Apsveriet domu atteikties no dažādiem abonementiem

Vasara paver plašas iespējas pavadīt laiku laukā, kā arī neskaitāmi daudz aktivitāšu, ar kurām iespējams nodarboties bez maksas vai par zemu samaksu. Šī iemesla dēļ ikvienam, kuram ir fitnesa kluba abonements, būtu ieteicams apsvērt domu par tā atcelšanu vai apturēšanu uz kādu laiku, jo vasarā ir iespējams nodarboties ar dažādām fiziskajām aktivitātēm laukā, nemaksājot par to ne centa, piemēram, doties garās pastaigās, skriet, braukt ar velosipēdu, peldēt, kā arī nodarboties ar citām aktivitātēm, kas nāk par labu veselībai un palīdz uzturēt ķermeni labā fiziskajā formā. Tāpat jūs varat atslēgt arī televīziju, jo vasarā, kā rāda pieredze, televizors tiek skatīts ievērojami mazāk, jo tam citu interesantu nodarbju dēļ gluži vienkārši neatliek laika. Pirms pārtraucat kādu abonementu, divreiz pārliecinieties, ka par abonementa pārtraukšanu netiek piemērota soda maksa vai ka tad, ka jūs vēlēsities atjaunot abonementa darbību, jums nenāksies maksāt augstāku cenu. Atsakoties no nevajadzīgiem abonementiem vasaras sezonā ir iespējams ietaupīt paprāvu naudas summu, kas nepieciešamības gadījumā var aizvietot dažu labu kredītu kā, piemēram, ātrais kredīts vai patēriņa kredīts.

pirmsalgas

Kondicionieri lietojiet saprātīgi

Sākoties vasaras sezonai, pirms ieslēdzat kondicionieri, pārliecinieties, ka tas ir labā darba kārtībā. Iespējams, jums vajadzēs nomainīt tam filtrus, lai tā darbība būtu efektīva un ekonomiska, pretējā gadījumā jūs radīsit sev liekus izdevumus. Kondicionierī iestatiet mērenu temperatūru, lai tā krasi neatšķirtos no laukā esošās, jo, kā zināms, pat pāris grādu starpība ir jūtama un var ietekmēt veselību. Lai mazinātu nepieciešamību pēc kondicioniera, dienas laikā aizkarus un logus turiet aizvērtus, lai saules gaisma un siltais gaiss neuzkarsētu mājokli. Tāpat nēsājiet vieglas, gaisa caurlaidīgas, dabīga materiāla drēbes, lai nepārkarstu un neradītu vēlmi pēc kondicioniera ieslēgšanas. Centieties pēc iespējas mazāk lietot cepeškrāsni, tās vietā izmantojot, piemēram, multivārāmo katlu, mikroviļņu krāsni, kā arī, protams, grilu.

Dodiet priekšroku lētākiem ēdieniem un dzērieniem

Dažādi vasaras sezonas dzērieni un uzkodas var ātri vien sastādīt lielu rēķinu. Vasaras laikā centieties ēst pēc iespējas vairāk augļus, dārzeņus un zaļumus, daļu no tiem sasaldējot ziemas sezonai. Spiediet augļu un dārzeņu sulas, kā arī taisiet dažādus atspirdzinošus un veselīgus vasaras kokteiļus, lai nebūtu jāpērk sintētiskie un dārgie dzērieni veikalā. Arī grilēt var ne vien gaļu, bet dārzeņus. Grilēšanai pērciet sezonas dārzeņus, jo tiem parasti ir zemāka cena, kā arī nocenotus dārzeņus. Lai vēl vairāk ietaupītu naudu uz augļiem un dārzeņiem, ja vien iespējams, ierīkojiet mazdārziņu un audzējiet tos paši, iegūstot ekoloģiski tīras, veselīgas un garšīgas dabas veltes. Lai gan sākotnēji mazdārziņa ierīkošanai ir nepieciešamas šādas tādas investīcijas, tās ātri vien atmaksājas. Ja jums nav iespēju ierīkot mazdārziņu, audzējiet vismaz garšaugus un zaļumus, ko iespējams izdarīt pat dzīvoklī uz palodzes.

Citus padomus, kā ietaupīt naudu ne vien vasaras sezonā, bet arī citos gada laikos, lasiet portālā pirmsalgas.lv.