

Stokholmā bāzētā Karolinska institūta darbinieki izstrādājuši elpas analizatoru, kas, izmantojot hromatogrāfijas un masas spektrometrijas metodes, spēj noteikt, vai indivīds neatrodas kokaīna, metamfetamīna, morfīna vai marihuānas ietekmē.

Tiek ziņots, ka ierīce tika testēta uz 46 pacientiem, kas pēdējo 24 stundu laikā bija lietojuši narkotikas. Rezultātā iekārta patiešām spēja noteikt narkotisko vielu klātbūtni izelpā. Zinātnieki norāda, ka ierīce varētu tikt izstrādāta gana precīza, lai tās rezultāti būtu izmantojami pat tiesā, kā daļa no pierādījumiem.

Tiesa gan, jāmin, ka minētais elpas analizators nav izstrādāts pilnībā. Piemēram, 23 procentos gadījumu iekārta uzrādīja narkotiku klātbūtni, kaut arī, patiesībā, tādas nebija. Ja izgudrojumu patiešām izdosies līdz galam izstrādāt un ieviest ikdienas lietošana, tad policijai būs daudz vieglāk attīrīt ceļus no narkomāniem.

20120227-Alkometrs

Saistītās tēmas: izgudrojums

Izsaki savu viedokli