iRobot papildinājuši savu robotu-putekļusūcēju klāstu ar jaunu ierīci, kas atšķirībā no iepriekšējiem kompānijas produktiem, izmanto vizuālās navigācijas tehnoloģiju un tādējādi spēj gudrāk pārvietoties.

rommba-980-navigation-10

Ja iepriekšējo paaudžu iRobot Roomba roboti-putekļusūcēji pārvietojās diezgan haotiski, balstoties vien uz kontakta un infrasarkanajiem sensoriem, tad jaunajā robotā iebūvēta adaptīvās navigācijas sistēma, kas izmanto gan sensorus, gan arī kameru.

Pateicoties jaunajai navigācijas tehnoloģijai iRobot Roomba 980 vairs nepārvietosies haotiski, bet gan tīrīs telpu paralēlās līnijās, kas teorētiski nodrošinās labāku uzkopšanu. Tīrīšanas laikā robots veidos telpu karti, kas tam palīdzēs labāk saprast, kur robots jau ir bijis un kur tīrīšana ir nepieciešama. Komplektācijā iekļautais akumulators ar vienu uzlādes reizi spēj robotu darbināt divas stundas, pēc kā gadžets pats atgriezīsies lādēšanas dokstacijā. Ja nebūs paspējis iztīrīt visu telpu, tas uzlādēsies un turpinās darbu.

Tāpat arī jaunajā iRobot Roomba 980 iebūvēts WiFi un iRobot Home aplikācijas atbalsts, kas ļauj ierīci vadīt, no viedtālruņa, atrodoties jebkur, kur vien ir pieejams internets.

Paredzams, ka iRobot Roomba 980 Eiropas veikalu nonāks tuvāko pāris mēnešu laikā. ASV jau ierīce ir pārdošanā un izmaksās 899 ASV dolārus.

Komentāri 6

Leave a Reply

 • Andza
  September 24, 2015, 09:46

  Jau gandrīz pusgadu lietoju 650 rumbu. Tâ arī neesmu sapratis pèc kāda principa viņs strâdā un vai vispār ir kāds princips, bet kamēr man aiz kaķa katru dienu 3 istabu dzīvoklis nav jāberž pašam, pilnīgi vienalga. Sieva kauca gadu pēc šitā, nu saprotu, ka tiešām vajadzēja.

  • :P
   September 25, 2015, 07:46

   No šī jaunā Roomba varbūt būs jēga. Bet cik ilgi vajadzēja, lai čīniets beidzot ieviestu to, kas tirgū jau gadiem pieejams? LG roboti jau sen tīra sastādot telpas plānu un brauc uz iepriekš netīrītām vietām. Piedevām vēl visu tīra pēc kārtas, nevis tupa braukā. Rooba kustās identiski komunisma laika spēļu mašīnītei. Un lai arī ko pārdevēji mārketē, nav tur nekādu algoritmu. Un vēl, kāpēc jāpārmaksā par vecām tehnoloģijām? LG Hombotam sen ir gudrās fīčas un ar katru modeli ir tikai uzlabojuši, kā arī sensorus. Roomba skrien joprojām sienās, lai kāds modelis. Atcerējos – tak Samsungam arī jau pārs gadus ir modelis ar sensoriem un pēc kārtas tīrīšanu. Tā kā Roomba nobāl citu ražotāju priekšā. Paņemts pats lētākais aparāts un labi nomārketēts. Vairāk tur nekā nav. Muļķīši uzķerās uz devaisa, kurš nav tās summas vērts.

   • Rezultāts
    December 4, 2015, 14:18

    Mani pārliecina tikai darba rezultāts. Pasaulē ir veikts liels skaits robotu testu, kur uz grīdas, piemēram, izber 100 gramus netīrumu un pēc tam izmēra cik daudz no tiem katrs robots ir satīrījis. Un ja LG taisnās līnijās tīrošs robots uz grīdas atstāj 50% netīrumu, bet pats vienkāršākais iRobot Roomba tikai 3%, tad mana izvēle ir skaidra par labu tam, kas 16 reizes mazāk netīrumu atstāj uz grīdas.
    iRobot Roomba apbrīnojami vienmērīgi nosedz pat ļoti sarežģītas konfigurācijas telpas. Ceru, ka jaunais iRobot Roomba, sākot tīrīt cilvēkam saprotamā veidā, tomēr nekļūs tik primitīvs kā citi taisnās līnijās braucošie roboti un būs saglabājis arī savu līdz šim lielisko spēju adaptēties – pielāgoties telpām.

 • Artūrs
  September 23, 2015, 11:26

  Vēl pāris gadi un būs tiešām jēga kko tādu iegādāties :)

  • Jorsh
   September 23, 2015, 11:49

   Jēga jau ir arī tagad. Lietojam 770 modeli – dzīve bez tā vairs nav iedomājama! :)

   • Jānis
    September 23, 2015, 11:52

    +1 jēga ir. Ir Roomba 630, jā braukā kā atsaldenis turpu šurpu, krustu šķērsu, bet beigās grīda 3 istabu dzīvoklī ir perfekti tīra, lai gan iRobot sola, ka robots derēs līdz 2 istabu dzīvokļiem.